Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2010 m. rugsėjo 15 d. 00:00

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Ar vintažinis vonios kambarys dera tik name su vintažiniu interjeru? Visai ne, sako Niujorke įsikūrusios virtuvės ir vonios dizaino kompanijos savininkas Johnas Buscarello. “Nebemadinga visą namą dekoruoti vienu stiliumi,” - teigia jis.

Jei nepatinka krištolo sietynai, pamąstykite apie Tiffany stiliaus šviestuvą su vitražinio stiklo gaubtu. Jie puošė daugelį Viktorijos stiliaus vonių. Jei norite daugiau blizgesio, spinteles papuoškite žalvarinėmis rankenėlėmis, rinkitės pakabinamus ar prie sienos tvirtinamus šviestuvus.

J. Buscarello teigia, kad naujų reprodukcijų rasti nelengva, nes keičiasi vonios įrenginių mados, o šiuo metu madingiausias - minimalistinis įvaizdis. Tad originalių detalių ieškokite blusų turguose, „eBay“, internetinėse vintažinių įrenginių parduotuvėse.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kadangi nuo karalienės Viktorijos laikų technologijos smarkiai pažengė į priekį, J. Buscarello pataria nesivaikyti autentiškumo, kai sprendžiate santechnikos klausimus. Verčiau jau autentišką įvaizdį derinti su moderniais patogumais ar šiuolaikinėmis detalėmis, pavyzdžiui, puošnias vonios kojeles pakeisti tvirtomis moderniomis kojomis.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Pastatykite dailią raudonmedžio kušetę, pamerkite bijūnų puokštę, atsisėskite ir atsipalaiduokite.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kiti elegantiški Viktorijos stiliaus akcentai:

* Plytelės su dekoruotais pakraštėliais.
* Trafaretais puoštos sienos.
* Žalvariniai šviestuvai su matinio stiklo gaubtais.
* Veidrodžiai aukso spalvos rėmuose.
* Puošnūs lubų lipdiniai.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Vonios kambario projektavimas – tai daug klausimų ir diskusijų sukeliantis etapas. Vieni turi dideles erdves, kuriose gali eksperimentuoti ir įgyvendinti norimas interjero idėjas. Tuo tarpu gyvenantys kompaktiškuose butuose ieško kompromisų, kaip viską sutalpinti į mažą vonios patalpą. Pasak architektės Dalios Juškūnienės, žmonių pasirinkimą dažniausiai lemia amžius, gyvenimo būdas bei šeimyninė padėtis.
Rankšluostis – gan brangi, tačiau tikslinga investicija, kuri suteiks Jums komforto ir pagerins gyvenimo kokybę. Deja, neretai pirkdami buičiai reikalingus daiktus nusiviliame savo pasirinkimu. Ką būtina žinoti įsigijant rankšluosčius ir kaip nepasiklysti jų įvairovėje?
Dažnai manome, jog dėl to, kad vonios kambarys nedidelis, yra lengvai remontuojamas. Paprastai vonios remonto darbai būna labai brangūs. Tačiau jei žinosite vieną kitą gudrybę, šį kambarį galėsite atnaujinti nebrangiai ir vėl jame jaustis maloniai.
Vonios kambario plotas – realus geometrinis dydis, kurį pakeisti gali tik architektūriniai sprendimai. Tačiau erdvę įmanoma praplėsti ir vizualiai – tai, beje, kur kas paprasčiau. Racionaliai pasirinkus daiktus vonios kambariui sutaupoma vietos, o kūrybingai dekoruotas interjeras sukuria iliuziją, kad patalpa didesnė, nei yra iš tiesų.
Nedžiugina vonios kambarys? Patamsėjo lubos, nusidėvėjo spintelės, pelėsiu apsitraukė sienos... Metas apsilankyti statybinių medžiagų parduotuvėje ir ryžtingai imtis darbo. Neturite idėjų? Štai bent penkios, ir jūsų vonia atrodys kaip nauja!
Masyvūs baldai nedidelėje vonioje ją tik dar labiau sumažins, tad jei norite vizualiai išplėsti erdvę, ieškokite elegantiškų stiklinių kriauklių su keliomis lentynomis, kur galėsite susidėti rankšluosčius, arba negilių spintelių (tik ne pakabinamų), taip pat naudokite veidrodžius, kurie gali būti ir puikus interjero akcentas.

Idėjos vonios kambariui atnaujinta 11.12

Vonios kambarys – labai asmeniška vieta. Ačiū Dievui, tai jau nebėra balta, atšiauri patalpa, dabar tai maloni, vizualiai patraukli vieta, kur eksperimentuojama ne mažiau kaip miegamajame.