8 didžiausios klaidos mažoje erdvėje

 (1)
Nedažykite sienų baltai, nevenkite rizikos ir ką bedarytumėte, neprigrūskite per daug daiktų!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Rizikos vengimas. Verčiau ant sienų dėkite didelės apimties sienų audinį ar tapetus. Galite tą patį padaryti netgi su sienomis. Tai lengvesnis, saugesnis ir mažiau brangus būdas, kaip mažai erdvei suteikti dramatiškumo. Galbūt ryškus raštas pagrindiniame kambaryje ir gali kiek pabosti, tačiau mažesniam ir rečiau naudojamam kambariui tai gali suteikti savotiško šarmo, kviečiančio užsukti čia dažniau.

2. Erdvės užgriozdinimas daiktais. Jeigu baldus rinksitės atidžiai, didelis baldas gali kaip tik sustiprinti erdvės pojūtį. Pavyzdžiui, jeigu turite aukštas lubas, tinkamoje vietoje pastatyta aukšta įstiklinta spintelė gali versti pakelti akis aukštyn ir atitraukti dėmesį nuo mažo patalpos ploto. Tiesiog įsitikinkite, kad kiekvienas daiktas yra svarbus ir stovi vietoj. Ir leiskite savo akims pailsėti.

3. Strategijos nebuvimas. Iš pradžių apsispręskite, ką ketinate nuveikti savo kambaryje ir tuomet jau imkitės darbo. Kambarį padalinkite į skirtingos paskirties zonas – miegojimui, darbui, poilsiui ir valgymui. Dalinkite erdvę pusiau, ketvirčiais ar net įstrižai ir kiekvienai daliai priskirkite tam tikrą funkciją.

4. Užtamsintos sienos ir lubos. Šviesesnės sienos ir šviesesnės lubos automatiškai sukuria didesnės erdvės iliuziją.

5. Maži baldai ir šviesios spalvos. Tamsios spalvos ir vos keli didesnės apimties baldai esant tinkamam apšvietimui gali suteikti kambariui erdvumo ir prabangumo pojūtį.

6. Dažnai maža erdvė – prarasta galimybė. Paverskite tai privalumu. Pavyzdžiui, nedidelę patalpą savo bute galima paversti jaukiu prieglobsčiu. Jo sienas galima aptraukti dryžuota ruda vilnos flanele, grindis iškloti raudonu pliušiniu kilimu, ant sienos pritvirtinti plokščiaekranį televizorių ant lankstaus stovo, pakabinti didelį veidrodį dirbtinio vėžlio kiauto rėmuose, kuris neabejotinai sukurs erdvės pojūtį. O erdvę galutinai optimizuotų pagal užsakymą pagaminta sofa. Patikėkite, toks kambarys gali tapti visos šeimos pamėgta susibūrimo vieta.

7. Baltos sienos. Verčiau išdažykite nedidelį kambarį medžio anglies pilkumo spalva. Ji tikrai praplės erdvę.

8. Proporcijos ir mastas – gyvybiškai svarbu. Svarbiausia yra pagal jūsų išmatavimus pagaminti minkšti baldai, kad neatrodytų kambarys apstatytas tarsi „ant steroidų“ pagamintais baldais. Reikia, kad jūsų baldai būtų tinkamo pločio, aukščio ir gylio, kurie atitinka kambario mastą. Mažesniems kambariams venkite didesnio nei 90 centimetrų gylio. Neapkraukite kambario milžiniškais, supergiliais minkštais baldais, skirtais užpildyti gigantiškoms erdvėms. Didesnis ne visada reiškia geresnį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 patarimai, į ką atsižvelgti renkantis fotelį

Foteliai interjere paprastai atlieka du vaidmenis. Pirma, fotelis – tai funkcionalus baldas, kuris pasitarnauja kaip poilsio kampelis skirtas knygos skaitymui arba televizoriaus žiūrėjimui. Antra – tai akcentinis baldas, kuris savo forma, spalva bei tekstūra gali gražiai praturtinti interjerą. Šiame tekste pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti patogų ir estetišką fotelį.

3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurie įkvėps namuose susikurti pavasarišką nuotaiką

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Dekoratorės patarimai, kaip sukurti pozityvia energija trykštantį velykinį namų dekorą

Velykos – meilės ir vilties kupina šventė, kurios pozityvumu norisi nuspalvinti ir savo namų erdvę. Kadangi ši pavasariu dvelkianti šventė jau čia pat, pasiteiravome dekoratorės Elenos Survilienės (švenčių dekoravimo ir organizavimo studijos „ArtiŠokas“ įkūrėjos), kaip Velykoms paruošti savo namus.

Interjero dizainerės patarimai: ką reikia žinoti įsirengiant savo būstą

Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžiagų parinkimu, interjero apdailos detalėmis, spalvų derinimu, apšvietimo galimybėmis bei kitais būstą tobulinančiais sprendimais. Interjero dizainerė, architektė bei „Novarchis“ studijos įkūrėja Ona Januškevičiūtė pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo namų jaukumui, tad investicijų į būsto apdailą negaili.

Klasikinis dizainas: pamatinės vertybės, kurios yra aktualios visiems

Klasikinis interjero dizainas, dar vadinamas tradiciniu interjero dizainu, dėl savo elegancijos bei patogumo turi nemažą ištikimų gerbėjų ratą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui, kuris vertina minimalumą, šis stilius gali pasirodyti pernelyg prabangus arba nefunkcionalus. Pristatome keletą klasikinio interjero stiliaus pamatinių vertybių, kurios gali būti aktualios įvairios stilistikos namuose.

Svečiuose pas skandinavų dizaineres: ko galima pasimokyti iš jų kuriant interjerą?

Madingiausių metų spalvų kolekcijos įkvėptos interjero dizainerės Laura Raiha ir Susanna Vento dalinasi savo interjero pokyčiais.

Intuityvus blizgesio poreikis – iš kur jis?

„Namą stačiau atskiromis dalimis, vadovaudamasis tik esamais konkrečiais poreikiais. Tik vėliau pamačiau, kaip visos dalys susijungė į prasmingą pavidalą ir tapo psichinės visumos simboliu. Bolingene aš jaučiuosi gyvenąs patį tikriausią savo gyvenimą, kur viskas atitinka mano esmę.“ Ar esate girdėję šią Karlo Gustavo Jungo citatą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario eksperimentai, kurie įrodo, kad verta rinktis ne vien baltą

Nina Bruun – garsi danų interjero dizaino tendencijų diktuotoja, ne vieną apdovanojimą pelniusi interjero spalvų ir tendencijų analitikė – tikina, kad spalvos ne tik suteikia namams išskirtinumo, bet ir atskleidžia šeimininkų individualumą, bei pataria, kaip jas pritaikyti savo namuose.