Traukos centrai namų erdvėje

Įsivaizduokite, kad einate siaura senamiesčio gatvele, ir jums pamažu atsiveria vis nauji pastatai, arkos, skverai, kol galiausiai išeinate į nedidelę aikštę, kurioje sustojate ir atidžiau, kiek iš tolesnės perspektyvos žvelgiate į vietą, kurioje atsidūrėte. Arba prisiminkite kelią per mišką, kai tarp medžių šakų šmėžuoja dalelė erdvės, kuri pilnai pasimato jau paėjus kiek toliau, o atsivėrus miško proskynai, atrodytų, jus supanti aplinka kvieste kviečia stabtelti, apsidairyti, atsikvėpti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano jau minėtas aplinkos psichologijos ekspertas Colin Ellard rašo, kad mus traukia vietos, kuriose yra paslapties pojūtis: kai žinome, jog už kampo mūsų laukia naujas atradimas, netikėtumas, norisi eiti tolyn, tyrinėti aplinką. O pailsėti ir pabendrauti tarpusavyje paprastai sustojame mus supančios erdvės centre (centruose). Tokias vietas galima susikurti ir namuose.

Vienas iš būdų sukurti paslapties pojūtį kambaryje – palikti atvirą nišą, pro kurią matytųsi kito kambario dalis. Turbūt lengviausiai ir funkcionaliausiai tokia niša suformuojama prieangyje, tuomet tik įėjus į namus žvilgsnis nukrypsta į už kampo slypinčią namų erdvę, norisi ją pamatyti. Kai atsiveria tik nedidelė kito kambario dalis, išsaugomas privatumas – galima pasirinkti, ką sudėliosime matomoje erdvėje. O jei nesinori palikti atvirų nišų perėjimui iš vieno kambario į kitą, galima panaudoti stumdomas duris/ sienas – jas galima palikti atviras tik tada kai to norisi. Panašų įspūdį kuria ir dalinės ar permatomos pertvaros, kurios suteikia privatumo, bet ir palieka galimybę žvilgtelti, kas yra už jų.

​Virtuvę nuo svetainės taip pat gali skirti dalinė pertvara – taip galima norimą erdvės dalį paslėpti (galbūt kriauklę, kurioje kartais susikaupia nešvarių indų), o prie namų visumos tinkančias ir dėmesį traukiančias vietas palikti atviras. Paslapties pojūčiui sukurti gali užtekti ir didesnės gėlės ar kelių, pro kurių žalumas matytųsi dalelė už jų paslėptos erdvės.

Namų centrais vadinamos tokios vietos, kuriose galima ramiai įsitaisyti, atsipalaiduoti ir nesirūpinti, kad reikės pasitraukti, jei kas eis pro šalį – visi tas vietas tiesiog apeis. Tai gali būti sofa prie nedidelio kavos staliuko, valgomojo stalas ar kokia kita vieta, kurioje paprastai susėdame pailsėti, išgerti arbatos, pabendrauti.

Jei pasigendate centrų savo namuose, juos galima susikurti kiek kitaip perstumdžius baldus, o galbūt įtaisius kilimą, kad praėjimo/ apėjimo zona pasitrauktų kiek tolėliau. O gal tam, kad būtų smagiau centrinėje vietoje įsikurti, trūksta jaukesnio arba ryškesnio apšvietimo – šį trūkumą taip pat galima ištaisyti.

Šaltinis: www.namuterapija.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.

5 gudrybės, kaip įnešti į namus prabangos

Nepaisant to, koks interjero stilius vyrauja Jūsų namuose, kartais į namų erdvę norisi įnešti kiek subtilios prabangos. Kaip tai sumaniai įgyvendinti neviršijant savo biudžeto, pataria baldų salono „Mato baldai“ plėtros vadovė Laura Baubkuvienė.

Patarimai, kurie padės įnešti jaukumo į lauko poilsio zoną

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui. Žemiau interjero tinklaraštia „Homy Ideas“ dalijasi, kaip tai paversti realybe.