Po kosmetinio remonto: kaip nuvalyti dažų dėmes nuo grindų

Kai norisi kažką pakeisti svetainėje, vienas iš būdų pasiekti norimą efektą – perdažyti sienas. Jei proceso metu netyčia aptaškėte grindis dažais, išbandykite šias gudrybes, kaip nuvalyti dažus.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei dažų lašas ant grindų nulašėjo ką tik, visų pirma pasistenkite nuvalyti jį sausa servetėle ar šluoste. Šiuo atveju, kaip ir nulašėjus žvakių vaškui, reikia laukti, kol dėmė visiškai sukietės, ir tik tada galima galvoti apie valymą. Vis dėlto kuo daugiau dažų nuvalysite iš pradžių, tuo geriau.

Didžiąja dalimi tai, ar pavyks nuvalyti dažus, priklauso nuo dažų sudėties – vandens pagrindo dažus nuplauti lengviau, o aliejiniai dažai giliau įsiskverbia į grindų dangos plaušus, todėl nuo jų likusioms dėmėms nuplauti reikės kitų priemonių.

Jei ant grindų užtiško vandens pagrindo dažų, paimkite popierinę servetėlę, užpilkite truputį indų plovimo skysčio ir apvaliais judesiais patrinkite tą vietą, kur užtiško dažai. Po kelių minučių dažai turėtų sudrėkti ir lengvai nusivalyti. Jei tai nepadeda, uždėkite ant dėmės sudrėkintą šluostę – dažai išmirks. Storesnę dažų dėmę po tokio mirkymo bus lengviau nuimti buku peiliu arba kokia plastikine kortele – gramdykite dažus, tik stenkitės nepažeisti grindų paviršiaus.

Dažų lašelių dėmes dažniausiai pavyksta nuplauti vien vandeniu. Tais atvejais, kai nežinote dažų rūšies, visų pirma nešvarų paviršių pamėginkite patrinti šluoste, pamirkyta šiltame muiluotame vandenyje – jei ant šluostės lieka dažų, reiškia, jie vandens pagrindo.

Aliejinius dažus ar kitokius, stipriai įsigėrusius į grindis, galima bandyti nuplauti spiritu – sudrėkinkite šluostę arba vatos gabaliuką ir švelniais judesiais patrinkite aptaškytą vietą. Jei taip valant dėmė neišnyko, palikite šluostę ar vatą ant dėmių, kad dažai gerai išmirktų. Jei namuose neturite spirito, dažams nuimti tinka ir amoniakas, dažų skiediklis bei terpentinas.

Kalbant apie aliejinių dažų dėmes, kurias nuvalyti sunkiau, be pirmiau paminėtų priemonių galima imtis dar vienos: pūsti į dėmes karštą orą, kad dažai ištirptų – tada juos bus lengva nuvalyti. Medinėms grindims ir linoleumui valyti naudokite vaitspiritą – juo dažų dėmes nuvalysite lengvai ir saugiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Kaip panaikinti degėsių kvapą orkaitėje

Sultingo kepsnio gaminimas gali tapti tikru iššūkiu, nes atidarius orkaitę neretai juntamas ne maloniai nosį kutenantis kvapas, o pridegusių riebalų smarvė, kuri neišsivadėja net orkaitei atvėsus. Tam, kad kitą kartą naudojant orkaitę sausainiai neprisigertų degėsių kvapo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tas kvapas išnyktų.

Patarimai, kaip renkantis žemės sklypą išvengti esminių klaidų

Tai vienas svarbiausių sprendimų, kuriam ruošiantis būtina žinoti keletą esminių aspektų.

3 dalykai namuose, kuriuos susitvarkę įveiksite žiemos melancholiją

Žiemos šventės baigėsi, tačiau nepasiduokite žiemai be kovos. Štai keli būdai, kaip įveikti sezoninę depresiją, tvarkantis savo namuose.

Kokią medžiagą geriau pasirinkti sofai – audinį ar odą?

Daugumoje svetainių sofa yra centrinis, dėmesį sukoncentruojantis objektas. Šio baldo pirkimas yra tikrai nelengva užduotis, nes reikia apgalvotu daugybę niuansų: kainą, dizainą, spalvą, medžiagiškumą ir t.t. Šiame tekste pabandysime atsakyti į klausimą: kokią sofą geriau pasirinkti – su odiniu ar medžiaginiu apmušalu?

Šokiruojantis skirtumas: kiek laiko užimdavo namų tvarkymas praėjusio amžiaus viduryje ir dabar (1)

Visi žinome, kad namų šeimininkių gyvenimas praėjusio amžiaus viduryje buvo daug sunkesnis. Nebuvo nei skalbyklių, nei virtuvinių kombainų. Net šaldytuvai ir dulkių siurbliai buvo prabanga, kurią sau leisti galėjo ne kiekviena šeima.

Ką reikia žinoti apie kepimo sodą, kaip natūralų valiklį?

Kepimo soda – universali medžiaga, kurią buityje galima pritaikyti tikrai ne vien kepimui. Tai yra efektyvus „žalias“ valiklis, kuriuo galima pakeisti įvairiausias chemines valymo priemones. Tad ką turėtumėte žinoti apie kepimo sodą ir kaip ją galite panaudoti valymo darbams?

Drėgmė – tylusis žudikas namuose: pasekmės ir kaip su tuo kovoti

Ar žinote, kokio drėgnumo ore praleidžiate darbo dieną? O kokio drėgnumo oru kvėpuojate naktį? Jei atsakyti tenka neigiamai – gali būti, jog patys to net nežinodami rimtai kenkiate savo organizmui. Kokias pasekmes mūsų sveikatai turi per drėgnas ar per sausas patalpų oras bei kaip šią problemą spręsti dar prieš įsikeliant į naujus namus, atskleidžia sveikatos ir statybų ekspertai.

Buitinės technikos priežiūra: kaip išvengti gedimų?

Dauguma buitinės technikos turėtojų vis dar nėra linkę ja rūpintis ir profilaktiškai prižiūrėti. Dažniausiai vartotojai nemato tame prasmės, neturi laiko arba tiesiog tingi. Specialistai tvirtina, kad profilaktinė priežiūra prietaisams – būtina. Ji ne tik prailgina buitinės technikos veikimo laiką, bet ir užtikrina kokybę.