Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva

„Pantone Color Institute“ paskelbė 2018 m. spalvą. Tai – ryškiai violetinė.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sodri, ryški spalva siejama su politika (prisiminkime Hillary Clinton juodą kostiumą su ryškiai violetiniais atvartais ir jų spalvos palaidinę po švarku), ji laikoma karališka, be to, tai ryškus posūkis nuo 2017 m. žalios spalvos ir 2016 m. rožinio kvarco ir šviesiai žydros derinio, rašoma Vogue.com.

Lyginant su ankstesnių metų spalvomis, ryškiai violetinė – niūroka, gal kiek primenanti atmosferą šiuolaikiniame pasaulyje, ji grąžins praėjusio amžiaus devinto dešimtmečio tendenciją tiek ant podiumų, tiek į mūsų namus.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva
© Shutterstock

Kaip rašoma spalvų standartus kuriančio spalvų instituto pranešime spaudai, gili, mąsli ryškiai violetinė spalva asocijuojasi su kosmoso paslaptingumu, intriga, kas laukia ateityje, ir atradimais, būsimais atradimais. „Gilus, beribis nakties dangus – simbolis to, kas įmanoma“, jis žadina troškimą praplėsti mūsų pasaulio suvokimo ribas.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva
© Shutterstock

Ryškiai violetinė – brangakmenių spalva, ji neabejotinai trauks žvilgsnius – ar tai būtų ryškiai violetinė siena, ar sofa, ar užtiesalas. Ryškiai violetinė spalva siejama su karališkais asmenimis, valdžia ir turtu.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva
© Shutterstock

Šią spalvą „Pantone Color Institute“ susiejo su 2018 m. neatsitiktinai – veikiausiai tai politikos būklės komentaras, o konkrečiai – siejama su judėjimu „#MeToo“, kuriuo siekiama atkreipti seksualinio priekabiavimo, smurto ir prievartos problemą prieš moteris.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva
© Shutterstock

Rugpjūtį institutas paskelbė vieną violetinės spalvos atspalvį atlikėjo Princo garbei. Ryškiai violetinė asocijuojasi su prabanga, ekstravagancija ir maksimalizmu, tai panašu į maištingą posūkį nuo minimalistinio interjero prie ryškių, drąsių sprendimų – prisiminkime praėjusio amžiaus aštunto dešimtmečio prabangą ar ryžtingus 2000-ųjų sprendimus.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva
© Shutterstock

Ryškiai violetinė šiek tiek primena 2008 m. karaliavusį melsvai violetinį atspalvį. Kasmet „Pantone“ paskelbiama spalva prasiskverbia visur – pradedant namų dekoru, baigiant mados pasauliu, kinu, televizija. Patinka jums ar ne, bet ateinantys metai neatsiejami nuo ryškiai violetinės spalvos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spalvos

Rožinės spalvos karštinė: kaip ją prisijaukinti?

2016 metais prasidėjusi tūkstantmečio rožinės (angl. millennial pink) spalvos karštinė šiandien yra vis tokia pat aktuali. Jos pavyzdžių gausu tiek mados, tiek interjero leidiniuose. Tai švelni, elegantiška ir androgeniška energija dvelkianti spalva. Tad kaip ją prisijaukinti savo namuose?

Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?

Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.

2018-ųjų metų spalva įkūnija ryškesnio interjero tendenciją

Skandinaviškam interjero stiliui tampa būdingos Europoje populiarios žemės spalvos. Tuo įsitikinusi kompanijos „Tikkurila“ sudaryta vertinimo komisija, paskelbusi spalvą „Terracotta“ (N405) 2018 metų spalva. Raudoną molį primenantis oranžinis šios spalvos atspalvis suteikia įprastam šviesiam interjerui taip reikalingos šilumos.

Kaip šių metų spalvą prisijaukinti interjere

„Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados pasaulyje, kine, televizijoje ir žinoma stilinguose interjeruose. 2018 metais tai bus ryški violetinė spalva (angl. ultra violet). „Domus galerijos“ ambasadorės, interjero dizainerės Kristina Balaišytė ir Vaida Kandratavičiūtė dalijasi patarimais, kaip šią paslaptingą spalvą prisijaukinti savo namų interjere.

Atsisveikinkime su žalia: sužinokite, kokia madingiausia 2018 metų spalva

„Pantone Color Institute“ paskelbė 2018 m. spalvą. Tai – ryškiai violetinė.

6 spalvos, kurios namuose gali kelti nemalonias asociacijas (2)

Turbūt kiekvienas turime keletą spalvų, kurios ne tik asmeniškai nepatinka, bet ir nesižiūri bet kur, juolab interjere.

Interjero elementai, kurių geriau nesirinkti baltų (1)

Balta spalva neabejotinai atrodo elegantiškai, yra aktuali bet kokiu laikmečiu, o ypač šiais laikais, kai ją galima išvysti praktiškai kiekvienuose namuose, nes visi arba gyvena baltame interjere, arba apie jį svajoja. Vis dėlto derėtų nuodugniai apsvarstyti, ar konkretus interjero elementas tikrai turi būti baltas. Neretai po kurio laiko naujakuriai supranta, kad sunkumų prižiūrėti baltos spalvos elementą yra daugiau, nei džiaugsmo dėl šviesios spalvos.

3 originalios vaikų kambario interjero idėjos

Papuoškite mergaičių kambarį žvaigžde ant sienos ir sukurkite išskirtinį foną asmenukėms daryti. Nudažykite žvaigždę dažais, leidžiančiais ant jų rašyti kreida, ir tegul vaiko fantazija atsiskleidžia tiesiog piešiant ant sienų!

Dekoro tendencija: žalios spalvos siena

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad šiuo metu ypač populiarios dažytos sienos. Žalios spalvos dominavimas interjere prasidėjo prieš 3-4 metus, tačiau labiau buvo matomos mikro atmainos, tokios, kaip botanikos, džiunglių, pasteliniai tropiniai elementai. Šiuo metu žalia spalva tapo tikra makro tendencija.

Naujausios tendencijos: sizalis, kokosų pluoštas, jūrų žolės atgimsta moderniose erdvėse

Aplinką tausojantys produktai – neatskiriama šiuolaikiško stilingo gyvenimo dalis. Natūralios apdailos medžiagos – nešabloninės, jos padeda įgyvendinti individualius interjero dekoravimo sprendimus. Atsinaujinančių pluoštų tekstilinė grindų danga ar kilimas – tai ne tik unikalus dizaino elementas, bet ir individualaus stiliaus bei darnaus santykio su gamta išraiška.