Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį
www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2010 m. rugsėjo 15 d. 00:00

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Ar vintažinis vonios kambarys dera tik name su vintažiniu interjeru? Visai ne, sako Niujorke įsikūrusios virtuvės ir vonios dizaino kompanijos savininkas Johnas Buscarello. “Nebemadinga visą namą dekoruoti vienu stiliumi,” - teigia jis.

Jei nepatinka krištolo sietynai, pamąstykite apie Tiffany stiliaus šviestuvą su vitražinio stiklo gaubtu. Jie puošė daugelį Viktorijos stiliaus vonių. Jei norite daugiau blizgesio, spinteles papuoškite žalvarinėmis rankenėlėmis, rinkitės pakabinamus ar prie sienos tvirtinamus šviestuvus.

J. Buscarello teigia, kad naujų reprodukcijų rasti nelengva, nes keičiasi vonios įrenginių mados, o šiuo metu madingiausias - minimalistinis įvaizdis. Tad originalių detalių ieškokite blusų turguose, „eBay“, internetinėse vintažinių įrenginių parduotuvėse.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kadangi nuo karalienės Viktorijos laikų technologijos smarkiai pažengė į priekį, J. Buscarello pataria nesivaikyti autentiškumo, kai sprendžiate santechnikos klausimus. Verčiau jau autentišką įvaizdį derinti su moderniais patogumais ar šiuolaikinėmis detalėmis, pavyzdžiui, puošnias vonios kojeles pakeisti tvirtomis moderniomis kojomis.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Pastatykite dailią raudonmedžio kušetę, pamerkite bijūnų puokštę, atsisėskite ir atsipalaiduokite.

Kaip įsirengti vintažinį vonios kambarį

Kiti elegantiški Viktorijos stiliaus akcentai:

* Plytelės su dekoruotais pakraštėliais.
* Trafaretais puoštos sienos.
* Žalvariniai šviestuvai su matinio stiklo gaubtais.
* Veidrodžiai aukso spalvos rėmuose.
* Puošnūs lubų lipdiniai.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Ne, atrodo dar ilgai vonios kambaryje nematysime dirbtinio intelekto unitazų ar fotografuojančių maišytuvų, tačiau dažniau mėgausimės atpalaiduojančiais vandens masažais. Tokias prognozes pateikė „Villeroy & Boch” ir „Grohe“, pristatę 2034 metų vonios kambario tendencijas.
Rankšluosčių džiovintuvai daugelį metų buvo naudojami kaip praktiški, vonios patalpą šildantys prietaisai. Šiandien pirkėjams svarbus ne tik gyvatuko funkcionalumas, bet ir dizainas. Vonios ir šildymo įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana“ direktorius Rolandas Jurgelaitis pastebi, kad modernūs gyvatukai mėgstami architektų, tačau skinasi kelią ir tarp vartotojų, kurie būsto interjerą projektuoja patys. Kokį gyvatuką rinktis ir kaip derinti prie vonios interjero – idėjomis ir atradimais dalinasi architektas Adomas Kondratas.
Portalo ManoNamai.lt skaitytojams kilo ne vienas klausimas apie vonios kambarį. Į juos atsako UAB „Tausana“ vadovas Rolandas Jurgelaitis ir UAB „Vilpra“ vonios kambario įrangos specialistė Gailutė Paškevičienė.
Bene didžiausios Lietuvoje namų ūkiui tenkančios išlaidos – skirtos apmokėti sąskaitoms už vandenį ir elektros energiją. Vanduo taip pat papuola ir į sparčiai mažėjančių Žemės išteklių kategoriją. Tad net ir neturint kilnių tikslų, šiuolaikinis vartotojas linkęs rinktis „Eko“ santechniką, kuri sutaupo per 60 procentų vandens.
Rasti ir funkcionalią, ir gražią, ir telpančią į vonios kambarį spintelę - nelengvas uždavinys, todėl dauguma žmonių modelius imasi projektuoti, arba pasitelkia kūrybiškumą. Iš jo gimsta spintelės, pagamintos iš metalo, sumūrytos iš plytų arba paslėptos po plytelėmis, kur gyvena vamzdžiai ir laikomos vonios kambario valymo atsargos, mažiau naudojami daiktai ir pan. Mėgstantys kaimišką stilių, vonioje išradingai panaudoja perdažytas tėvų sekcijas.
Maži vonios kambariai – iššūkis. Jei gražiai dekoruosite mažą vonios kambarį, dydis nebebus toks aktualus. Galiausiai šiame kambaryje praleidžiate daug laiko ir jis turėtų atspindėti jūsų asmenybę, net jei tai tik vonios kambarys. Štai patarimai, kaip įsirengti mažus vonios kambarius.