Traukos centrai namų erdvėje

Įsivaizduokite, kad einate siaura senamiesčio gatvele, ir jums pamažu atsiveria vis nauji pastatai, arkos, skverai, kol galiausiai išeinate į nedidelę aikštę, kurioje sustojate ir atidžiau, kiek iš tolesnės perspektyvos žvelgiate į vietą, kurioje atsidūrėte. Arba prisiminkite kelią per mišką, kai tarp medžių šakų šmėžuoja dalelė erdvės, kuri pilnai pasimato jau paėjus kiek toliau, o atsivėrus miško proskynai, atrodytų, jus supanti aplinka kvieste kviečia stabtelti, apsidairyti, atsikvėpti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano jau minėtas aplinkos psichologijos ekspertas Colin Ellard rašo, kad mus traukia vietos, kuriose yra paslapties pojūtis: kai žinome, jog už kampo mūsų laukia naujas atradimas, netikėtumas, norisi eiti tolyn, tyrinėti aplinką. O pailsėti ir pabendrauti tarpusavyje paprastai sustojame mus supančios erdvės centre (centruose). Tokias vietas galima susikurti ir namuose.

Vienas iš būdų sukurti paslapties pojūtį kambaryje – palikti atvirą nišą, pro kurią matytųsi kito kambario dalis. Turbūt lengviausiai ir funkcionaliausiai tokia niša suformuojama prieangyje, tuomet tik įėjus į namus žvilgsnis nukrypsta į už kampo slypinčią namų erdvę, norisi ją pamatyti. Kai atsiveria tik nedidelė kito kambario dalis, išsaugomas privatumas – galima pasirinkti, ką sudėliosime matomoje erdvėje. O jei nesinori palikti atvirų nišų perėjimui iš vieno kambario į kitą, galima panaudoti stumdomas duris/ sienas – jas galima palikti atviras tik tada kai to norisi. Panašų įspūdį kuria ir dalinės ar permatomos pertvaros, kurios suteikia privatumo, bet ir palieka galimybę žvilgtelti, kas yra už jų.

​Virtuvę nuo svetainės taip pat gali skirti dalinė pertvara – taip galima norimą erdvės dalį paslėpti (galbūt kriauklę, kurioje kartais susikaupia nešvarių indų), o prie namų visumos tinkančias ir dėmesį traukiančias vietas palikti atviras. Paslapties pojūčiui sukurti gali užtekti ir didesnės gėlės ar kelių, pro kurių žalumas matytųsi dalelė už jų paslėptos erdvės.

Namų centrais vadinamos tokios vietos, kuriose galima ramiai įsitaisyti, atsipalaiduoti ir nesirūpinti, kad reikės pasitraukti, jei kas eis pro šalį – visi tas vietas tiesiog apeis. Tai gali būti sofa prie nedidelio kavos staliuko, valgomojo stalas ar kokia kita vieta, kurioje paprastai susėdame pailsėti, išgerti arbatos, pabendrauti.

Jei pasigendate centrų savo namuose, juos galima susikurti kiek kitaip perstumdžius baldus, o galbūt įtaisius kilimą, kad praėjimo/ apėjimo zona pasitrauktų kiek tolėliau. O gal tam, kad būtų smagiau centrinėje vietoje įsikurti, trūksta jaukesnio arba ryškesnio apšvietimo – šį trūkumą taip pat galima ištaisyti.

Šaltinis: www.namuterapija.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).

Septynios 2018 metų namų dekoro tendencijos

Interjero dekoro tendencijos yra labai nepastovios: vieną dieną visur matome prancūziškos eglutės raštus ir dekoracijas su flamingais, o kitą dieną visa tai jau būna įtraukta į nusibodusių dalykų sąrašą. Jei nenorite, kad jūsų butas atrodytų kaip „Instagram“ svetainės klišė, labai svarbu domėtis, kurie dizaino elementai aktualūs, o kurie jau pasenę. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pasidomėti tuo, kas populiaru „Pinterest“ svetainėje.

Specialiai iš Frankfurto: interjero tendencijos 2018 m. – kokie pokyčiai laukia

Praėjusiais metais namus puošėme naujais kambariniais augalais, netikėtais spalvų deriniais ir kūrėme gamtos atmosferą viduje, o šiais metais bus aktualios kitokios patalpų dizaino tendencijos. Iš vasario 9-13 d. vykusioje parodoje Frankfurte (Vokietijoje) „Ambiente“ atvežėme naujų impulsų.

Dizaino klasika: žaismingas aksesuaras vaikams ir vaikystės nepamiršusiems

Ir „Eames Elephant“, ir „Puppy“ vieni garsiausių pasaulyje dizainerių kūrė galvodami apie vaikus ir įsivaizduodami, kad šiems bus smagu su jais žaisti. Bet tai, ką sugalvoja genialūs menininkai, niekada netelpa į siaurus rėmus. Nes ir suaugusiesiems reikia žaislų.

Kas žinoma apie garsųjį architektą, suprojektavusį Vilniaus katedrą ir rotušę?

Daugiausiai istoriografijoje minimas visų laikų Lietuvos architektas - tai Laurynas Gucevičius (1753–1798). Tačiau kodėl būtent jis sulaukė tiek dėmesio ir tapo žymiausiu architektu, nors iki šių dienų išliko nepakitę tik du neabejotinai jo autorystės objektai – Vilniaus katedra ir Rotušė?

Interjero dizaino instagramo profiliai, kuriuos įdomu sekti

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Sienų dekoravimo būdai, į kuriuos verta pažvelgti iš naujo

Šis straipsnis aktualus visiems, kurie turi susikūrę savo namus, bet vis tiek galvoja, kad jiems kažko dar trūksta. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi savo praktiškomis įžvalgomis.

10 idėjų, kaip dekoruoti namus žiemą

Šventėms pasibaigus, žiema tęsiasi dar beveik tris mėnesius. Nukabinus kalėdinius papuošimus namai gali atrodyti nykokai. Pateikiame dešimt idėjų, kaip namus papuošti po švenčių, kad juose būtų jauku, šviesu ir malonu.