Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis

 (3)
Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Grindjuosčių tipai

Medžio masyvo grindjuostės. Medžio masyvo grindjuostes sudaro natūrali mediena. Dažniausiai jų gamybai naudojama ąžuolo arba uosio mediena. Šios medienos rūšys skiriasi savo vizualinėmis savybėmis – ąžuolo raštas yra ganėtinai tolygus, o uosio raštas yra margas. Gamintojai paprastai šias grindjuostes palieka nedengtas, todėl yra galimybė patiems jas pasidengti norima spalva ir taip priderinti prie turimos grindų dangos.

Faneruotos grindjuostės. Jos yra gaminamos iš dviejų medienos sluoksnių: storesnio minkštos medienos sluoksnio ir plonesnio kietmedžio lukšto sluoksnio, kuris yra matomas. Kadangi dažnai jų viršutinis lukštas yra pagamintas iš brangesnės medienos, tokios grindjuostės spalviškai dera ir prie brangesnių parketlenčių, ir prie pigesnio laminato.

MDF grindjuostės. MDF grindjuosčių pagrindas yra presuotos medžio dulkės. Šių grindjuosčių paviršius dažniausiai yra laminuotas, jis paprastai imituoja natūralios medienos raštą, tad tokių grindjuosčių nereikia papildomai šlifuoti, gruntuoti, lakuoti bei dažyti.

Plastikinės grindjuostės. Plastikinės grindjuostės dažnai yra derinamos su ruloninėmis dangomis. Galima rinktis iš daug profilių, skirtingų aukščių, dizaino. Kadangi jų paviršius yra labai lygus ir glotnus, jam nereikalinga papildoma apdaila. Plastikinės grindjuostės yra tuščiavidurės, todėl po jomis patogiai galima paslėpti laidus bei kabelius.

PVC grindjuostės. Šios grindjuostės technologiškai yra panašios į plastikines, tačiau yra tvirtesnės ir masyvesnės už pastarąsias. Galima rinktis iš įvairų spalvų ir dengimų. Taip pat tam tikras, gamykliškai paruoštas PVC grindjuostes galima nusidažyti ir patiems.

Metalinės grindjuostės. Tai yra rečiausiai pasitaikanti grindjuosčių rūšis. Taip yra todėl, kad metalinės grindjuostės yra sunkiai suderinamos su medinėmis grindimis. Jos gražiau dera su kilimine danga arba tam tikrų rūšių linoleumu.

Skirtingų grindjuosčių palyginimas

Patvarumas. Kokybiškos medžio masyvo grindjuostės yra tvirtos ir ilgaamžės, kita vertus, natūrali mediena yra jautri drėgmei, todėl jų priežiūrai reikia pasitelkti specialias, medienai skirtas priemones. Faneruotos grindjuostės yra panašios į medines. Lyginant šiuos grindjuosčių tipus, verta atkreipti dėmesį į tai, kad pirmasis faneruotų grindjuosčių sluoksnis paprastai yra gaminamas iš minkštos medienos, pavyzdžiui, pušies, kuri geriau kompensuoja medienos vaikščiojimą už ąžuolą ar uosį. MDF grindjuostės – vidutinio tankio medienos plaušų gaminys, kuris yra trapus, palyginus jį su medinėmis ir plastikinėmis grindjuostėmis.

Plastikinės grindjuostės yra lengvos ir lanksčios. Jos išsiskiria savo atsparumu (cheminėms medžiagoms, ugniai, drėgmei). PVC grindjuostės yra panašios į plastikines, tačiau už pastarąsias yra kietesnės ir patvaresnės.

Estetika. Medžio masyvo grindjuostės išsiskiria savo natūralumu ir estetiškumu, jos yra laikomos solidžiu interjero apdailos elementu. Faneruotos grindjuostės, dėl natūralaus viršutinio lukšto, vizualiai prilygsta medžio masyvo grindjuostėms. Beje, faneruotos grindjuostės, dėl savo lankstumo, atrodo estetiškiau ten, kur sienos nelygios, nes neatsiveria plyšiai. MDF grindjuostės yra dengtos užklijuotu medžio piešiniu, tad galima rinktis iš daug atspalvių ir raštų. Plastikinės bei PVC grindjuostės gali imituoti natūralią medieną, tačiau jos atrodo ne taip natūraliai, kaip medinės grindjuostės.

Kaina. Kaina yra rodiklis, kuris dažnai lemia apdailos medžiagų pasirinkimą. Grindjuosčių kaina gali būti labai įvairi, ji paprastai priklauso nuo jų medžiagiškumo. Galima rinktis nuo brangaus ir prabangaus medžio masyvo iki pigaus ir prieinamo plastiko.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Planai virsta namais

11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais (4)

Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.

Kalėdinė eglutė: ekspertės patarimai, kaip išsirinkti tokią, kuri džiugintų, o ne keltų rūpesčius

Kalėdinė eglutė – svarbiausias akcentas, kuris kuria šventišką nuotaiką namuose. Gyvos eglutės savo žalumu, kvapnumu bei natūralumu papuošia erdvę, tačiau visi žinome, kad nubyrėję jų spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Paklausėme ekspertės, kaip išsirinkti eglutę, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių namuose.

Kaip rūpintis gėle, kuri į jūsų namus atneš Kalėdų nuojautą (1)

Švenčių dienomis puansetijos ant stalo ar palangės savo ryškiai raudonos ir žalios spalvų deriniu kuria šventinę nuotaiką. Ryškios ir spalvingos puansetijos yra neatsiejamos nuo Kalėdų laikotarpio. Šios gėlės suteikia daugybę šventinio dekoravimo galimybių. Jas išlaikyti ir prižiūrėti nėra lengva, tad svarbiausiais patarimais dalijasi „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Laminato paieškos: trūkumai ir privalumai (8)

Grindys yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris kartu su sienų apdaila sukuria rėmus baldų, šviestuvų bei aksesuarų kompozicijai. Laminatas, nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos yra populiarus pasirinkimas. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas plačiau supažindins su šios dangos privalumais bei trūkumais.

Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis (3)

Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.

Kaip rudenį ir žiemą išvengti kambarinių augalų priežiūros klaidų

Jeigu kambariniai augalai nusmurgo – lapai apsiblausė ar juos išmėtė dėmėmis, ištįso ūgliai ar nukrito pumpurai – neskubėkite jų purkšti kokiais nors preparatais. Taip gali nutikti ne dėl ligų ar kenkėjų, o dėl netinkamų laikymo sąlygų.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena (4)

Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.