Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2010 m. rugsėjo 15 d. 00:00

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Ar vintažinis vonios kambarys dera tik name su vintažiniu interjeru? Visai ne, sako Niujorke įsikūrusios virtuvės ir vonios dizaino kompanijos savininkas Johnas Buscarello. “Nebemadinga visą namą dekoruoti vienu stiliumi,” - teigia jis.

Jei nepatinka krištolo sietynai, pamąstykite apie Tiffany stiliaus šviestuvą su vitražinio stiklo gaubtu. Jie puošė daugelį Viktorijos stiliaus vonių. Jei norite daugiau blizgesio, spinteles papuoškite žalvarinėmis rankenėlėmis, rinkitės pakabinamus ar prie sienos tvirtinamus šviestuvus.

J. Buscarello teigia, kad naujų reprodukcijų rasti nelengva, nes keičiasi vonios įrenginių mados, o šiuo metu madingiausias - minimalistinis įvaizdis. Tad originalių detalių ieškokite blusų turguose, „eBay“, internetinėse vintažinių įrenginių parduotuvėse.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kadangi nuo karalienės Viktorijos laikų technologijos smarkiai pažengė į priekį, J. Buscarello pataria nesivaikyti autentiškumo, kai sprendžiate santechnikos klausimus. Verčiau jau autentišką įvaizdį derinti su moderniais patogumais ar šiuolaikinėmis detalėmis, pavyzdžiui, puošnias vonios kojeles pakeisti tvirtomis moderniomis kojomis.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Pastatykite dailią raudonmedžio kušetę, pamerkite bijūnų puokštę, atsisėskite ir atsipalaiduokite.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kiti elegantiški Viktorijos stiliaus akcentai:

* Plytelės su dekoruotais pakraštėliais.
* Trafaretais puoštos sienos.
* Žalvariniai šviestuvai su matinio stiklo gaubtais.
* Veidrodžiai aukso spalvos rėmuose.
* Puošnūs lubų lipdiniai.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Kam reikia slėpti vietą po vonia? Dabar yra daugybė gražių, estetiškai atrodančių vonių: elegantiškas siluetas traukia akį, vonios kojos tampa išskirtiniu puošybos elementu, o spalva dera prie plytelių ar kitų interjero apdailos medžiagų. Tokių dengti net ranka nekyla. Bet ne visi tokias turime, kita vertus, ne kiekviename vonios kambaryje ir vietos išskirtinei jos ekspozicijai užtektų... Ir neverta dėl to sukti galvos: yra daugybė įdomių būdų, kaip interjere įkomponuoti net ir pačias paprasčiausias ketaus, plieno ar akrilo vonias. Stilingai ir originaliai!
Dažniausiai vonios kambariuose vyrauja trys stiliai: modernus, avangardas ir klasikinis. Įrengdami šią zoną, kaip ir bet kurią kitą, pirmiausiai apgalvokite, kuris stilius jums artimiausias ir tuomet imkitės zonos interjero kūrimo.
Vonios gyvatukai, taisyklingai vadinami vonios kambario radiatoriais ar rankšluosčių džiovintuvais, yra nepamainomas įtaisas žiemos metu. Ant jo ne tik galima džiovinti audinius, tačiau jis taip pat suteikia papildomo komforto vonios kambaryje. Įprastai gyvatukai būna tarsi nematomas akcentas – kol jie atlieka savo funkciją, viskas yra paprasta, tačiau atėjus laikui jį pakeisti, susiduriama su netikėtu klausimu – į ką atkreipti dėmesį? Į šiuos klausimus atsako ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Vonios kambario neįmanoma įsivaizduoti be vandens maišytuvo, o vartotojai turi iš ko rinktis norėdami įgyvendinti savo vonios kambario viziją. Šiuolaikiniai maišytuvai priklausomai nuo paskirties gali būti montuojami į praustuvus, sieną ar stalviršį, net statomi greta vonių patalpos viduryje. Šiemet garsiausi pasaulio gamintojai Frankfurte vykusioje parodoje ISH pristatė nemažai dėmesio vertų naujienų, atspindinčių naujausias maišytuvų dizaino ir technologijų tendencijas, kurias apžvelgia „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė ir dizaino publicistas Vaidotas Norkus.
Norite daugiau gaivos? Žali pavasariški akcentai vonioje geros nuotakos ir jėgų suteiks visai dienai. Jeigu nenusiteikę keisti plytelių, padėtį gali pataisyti detalės: naujos užuolaidos, rankšluosčiai, žvakės.
Ar vintažinis vonios kambarys dera tik name su vintažiniu interjeru? Visai ne, sako Niujorke įsikūrusios virtuvės ir vonios dizaino kompanijos savininkas Johnas Buscarello. “Nebemadinga visą namą dekoruoti vienu stiliumi,” - teigia jis.
Vonios kambaryje praleistą laiką skiriame tik sau, todėl čia itin svarbūs išskirtiniai dizaino sprendimai, funkcijos, praktiškumo ir estetikos dermė, apdailos medžiagos, spalvos, dekoro detalės – visa tai turi kurti tokią aplinką, kad vonios kambaryje galėtume jaustis karališkai...
Turbūt jūs norėtumėte didesnio vonios kambario, nebent jūs gyvenate dideliame, pagal užsakymą statytame name su prabangiu vonios kambariu ir spinta, dydžiu prilygstančia kambariui. Be papildomų kvadratinių metrų jūsų vonios kambarys gali atrodyti kur kas mažiau apkrautas, jei tik pasinaudosite keliais siūlomais patarimais kaip jį vizualiai padidinti.