Kaip keičiasi gėlyno priežiūra rudenį

Ruduo jau čia pat. O rudenį turime pasirūpinti ne tik gėlių grožiu, bet ir jų „sveikata“ – gležni augalai turi būti atsparūs, kad ištvertų šaltąjį metų laiką. Kiek jėgų dabar jiems skirsime, tiek džiaugsmo jie mums suteiks kitais metais.

Gėlėms azoto nebereikia

Daugiamečiams augalams: tiek žolynams, tiek krūmeliams, tiek medeliams – visiems, kurie žiemos lauke, jau visiškai nebereikia azoto. Azotas skatina augimą – augalas augs, nesubręs, nesumedės ir nepasiruoš žiemoti. Žiūrėkite, kad trąšose šio mineralo (žymimo raide „N“) nebūtų. Nesvarbu, kad ant trąšų, kuriose yra azoto, pakuotės gali būti parašyta, jog jomis gėles reikia tręšti iki sezono pabaigos – tai pažodžiui išversta rekomendacija, skirta šiltesniems nei Lietuva kraštams. O pas mus gėlės jau turi nustoti augti ir pradėti kaupti jėgas žiemojimui – tam joms dabar reikia fosforo ir kalio.

Kad nepultų ligos

Laistymas rudeniop keičiasi, nes oras dabar daug drėgnesnis. Gėlės išgarina mažiau vandens, tad ir gauti jo turi nebe tiek daug. Taigi darbų tarsi sumažėja, bet… Naktys šaltesnės, temperatūros svyravimai didesni, tad suaktyvėja grybinės ligos: tikroji, netikroji miltligės. Vasarą šios ligos ne tokios grėsmingos, jei tinkamai laistote augalus, nurenkate pažeistus lapus, stiebus. Ligas galima suvaldyti net ir be chemikalų.

O rudeniop, jei užpuola netikroji miltligė, ji plinta žaibiškai ir išgydyti gėles nuo jos labai sunku. Todėl jas reikia saugoti nuo per didelės drėgmės. Laistyti augalus geriausia ryte, nes dieną juos vėjas padžiovins, o vakare to daryti nereikėtų, kad vandens neliktų nakčiai. Taip pat svarbu nedelsiant nuskabyti nužydėjusius žiedus, nudžiuvusius ar pažeistus lapus, stiebus.
Kol žemė neįšalusi, drėgmės neturi stigti visžaliams augalams: rododendrams, puskiparisiams, mahonijoms, eglutėms, kitiems spygliuočiams. Jei oras šiltas ir nelietingas, net ir spalio mėnesį juos teks laistyti.

Griežtos genėjimo taisyklės

Rudenį galima genėti tik tuos medelius ir krūmelius, kurie neseniai peržydėjo ir žydės tik kitos vasaros vidury. Jų šakeles drąsiai retinkite, suteikite augalams norimą formą. Tačiau dabar negalima genėti tų augalų, kurie pražys pavasarį. Jei juos apkarpysime, žiedų bus daug mažiau. Kol kas palikite ramybėje, pakentėkite – jų dekoratyvumu galėsite pasirūpinti, kai kitąmet nužydės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis