Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2010 m. rugsėjo 15 d. 00:00

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Ar vintažinis vonios kambarys dera tik name su vintažiniu interjeru? Visai ne, sako Niujorke įsikūrusios virtuvės ir vonios dizaino kompanijos savininkas Johnas Buscarello. “Nebemadinga visą namą dekoruoti vienu stiliumi,” - teigia jis.

Jei nepatinka krištolo sietynai, pamąstykite apie Tiffany stiliaus šviestuvą su vitražinio stiklo gaubtu. Jie puošė daugelį Viktorijos stiliaus vonių. Jei norite daugiau blizgesio, spinteles papuoškite žalvarinėmis rankenėlėmis, rinkitės pakabinamus ar prie sienos tvirtinamus šviestuvus.

J. Buscarello teigia, kad naujų reprodukcijų rasti nelengva, nes keičiasi vonios įrenginių mados, o šiuo metu madingiausias - minimalistinis įvaizdis. Tad originalių detalių ieškokite blusų turguose, „eBay“, internetinėse vintažinių įrenginių parduotuvėse.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kadangi nuo karalienės Viktorijos laikų technologijos smarkiai pažengė į priekį, J. Buscarello pataria nesivaikyti autentiškumo, kai sprendžiate santechnikos klausimus. Verčiau jau autentišką įvaizdį derinti su moderniais patogumais ar šiuolaikinėmis detalėmis, pavyzdžiui, puošnias vonios kojeles pakeisti tvirtomis moderniomis kojomis.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Pastatykite dailią raudonmedžio kušetę, pamerkite bijūnų puokštę, atsisėskite ir atsipalaiduokite.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kiti elegantiški Viktorijos stiliaus akcentai:

* Plytelės su dekoruotais pakraštėliais.
* Trafaretais puoštos sienos.
* Žalvariniai šviestuvai su matinio stiklo gaubtais.
* Veidrodžiai aukso spalvos rėmuose.
* Puošnūs lubų lipdiniai.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Jei ketinate savo vonios kambarį dekoruoti naujomis spalvomis, tuomet žvilgterėkite, kokias nuotaikas interjere sukuria mėlyna spalva. Dažnai mėlyna spalva naudojama, siekiant sukurti vėsos ir lengvumo pojūtį. Jeigu vonioje paprastai yra šilta, tuomet vėsi mėlyna gali tapti atgaiva ir palaima.
Kinų išmintis byloja: norėdami pritraukti ateinančių metų sėkmę ir namuose sukurti harmoniją – svarbu įtikti ateinančių 2014 metų Medinio arklio ženklui. Remiantis Fengšui filosofija, teigiamą energiją padės sukurti palankūs spalvų deriniai bei šiuolaikinės interjero dizaino idėjos. Arklys – tai draugiškas, energingas ir protingas gyvūnas, tad kuriant vonios erdvę svarbu pasitelkti šviesius ir šiltus atspalvius, ieškoti natūralių sprendimų, kurti dinamiką.
Anksteniame straipsnyje aptarėme, kaip išsirinkti „taupantį“ maišytuvą, tačiau svarbu ir tai, kad jis suteiktų komforto pojūtį. Tai nulemia jo dydis, kuris leistų naudoti maišytuvą taip, kaip norime.
Nuolatinis klausimas – ką įrengti vonios kambaryje – dušą ar vonią? Ekonomiškesnis variantas yra dušas. Jis ne tik užima mažiau vietos, sunaudoja ne tiek vandens, kiek turškiantis vonioje, bet ir padeda greičiau nubusti.
Artėjant šildymo sezonui, imame sukti galvą, kaip sutaupyti pinigų. Verta pradėti nuo savo įpročių ir naudojamų technologijų namuose. Šįkart imsimės maišytuvo ir dušo – priemonių, kurias naudojame kiekvieną dieną.
Mažus vaikus auginantys tėvai kiekvieną dieną susiduria su iššūkiu, kaip padėti mažam ir dar globos reikalaujančiam žmogučiui tapti vis labiau savarankišku. Pripažinkime, tėvai labai laukia pirmųjų savarankiškumo ženklų. Tai jau reiškia sąmoningumo išaugimą, atsirandantį norą „viską daryti pačiam“ ir šiek tiek mažiau tėvų globos.
„Didžiausia klaida, įrenginėjant „deko“ stiliaus vonią – nesaikingumas“, - sako dizaineris Davidas-Michaelis. Vonios kambarys turėtų atspindėti šiam laikotarpiui būdingą minimalią puošybą ornamentais. Vonią galima statyti tiesiai ant grindų, nuėmus kojeles.
Anksčiau vonios kambarį puošdavo tik kilimėlis, keli spalvoti rankšluosčiai ir muilinė, o dabar galima nesunkiai pasiklysti tarp gausybės vonios aksesuarų. Kokius rinktis, kad vonios kambarys neatrodytų prigrūstas nereikalingų daiktų ir vizualiai nesumažėtų?