Po kosmetinio remonto: kaip nuvalyti dažų dėmes nuo grindų

Kai norisi kažką pakeisti svetainėje, vienas iš būdų pasiekti norimą efektą – perdažyti sienas. Jei proceso metu netyčia aptaškėte grindis dažais, išbandykite šias gudrybes, kaip nuvalyti dažus.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei dažų lašas ant grindų nulašėjo ką tik, visų pirma pasistenkite nuvalyti jį sausa servetėle ar šluoste. Šiuo atveju, kaip ir nulašėjus žvakių vaškui, reikia laukti, kol dėmė visiškai sukietės, ir tik tada galima galvoti apie valymą. Vis dėlto kuo daugiau dažų nuvalysite iš pradžių, tuo geriau.

Didžiąja dalimi tai, ar pavyks nuvalyti dažus, priklauso nuo dažų sudėties – vandens pagrindo dažus nuplauti lengviau, o aliejiniai dažai giliau įsiskverbia į grindų dangos plaušus, todėl nuo jų likusioms dėmėms nuplauti reikės kitų priemonių.

Jei ant grindų užtiško vandens pagrindo dažų, paimkite popierinę servetėlę, užpilkite truputį indų plovimo skysčio ir apvaliais judesiais patrinkite tą vietą, kur užtiško dažai. Po kelių minučių dažai turėtų sudrėkti ir lengvai nusivalyti. Jei tai nepadeda, uždėkite ant dėmės sudrėkintą šluostę – dažai išmirks. Storesnę dažų dėmę po tokio mirkymo bus lengviau nuimti buku peiliu arba kokia plastikine kortele – gramdykite dažus, tik stenkitės nepažeisti grindų paviršiaus.

Dažų lašelių dėmes dažniausiai pavyksta nuplauti vien vandeniu. Tais atvejais, kai nežinote dažų rūšies, visų pirma nešvarų paviršių pamėginkite patrinti šluoste, pamirkyta šiltame muiluotame vandenyje – jei ant šluostės lieka dažų, reiškia, jie vandens pagrindo.

Aliejinius dažus ar kitokius, stipriai įsigėrusius į grindis, galima bandyti nuplauti spiritu – sudrėkinkite šluostę arba vatos gabaliuką ir švelniais judesiais patrinkite aptaškytą vietą. Jei taip valant dėmė neišnyko, palikite šluostę ar vatą ant dėmių, kad dažai gerai išmirktų. Jei namuose neturite spirito, dažams nuimti tinka ir amoniakas, dažų skiediklis bei terpentinas.

Kalbant apie aliejinių dažų dėmes, kurias nuvalyti sunkiau, be pirmiau paminėtų priemonių galima imtis dar vienos: pūsti į dėmes karštą orą, kad dažai ištirptų – tada juos bus lengva nuvalyti. Medinėms grindims ir linoleumui valyti naudokite vaitspiritą – juo dažų dėmes nuvalysite lengvai ir saugiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.

Viena gudrybė, kuri padės interjere išlaikyti simetriją

Dailus TECE vandens nuleidimo mygtukas atlieka ne tik vandens nuleidimo funkciją, bet tampa vonios kambario interjero dalimi, aksesuaru. Jo vieta erdvėje ne mažiau svarbi, kaip ir bet kurios kitos detalės. Kaip planuoti apdailos darbus, kad mygtuką būtų galima montuoti ten, kur reikia, o ne kur netyčia gaunasi?

Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.