Kokių naujovių galime tikėtis interjere 2016 metais?

Tradicinė riba tarp namų ir viešų vietų interjero dizaino nyksta. Tokiu šūkiu dalyvius pasitiko Švedijos sostinėje vykusi interjero dizaino paroda „Stokholmo baldų ir šviesų mugė“. Šiais metais pasaulinėse parodose vieningai nuskambėjo teiginys, kad interjero dizaine svarbiausiu kūrybiniu kriterijumi tampa ne vadovėlinis spalvų formų ir derinimas bet emocija, kurią sukelia aplinka.

Apie naujausias namų dekoravimo tendencijas pasakoja vieno interjero dizaino centro vadovė Živilė Šedvydienė. Interjero dizaino tendencijose šiais metais vyrauja namų ir viešų vietų dizainą skiriančių ribų nykimas. Nesvarbu, ar kalbėtume apie viešbučio priimamąjį, valgomąjį, namų darbo kambario aplinką ar miegamąjį, vyrauja didelės šviesios erdvės, kurios palieka vietos smulkioms interjero detalėms. Komplektuojamos erdvės dažniausiai išbaigiamos žaliais augalais, dovanojančiais gamtos prisilietimą.

Gamintojo nuotr.

„Tokios erdvės spinduliuoja energija bei šviesa, taip įkvėpdamos ir įgalindamos kūrybinius procesus ir visapusę relaksaciją, suteikia vietos apmąstymams. Interjero dekoravime pastebima dar viena įdomi tendencija, kai pertvarkomi viešbučių kambariai orientuojami į namų, asmeninės erdvės atkūrimą, kai namuose vyksta atvirkštinis procesas, kurio metu erdvės tampa panašios į viešbučių“, - pasakoja Živilė Šedvydienė.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Parodoje „Stokholmo baldų ir šviesų mugė“ daug dėmesio buvo skiriama darbo erdvių namuose kūrimui. Šioje interjero dizaino atšakoje pagrindiniu akcentu tapo tendencija, kad pagal poreikius erdvę būtų galima operatyviai pertvarkyti į skatinančią sukoncentruoti darbui ar atlikus vos keletą veiksmų paversti į rekreacijos oazę.

Gamintojo nuotr.

Vilnijant technologijų revoliucijai, kuri įgalino įgyvendinti visas namų dekoravimo ir komfortabilaus gyvenimo idėjas, ant pjedestalo iškeliami jausmai kuriuos sukelia namai bei viešosios vietos. Modernus dizainas nebėra prioritetas. Interjerą galima laikyti sėkmingu kai jame galima pasijausti patogiai, atrasti ramybę ir įkvėpimą ar lengvai atrasti darnų ryšį su aplinka bei žmonėmis.

Vokietijoje vykusioje parodoje „Imm Cologne“ šiais metais vyravo baldai reflektuojantys jaunatvišką gyvenimo būdą. Kaip jaunatviško gyvenimo ikonos pristatomas netradicinis, žvalus stilius, skurdus prašmatnumas bei retro ir industrinis dizainas. Bandant apibrėžti šią interjero dizaino kryptį šmėsteli vienintelis epitetas - Naujasis paprastumas.

Gamintojo nuotr.

Parodoje buvo pristatoma ne tik šios dizaino atšakos baldai bet ir akcentuojamos nedidelių erdvių stilingo apstatymo galimybės. „Tokiuose interjero apstatymo sprendimuose vyrauja transformuojami baldai bei detalės kurias iki poreikio panaudoti, galima paslėpti interjere. Išmaniųjų baldų segmentas, interjero dekoravimo pramonei šiuo metu sukuria daugiausiai pajamų. Šią tendenciją labiausiai lemia palankus kainos ir kokybės santykis“, - teigia Živilė Šedvydienė.

Vokietijoje vykusioje parodoje ISH‘2015 dominavo minimalistinio dizaino apraiškos. Eksponuojamos naujos vonios kambario kolekcijos pasižymėjo išskirtiniu estetikos pojūčiu bei lengvu pritaikymu įvairiausių stilių interjeruose.

Gamintojo nuotr.

Kuomet kalbama apie komfortą, žmonių poreikiai gerokai pralenkia vien tik fizinius aspektus. Jausmingas ir praktiškas dizainas gali sukurti ramybės ir saugumo pojūtį intymioje vonios kambario aplinkoje. Minimalistinis dizainas yra menas sutelkti dėmesį į esminius dalykus. Tai yra būdas paprastiems daiktams suteikti jausmingumo pabrėžiant tų daiktų individualumą ir stilingumą.

Naujausių kolekcijų baldai pasižymi paprastoms geometrinėms formomis, kurioms suteiktas estetinis ramumas leidžia natūraliai įsilieti į mūsų gyvenamąją aplinką. Baldai pralenkia įprastą estetiką, kuri formuojama remiantis jausmingumu ir patirtimi, inspiruota intymaus asmeninio pasaulio erdvės.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Siekiant išgauti įmantrias bei komfortabilias formas, baldų gamyboje vis dažniau pasitelkiamos pažangiausios technologijos. Kaip pasakoja Neringa Miktienė, pastaruoju metu į badų gamybą įvedamas žalvaris, kas minkštų baldų gamyboje iki šiol buvo neįprasta. Kuriant šiuolaikinius interjero dizaino gaminius pasitelkiamos ir 3D technologijos.Komfortas nėra tik tai kas minkšta ir švelnu, komfortas reiškia suprasti kūną.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis