Reklama

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos

2016 metais buvo pastebima didėjanti tendencija dirbti iš įvairių vietų nuotoliniu ar pusiau nuotoliniu būdu. Modernių biurų dizaino profesionalai didino vadovų ir žmogiškųjų išteklių ekspertų supratimą apie tai, kad norint pasamdyti ir išlaikyti didelius talentus, dabar labiau nei bet kada anksčiau reikia inovatyvių dizaino sprendimų. Biuras nėra vien atskira erdvė, kurioje lankosi individas: jis yra dalis asmens tapatybės ir įmonės kultūros. Išskyrėme 5 pagrindines tendencijas, kurios yra ir bus pastebimos moderniuose biuruose. Apie tai pasakoja dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.
© DELFI / Modesta Meškė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Performuokite dokumentų saugojimo erdvę

Jei tik nedirbate intensyviai reguliuojamose srityse, tokiose kaip finansai ar sveikatos apsauga, ko gero, pastebėjote, kad vis daugiau įmonių ir atstovybių perkelia savo fizinius dokumentus į debesiją.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Debesijos duomenų bazė sumažina biuro poreikių kiekį – reikia pildyti mažiau dokumentų, juos spausdinti, kopijuoti ir saugoti. Bet pasistenkite surasti tinkamus ekspertus, kurie padėtų jums perkelti dokumentus į debesiją, juos išsaugoti ir patobulinti. Suskaitmeninus popierinius dokumentus, ko gero atsiras didelių tuščių erdvių. Pasistenkite išnaudoti šias erdves kūrybiškai – įrenkite jose konferencijų kambarį arba darbo vietą projektams vykdyti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Darbo stalo pokyčiai

Kadangi vis daugiau žmonių pereina prie nuotolinio darbo režimo, darbo stalų skaičius gali sumažėti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Patariama atlikti auditą ir patikrinti, ar darbuotojai naudojasi darbo stalais ir ar jie padeda jiems pasiekti produktyvumą, ar yra patogūs. Ne visi darbo stalai vienodi. Moderniose komercinėse darbo erdvėse sparčiai populiarėja reguliuojamo aukščio stalai, darbo stalas su bėgimo taku, duomenų integravimo asmeniniai stalai ir belaidžiai stalai. Taip yra dėl vienos paprastos priežasties: ne darbuotojui reikia prie jų prisitaikyti, bet jie prisitaiko prie darbuotojo poreikių.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Naujoji bendradarbė: motina gamta

Šiemet pastebimas išaugęs skaičius biurų, kuriuose, kuriant darbo erdves strategiškai integruojami natūralūs gamtos elementai, tokie kaip perdirbta mediena, vanduo, gyvos sienos, biuras pereinantis į lauko erdvę. Nebeužtenka ant administratorės stalo pastatyti papartį ar gebenę. Novatoriškos bendrovės jau įveda naują standartą, pritaikiusios „biofilinio dizaino“ principus. Įrodyta, kad tokiais principais pagrįstuose biuruose darbuotojai yra produktyvesni, jų emocinė būklė geresnė, jie jaučia mažiau streso, greičiau mokosi ir išgyja.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Pavyzdžiui, „Kickstarter“ įsirengė būstinę Niujorke sename renovuotame pieštukų fabrike – buvo įrengtas natūralus kiemas ir sodas ant stogo, kuriame auga valgomieji augalai. Vidinis kiemas įrengtas biuro viduryje, erdvė yra atvira, besidriekianti aukštyn, tad į pastatą patenka daugiau natūralios šviesos. Tokiame biure yra erdvės atsipalaiduoti nuo protinio ir fizinio nuovargio.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Laikas geriau ir greičiau bendrauti

Kalbant apie bendradarbiavimą ir susirinkimus, svarbiausia yra įvairovė – ne tik darbuotojų, bet ir bendradarbiavimą skatinančių baldų. Jei reikia vietos dviejų-šešių žmonių susirinkimams, puikiai pasitarnaus akustinių pertvarų sistema, įrengta atviro biuro viduryje. Kiti komercinių įmonių biurai ieško būdų vienoje erdvėje integruoti darbo vietas su akustinėmis pertvaromis ir bendravimui skirtus baldus, kad būtų sukurta atpalaiduojanti atmosfera. Tai skatina žmones pereiti nuo tiesmuko, formalaus konferencijų stalo prie patogių kėdžių ir intymesnės aplinkos. Pastebima netradicinių, stilingų, bet jaukių susirinkimų erdvių tendencija.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Modernios sėdėjimo vietos

Įsivaizduokite, kaip pasikeistų įmonės gamybinių susirinkimų atmosfera, jei jie vyktų vienoje erdvėje, susėdus ratu, žemai – tai sukurtų vienodą žaidimų erdvę visiems susirinkusiems.

Būtent taip buvo nuspręsta padaryti „Google“ būstinėje Londone – čia buvo pastatyta didžiulė puslankio formos balta sofa.

Didžiausias iššūkis kiekvienoje didelėje erdvėje, ypač apytikriai 15 tūkst. kv. m biure, kuriame įsikūręs „Google“ bendrovės biuras, yra klausimas, kaip išsaugoti visą erdvę gaivią ir gyvą, sukuriant atskiras užuovėjas ir vietas pagalvoti, bet ne prie darbo stalo.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Biurai turi įkvėpti ir paskatinti darbuotojus įdėti visas savo pastangas – tam reikia baldų, atitinkančių įvairius darbo režimus. Galite pasinaudoti paieškų gigantės idėja ir panaudoti didžiulę sofą arba išbandyti mažesnes erdves – „hobito urvus“, tokius kaip anklavai su minkštasuoliais, sofos už akustinių sienelių, ilgi stalai pietums ir telekomunikacijai, modernios versijos rašomieji stalai su kėdėmis ant ratukų ir bendros sėdėjimo vietos, kuriose darbuotojai jausis patogiau.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Šiais metais pasistenkite integruoti savo biure naujausius dizaino elementus, o gal netgi suplanuokite daugiapakopį renovacijos projektą, kad biuras įkvėptų jūsų darbuotojus, o jūsų įmonė augtų ir klestėtų.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.


Daugiau idėjų: www.boconcept.lt

Užsakymo nr.: PT_75254173

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Sužinokite, koks interjero stilius dominuoja lietuvių namuose

Skandinaviškas santūrumas ir toliau karaliauja naujai įrengiamuose lietuvių interjeruose. Kita vertus, klasikiniai akcentai taip pat populiarūs. Tokiomis pagrindinėmis įžvalgomis apie vyraujančias tendencijas pasidalijo ekspertai.

Dizaino klasika: drąsus protestas

Gėlėtą raštą įsileisti į namus nedrąsu ne tik mums, net ir gamintojai kartais būna įtariai nusiteikę jų atžvilgiu. Vieno žinomiausių raštų pasaulyje – „Unikko“ – istorija (o gal legenda) išskirtinė, nes atsirado jis todėl, kad tekstilę gaminančios kompanijos savininkė liepė dizaineriams nekurti gėlėtų raštų. Bet gerai, kad ne visi kūrėjai nori paklusti nurodymams...

Kaip susikurti svajonių erdvę: Provanso stiliaus miegamasis (2)

Kai už lango jau įsisiūbavo rugsėjis, į namus norisi įnešti bent kažkiek jaukumo. Provanso stilius gali suteikti namams šilumos, ramybės ir komforto. Pietų Prancūzijos regionas asocijuojasi su šviesiomis, raminančiomis spalvomis, jaukiais ir minkštais baldais, maloniais aromatais. Kaip sukurti tokį stilių savo miegamajame?

Traukos centrai namų erdvėje

Įsivaizduokite, kad einate siaura senamiesčio gatvele, ir jums pamažu atsiveria vis nauji pastatai, arkos, skverai, kol galiausiai išeinate į nedidelę aikštę, kurioje sustojate ir atidžiau, kiek iš tolesnės perspektyvos žvelgiate į vietą, kurioje atsidūrėte. Arba prisiminkite kelią per mišką, kai tarp medžių šakų šmėžuoja dalelė erdvės, kuri pilnai pasimato jau paėjus kiek toliau, o atsivėrus miško proskynai, atrodytų, jus supanti aplinka kvieste kviečia stabtelti, apsidairyti, atsikvėpti.

Kokios „prisiminimų gėlės“ skleidžiasi jūsų namuose?

Kiekvienas iš mūsų atmintyje turime didžiulį vaizdinių bagažą. Tikriausiai didžioji jų dalis ten pateko vaikystėje, kada beveik visa aplinkos informacija buvo nauja, įdomi, žadinanti smalsumą. Dauguma atmintyje saugomų vaizdinių turbūt net neturi pavadinimų – juos į bagažą įsidėjome dar tada, kada nemokėjome regimo vaizdo susieti su konkrečia mintimi ar sąvoka. Tačiau net ir tokie ankstyvi iš atminties iškilę vaizdiniai gali priminti emocinius patyrimus, su šiais vazidiniais susijusios aplinkos atmosferą.

Pojūčius žadinantys namai - kas tai?

Kuriant interjerą įprasta rūpintis jo vizualia dalimi – kad viskas derėtų tarpusavyje, gražiai išsidėliotų erdvėje, kad spalvų gama būtų patraukli akiai, raštai ar ornamentai dėliotų vaizdinį ritmą. Tačiau, pasak britų dizainerės Ilse Crawford, kuriant interjerą svarbu nepamiršti ir kitų pojūčių – lytėjimo, uoslės, skonio ir klausos. Tiesa ta, kad suvokdami Pasaulį mes daugiausia naudojamės rega, tačiau, kaip teigia I. Crawford, tokiu būdu tolstame nuo mus supančios aplinkos. Rega sudaro galimybę atstumui, žvilgsniui iš šalies, tuo tarpu kiti keturi pojūčiai priartina mus prie aplinkos, padeda kurti su ja artimesnį, betarpiškesnį ryšį.

Dviejų kambarių butas Vilniuje: jaukaus skandinaviško stiliaus pavyzdys (6)

Artėjant ilgiems ir tamsiems rugsėjo vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti buto interjeru, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus. Iš kur semtis idėjų? Šį kartą įkvėpimo ieškome autentiškame, šimtmečio senumo pastate, kurio pirmame aukšte įkurtas jaukus, skandinaviško stiliaus dviejų kambarių butas.

Namų jaukumo paslaptis, kurios reikėtų pasimokyti iš danų (7)

​Danai, kaip skelbia ne vieno tarptautinio tyrimo rezultatai, jaučiasi laimingiausi iš visų pasaulio gyventojų. Ir jie šiuos rezultatus sieja su tuo, kad jų gyvenime yra hygge.

Specialiai iš Danijos: dizaineriai išdavė 5 interjero tendencijas, kurios turėtų įsikurti jūsų namuose

Kupinos elegancijos, įkvepiančios ir nereikalaujančios viso kambario remonto – tokios yra šių ir kitų metų namų dekoravimo tendencijos. Dalijamės dizainerių iš „BoConcept“ įžvalgomis.

Naujasis IKEA katalogas kviečia atverti namus gyvenimui

IKEA mylėtojams rugpjūtis yra tarsi Kalėdos, mat tai yra metas, kai pašto dėžutes ir parduotuvę pasiekia naujas IKEA katalogas. Jau penkti metai iš eilės lietuviai kviečiami pasitikti šviežiausias gražesnio gyvenimo namuose kūrimo idėjas.