Reklama

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos

2016 metais buvo pastebima didėjanti tendencija dirbti iš įvairių vietų nuotoliniu ar pusiau nuotoliniu būdu. Modernių biurų dizaino profesionalai didino vadovų ir žmogiškųjų išteklių ekspertų supratimą apie tai, kad norint pasamdyti ir išlaikyti didelius talentus, dabar labiau nei bet kada anksčiau reikia inovatyvių dizaino sprendimų. Biuras nėra vien atskira erdvė, kurioje lankosi individas: jis yra dalis asmens tapatybės ir įmonės kultūros. Išskyrėme 5 pagrindines tendencijas, kurios yra ir bus pastebimos moderniuose biuruose. Apie tai pasakoja dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.
© DELFI / Modesta Meškė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Performuokite dokumentų saugojimo erdvę

Jei tik nedirbate intensyviai reguliuojamose srityse, tokiose kaip finansai ar sveikatos apsauga, ko gero, pastebėjote, kad vis daugiau įmonių ir atstovybių perkelia savo fizinius dokumentus į debesiją.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Debesijos duomenų bazė sumažina biuro poreikių kiekį – reikia pildyti mažiau dokumentų, juos spausdinti, kopijuoti ir saugoti. Bet pasistenkite surasti tinkamus ekspertus, kurie padėtų jums perkelti dokumentus į debesiją, juos išsaugoti ir patobulinti. Suskaitmeninus popierinius dokumentus, ko gero atsiras didelių tuščių erdvių. Pasistenkite išnaudoti šias erdves kūrybiškai – įrenkite jose konferencijų kambarį arba darbo vietą projektams vykdyti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Darbo stalo pokyčiai

Kadangi vis daugiau žmonių pereina prie nuotolinio darbo režimo, darbo stalų skaičius gali sumažėti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Patariama atlikti auditą ir patikrinti, ar darbuotojai naudojasi darbo stalais ir ar jie padeda jiems pasiekti produktyvumą, ar yra patogūs. Ne visi darbo stalai vienodi. Moderniose komercinėse darbo erdvėse sparčiai populiarėja reguliuojamo aukščio stalai, darbo stalas su bėgimo taku, duomenų integravimo asmeniniai stalai ir belaidžiai stalai. Taip yra dėl vienos paprastos priežasties: ne darbuotojui reikia prie jų prisitaikyti, bet jie prisitaiko prie darbuotojo poreikių.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Naujoji bendradarbė: motina gamta

Šiemet pastebimas išaugęs skaičius biurų, kuriuose, kuriant darbo erdves strategiškai integruojami natūralūs gamtos elementai, tokie kaip perdirbta mediena, vanduo, gyvos sienos, biuras pereinantis į lauko erdvę. Nebeužtenka ant administratorės stalo pastatyti papartį ar gebenę. Novatoriškos bendrovės jau įveda naują standartą, pritaikiusios „biofilinio dizaino“ principus. Įrodyta, kad tokiais principais pagrįstuose biuruose darbuotojai yra produktyvesni, jų emocinė būklė geresnė, jie jaučia mažiau streso, greičiau mokosi ir išgyja.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Pavyzdžiui, „Kickstarter“ įsirengė būstinę Niujorke sename renovuotame pieštukų fabrike – buvo įrengtas natūralus kiemas ir sodas ant stogo, kuriame auga valgomieji augalai. Vidinis kiemas įrengtas biuro viduryje, erdvė yra atvira, besidriekianti aukštyn, tad į pastatą patenka daugiau natūralios šviesos. Tokiame biure yra erdvės atsipalaiduoti nuo protinio ir fizinio nuovargio.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Laikas geriau ir greičiau bendrauti

Kalbant apie bendradarbiavimą ir susirinkimus, svarbiausia yra įvairovė – ne tik darbuotojų, bet ir bendradarbiavimą skatinančių baldų. Jei reikia vietos dviejų-šešių žmonių susirinkimams, puikiai pasitarnaus akustinių pertvarų sistema, įrengta atviro biuro viduryje. Kiti komercinių įmonių biurai ieško būdų vienoje erdvėje integruoti darbo vietas su akustinėmis pertvaromis ir bendravimui skirtus baldus, kad būtų sukurta atpalaiduojanti atmosfera. Tai skatina žmones pereiti nuo tiesmuko, formalaus konferencijų stalo prie patogių kėdžių ir intymesnės aplinkos. Pastebima netradicinių, stilingų, bet jaukių susirinkimų erdvių tendencija.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Modernios sėdėjimo vietos

Įsivaizduokite, kaip pasikeistų įmonės gamybinių susirinkimų atmosfera, jei jie vyktų vienoje erdvėje, susėdus ratu, žemai – tai sukurtų vienodą žaidimų erdvę visiems susirinkusiems.

Būtent taip buvo nuspręsta padaryti „Google“ būstinėje Londone – čia buvo pastatyta didžiulė puslankio formos balta sofa.

Didžiausias iššūkis kiekvienoje didelėje erdvėje, ypač apytikriai 15 tūkst. kv. m biure, kuriame įsikūręs „Google“ bendrovės biuras, yra klausimas, kaip išsaugoti visą erdvę gaivią ir gyvą, sukuriant atskiras užuovėjas ir vietas pagalvoti, bet ne prie darbo stalo.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Biurai turi įkvėpti ir paskatinti darbuotojus įdėti visas savo pastangas – tam reikia baldų, atitinkančių įvairius darbo režimus. Galite pasinaudoti paieškų gigantės idėja ir panaudoti didžiulę sofą arba išbandyti mažesnes erdves – „hobito urvus“, tokius kaip anklavai su minkštasuoliais, sofos už akustinių sienelių, ilgi stalai pietums ir telekomunikacijai, modernios versijos rašomieji stalai su kėdėmis ant ratukų ir bendros sėdėjimo vietos, kuriose darbuotojai jausis patogiau.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Šiais metais pasistenkite integruoti savo biure naujausius dizaino elementus, o gal netgi suplanuokite daugiapakopį renovacijos projektą, kad biuras įkvėptų jūsų darbuotojus, o jūsų įmonė augtų ir klestėtų.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.


Daugiau idėjų: www.boconcept.lt

Užsakymo nr.: PT_75254173

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Betono plokštė vietoj stalo: idėjos industrinio stiliaus gerbėjams

Baltai dažytų plytų sienos, matomos ventiliacijos angos, nebaigtos įrengti patalpos jausmas – tai tik keli pramoninio interjero požymiai. Toks stilius labiausiai tinka lofto tipo būstuose, įrengtuose buvusios gamyklos patalpose, garaže, senoje užmiesčio namo dalyje. Tačiau, net jei jūsų būsto interjeras klasikinis, niekas nedraudžia jame pritaikyti pramoninio stiliaus elementų.

Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Paroda „Tendence 2018“: toliaregiškas žvilgsnis į ateities tendencijas

„Tendence“ paroda, kuri yra labai populiari tarp Vokietijos ir apskritai visos Europos mažmenininkų, šiemet vyks nuo birželio 30 iki liepos 3 d.

Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – „hygge“. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Interjero instagramo profiliai, kurie įkvėps įnešti į namus naujų spalvų

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną mėnesį atrandame įdomias dizaino paskyras instagramo platformoje.

Dizainerės idėjos, kaip į namus įsileisti pavasarį

Pavasarį esame natūraliai išsiilgę šviesos, šilumos, šviežumo ir gyvybės, todėl visa tai reikėtų drąsiai įsileisti į namus. Baldų ir interjero prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorė interjero dizainerė bei architektė Rūta Jurevičienė dalijasi patarimais, kokiomis paprastomis ir nebrangiomis priemonėmis pavasarį skoningai atnaujinti interjerą.

Fengšui paslaptys: kaip į namus pritraukti laimę

Fengšui taisyklės taikomos ir architektūrai, ir interjerui, ir žmogaus gyvenimui. Senovės Kinijos išminčiai teigė, kad viskas tarpusavyje susiję nematomais siūlais, o jei norite kažką pakeisti gyvenime, pradėkite nuo permainų namuose.

7 būdai, kaip nuomojamam butui suteikti charakterio

Charakteringa, asmeniška ir stilingai dekoruota namų erdvė mus motyvuoja, stimuliuoja ir kelia geras emocijas. Būstą nuomojantis, deja, dažnai nutinka taip, kad nuomininkui nėra leidžiama daryti didesnių erdvės pokyčių. Tačiau yra keletas būdų, kaip tokiai erdvei suteikti papildomo charakterio, kuris subtiliai atspindėtų laikino gyventojo pomėgius bei skonį.

5 gudrybės, kaip įnešti į namus prabangos

Nepaisant to, koks interjero stilius vyrauja Jūsų namuose, kartais į namų erdvę norisi įnešti kiek subtilios prabangos. Kaip tai sumaniai įgyvendinti neviršijant savo biudžeto, pataria baldų salono „Mato baldai“ plėtros vadovė Laura Baubkuvienė.

Patarimai, kurie padės įnešti jaukumo į lauko poilsio zoną

Atėjus šiltajam sezonui visi norime kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tad, natūralu, kad dalis gyvenimo keliasi į lauką. Po darbų ir savaitgaliais vakarojame savo balkone ar terasoje. O tai daryti yra daug maloniau, kai ši zona yra tinkamai sutvarkyta ir paruošta smagiam pasisėdėjimui. Žemiau interjero tinklaraštia „Homy Ideas“ dalijasi, kaip tai paversti realybe.