Trumpai ir aiškiai apie mažą erdvę: 17 nepaneigiamų tiesų

 (3)
Įrenginėjant nedidelę gyvenamąją erdvę užduotis visiems viena – vizualiai mažą reikia paversti dideliu, siaurą – plačiu, o tamsų – šviesiu. Pateikiame jums keletą akivaizdžių tiesų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išardykite visas pertvaras ir sukurkite butą-studiją;

Virtuvę ir svetainę sujunkite į didelį valgomąjį;

Varstomąsias duris pakeiskite stumdomosiomis;

Langus dekoruokite permatomomis užuolaidomis;

Vadovaukitės madingu principu „nieko nereikalingo“;

Naudokite veidrodžius, jie sukurs vizualiai didesnės erdvės įspūdį;

Vieną sieną išklijuokite fototapetais su perspektyviniu vaizdu: tolyn nueinančia gatvele, jūros krantu ar miesto stogais. Ši fotoerdvė tampa tarsi kambario dalimi, praplečiančia erdvę;

Visą butą išklokite vienoda grindų danga, slenksčius tarpduryje panaikinkite;

Jeigu lubos aukštos, dažykite jas tamsesne spalva nei sienas;

Jeigu lubos žemos – jos turi būti šiek tiek šviesesnės už sienas;

Įsileiskite kiek galima daugiau natūralios šviesos;

Jei lubos žemos, šviestuvai turi būti plokšti, nes kabantys sietynai „vagia“ erdvę;

Aukštoje mažoje patalpoje kabantys šviestuvai tiks, nes panaikins „šulinio“ efektą, lubos liks šešėlyje;

Stenkitės nenaudoti interjere daug skirtingų spalvų;

Tapetai turėtų būti vienspalviai arba išmarginti tik labai subtiliais ornamentais – vertikaliais, jeigu norite paaukštinti patalpą, ir horizontaliais, jei norite praplatinti;

Rinkitės šviesių pastelinių spalvų baldus spindinčiais paviršiais (plastiką, metalą, stiklą);

Nedideliame plote itin išryškėja statūs kampai, tad stenkitės rinktis ovalesnių formų baldus.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.