8 didžiausios klaidos mažoje erdvėje

 (1)
Nedažykite sienų baltai, nevenkite rizikos ir ką bedarytumėte, neprigrūskite per daug daiktų!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Rizikos vengimas. Verčiau ant sienų dėkite didelės apimties sienų audinį ar tapetus. Galite tą patį padaryti netgi su sienomis. Tai lengvesnis, saugesnis ir mažiau brangus būdas, kaip mažai erdvei suteikti dramatiškumo. Galbūt ryškus raštas pagrindiniame kambaryje ir gali kiek pabosti, tačiau mažesniam ir rečiau naudojamam kambariui tai gali suteikti savotiško šarmo, kviečiančio užsukti čia dažniau.

2. Erdvės užgriozdinimas daiktais. Jeigu baldus rinksitės atidžiai, didelis baldas gali kaip tik sustiprinti erdvės pojūtį. Pavyzdžiui, jeigu turite aukštas lubas, tinkamoje vietoje pastatyta aukšta įstiklinta spintelė gali versti pakelti akis aukštyn ir atitraukti dėmesį nuo mažo patalpos ploto. Tiesiog įsitikinkite, kad kiekvienas daiktas yra svarbus ir stovi vietoj. Ir leiskite savo akims pailsėti.

3. Strategijos nebuvimas. Iš pradžių apsispręskite, ką ketinate nuveikti savo kambaryje ir tuomet jau imkitės darbo. Kambarį padalinkite į skirtingos paskirties zonas – miegojimui, darbui, poilsiui ir valgymui. Dalinkite erdvę pusiau, ketvirčiais ar net įstrižai ir kiekvienai daliai priskirkite tam tikrą funkciją.

4. Užtamsintos sienos ir lubos. Šviesesnės sienos ir šviesesnės lubos automatiškai sukuria didesnės erdvės iliuziją.

5. Maži baldai ir šviesios spalvos. Tamsios spalvos ir vos keli didesnės apimties baldai esant tinkamam apšvietimui gali suteikti kambariui erdvumo ir prabangumo pojūtį.

6. Dažnai maža erdvė – prarasta galimybė. Paverskite tai privalumu. Pavyzdžiui, nedidelę patalpą savo bute galima paversti jaukiu prieglobsčiu. Jo sienas galima aptraukti dryžuota ruda vilnos flanele, grindis iškloti raudonu pliušiniu kilimu, ant sienos pritvirtinti plokščiaekranį televizorių ant lankstaus stovo, pakabinti didelį veidrodį dirbtinio vėžlio kiauto rėmuose, kuris neabejotinai sukurs erdvės pojūtį. O erdvę galutinai optimizuotų pagal užsakymą pagaminta sofa. Patikėkite, toks kambarys gali tapti visos šeimos pamėgta susibūrimo vieta.

7. Baltos sienos. Verčiau išdažykite nedidelį kambarį medžio anglies pilkumo spalva. Ji tikrai praplės erdvę.

8. Proporcijos ir mastas – gyvybiškai svarbu. Svarbiausia yra pagal jūsų išmatavimus pagaminti minkšti baldai, kad neatrodytų kambarys apstatytas tarsi „ant steroidų“ pagamintais baldais. Reikia, kad jūsų baldai būtų tinkamo pločio, aukščio ir gylio, kurie atitinka kambario mastą. Mažesniems kambariams venkite didesnio nei 90 centimetrų gylio. Neapkraukite kambario milžiniškais, supergiliais minkštais baldais, skirtais užpildyti gigantiškoms erdvėms. Didesnis ne visada reiškia geresnį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

5 įkvepiantys instagramo interjero dizaino puslapiai

Ieškoti idėjų savo namų interjerui galima įvairiausiose vietose. Įkvėpimo šaltiniu gali tapti gamta, menas, mada ir pan. Visgi dažniausiai dizaino sprendimų ieškome interneto platybėse. Siūlome susipažinti su 5 įkvepiančiomis instagramo paskyromis.

Vilniuje kviečia pirmą kartą rengiamas nemokamas dizaino ir meno renginys „Lokacija“

Liepos 14 dieną į Vilniaus Rotušės aikštę atėję miesto gyventojai ir svečiai pateks į unikalaus formato dizaino ir meno įvykį „Lokacija“.

Vasaros dekoro sprendimai: subtilumo ir praktiškumo dialogas

Vonios kambariuose šiemet vyrauja ergonomiški sprendimai ir kuo labiau stimuliuojami pojūčiai. Tai atsipalaidavimo ir sveikatingumo zona, kurioje akcentuojamas formų lengvumas ir gamtos motyvai.

5 dizaino programėlės, kurios įkvėps pokyčiams namuose

Interjero dizaino pokyčiai nuosavuose namuose paprastai yra itin geidžiami, tačiau nemažai investicijų reikalaujantys. Tad prieš priimant bet kokius svarbius dekoro sprendimus, visada norisi jaustis užtikrintai. Pristatome 5 mobilias programėles, kurios padės apsispręsti renkantis interjero spalvų paletę, erdvės išplanavimą, baldus ir pan.

Balkonai iš sandėliukų virsta poilsio oazėmis: 3 patarimai, kaip susikurti jaukią aplinką

Interjero specialistai pastebi, kad šiandien balkonai, į kuriuos anksčiau keliaudavo namų spintose nebetelpantys daiktai ar dviračiai, vis dažniau tampa poilsio oazėmis. Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadoriai – „IDAS“ interjero dizainerės Vaida Kandratavičiūtė ir Kristina Balaišytė pateikia rekomendacijas, kaip susikurti jaukią poilsio erdvę net ir mažiausiame balkone.

Būdai, kurie padės sukurti amžinai vasarišką interjerą

Keli taikliai parinkti spalviniai akcentai, gyvi augalai ir natūraliai šiltos tekstūros gali jūsų namus papildyti vasarišku charakteriu, kuris neišblės ištisus metus. Kadangi mūsų krašte saulėtų ir šiltų dienų būna visai nedaug, pristatome keletą būdų, kurie padės įsileisti tropikų dvasios į savo būstą.

Interjero dekoratorės patarimai, kaip praplėsti namų erdvę (1)

Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, kad vietos namuose atrodytų daugiau nei yra iš tikrųjų?

Dizaino klasika: sėdmaišis, kuris sužavėjo hipius

Tai buvo 1968-aisiais: hipių judėjimas įsisiūbavęs visu pajėgumu, siekis laužyti nusistovėjusias taisykles tiesiog sklandė ore. Trys jauni dizaineriai iš Turino Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro pasibeldė į nekonformistinį dizainą vertinančio ir Italijos baldų gamybos kompanijai vadovaujančio Aurelio Zanottos duris.

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.