Reklama

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos

2016 metais buvo pastebima didėjanti tendencija dirbti iš įvairių vietų nuotoliniu ar pusiau nuotoliniu būdu. Modernių biurų dizaino profesionalai didino vadovų ir žmogiškųjų išteklių ekspertų supratimą apie tai, kad norint pasamdyti ir išlaikyti didelius talentus, dabar labiau nei bet kada anksčiau reikia inovatyvių dizaino sprendimų. Biuras nėra vien atskira erdvė, kurioje lankosi individas: jis yra dalis asmens tapatybės ir įmonės kultūros. Išskyrėme 5 pagrindines tendencijas, kurios yra ir bus pastebimos moderniuose biuruose. Apie tai pasakoja dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.
© DELFI / Modesta Meškė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Performuokite dokumentų saugojimo erdvę

Jei tik nedirbate intensyviai reguliuojamose srityse, tokiose kaip finansai ar sveikatos apsauga, ko gero, pastebėjote, kad vis daugiau įmonių ir atstovybių perkelia savo fizinius dokumentus į debesiją.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Debesijos duomenų bazė sumažina biuro poreikių kiekį – reikia pildyti mažiau dokumentų, juos spausdinti, kopijuoti ir saugoti. Bet pasistenkite surasti tinkamus ekspertus, kurie padėtų jums perkelti dokumentus į debesiją, juos išsaugoti ir patobulinti. Suskaitmeninus popierinius dokumentus, ko gero atsiras didelių tuščių erdvių. Pasistenkite išnaudoti šias erdves kūrybiškai – įrenkite jose konferencijų kambarį arba darbo vietą projektams vykdyti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Darbo stalo pokyčiai

Kadangi vis daugiau žmonių pereina prie nuotolinio darbo režimo, darbo stalų skaičius gali sumažėti.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Patariama atlikti auditą ir patikrinti, ar darbuotojai naudojasi darbo stalais ir ar jie padeda jiems pasiekti produktyvumą, ar yra patogūs. Ne visi darbo stalai vienodi. Moderniose komercinėse darbo erdvėse sparčiai populiarėja reguliuojamo aukščio stalai, darbo stalas su bėgimo taku, duomenų integravimo asmeniniai stalai ir belaidžiai stalai. Taip yra dėl vienos paprastos priežasties: ne darbuotojui reikia prie jų prisitaikyti, bet jie prisitaiko prie darbuotojo poreikių.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Naujoji bendradarbė: motina gamta

Šiemet pastebimas išaugęs skaičius biurų, kuriuose, kuriant darbo erdves strategiškai integruojami natūralūs gamtos elementai, tokie kaip perdirbta mediena, vanduo, gyvos sienos, biuras pereinantis į lauko erdvę. Nebeužtenka ant administratorės stalo pastatyti papartį ar gebenę. Novatoriškos bendrovės jau įveda naują standartą, pritaikiusios „biofilinio dizaino“ principus. Įrodyta, kad tokiais principais pagrįstuose biuruose darbuotojai yra produktyvesni, jų emocinė būklė geresnė, jie jaučia mažiau streso, greičiau mokosi ir išgyja.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Pavyzdžiui, „Kickstarter“ įsirengė būstinę Niujorke sename renovuotame pieštukų fabrike – buvo įrengtas natūralus kiemas ir sodas ant stogo, kuriame auga valgomieji augalai. Vidinis kiemas įrengtas biuro viduryje, erdvė yra atvira, besidriekianti aukštyn, tad į pastatą patenka daugiau natūralios šviesos. Tokiame biure yra erdvės atsipalaiduoti nuo protinio ir fizinio nuovargio.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Laikas geriau ir greičiau bendrauti

Kalbant apie bendradarbiavimą ir susirinkimus, svarbiausia yra įvairovė – ne tik darbuotojų, bet ir bendradarbiavimą skatinančių baldų. Jei reikia vietos dviejų-šešių žmonių susirinkimams, puikiai pasitarnaus akustinių pertvarų sistema, įrengta atviro biuro viduryje. Kiti komercinių įmonių biurai ieško būdų vienoje erdvėje integruoti darbo vietas su akustinėmis pertvaromis ir bendravimui skirtus baldus, kad būtų sukurta atpalaiduojanti atmosfera. Tai skatina žmones pereiti nuo tiesmuko, formalaus konferencijų stalo prie patogių kėdžių ir intymesnės aplinkos. Pastebima netradicinių, stilingų, bet jaukių susirinkimų erdvių tendencija.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Modernios sėdėjimo vietos

Įsivaizduokite, kaip pasikeistų įmonės gamybinių susirinkimų atmosfera, jei jie vyktų vienoje erdvėje, susėdus ratu, žemai – tai sukurtų vienodą žaidimų erdvę visiems susirinkusiems.

Būtent taip buvo nuspręsta padaryti „Google“ būstinėje Londone – čia buvo pastatyta didžiulė puslankio formos balta sofa.

Didžiausias iššūkis kiekvienoje didelėje erdvėje, ypač apytikriai 15 tūkst. kv. m biure, kuriame įsikūręs „Google“ bendrovės biuras, yra klausimas, kaip išsaugoti visą erdvę gaivią ir gyvą, sukuriant atskiras užuovėjas ir vietas pagalvoti, bet ne prie darbo stalo.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© DELFI / Modesta Meškė

Biurai turi įkvėpti ir paskatinti darbuotojus įdėti visas savo pastangas – tam reikia baldų, atitinkančių įvairius darbo režimus. Galite pasinaudoti paieškų gigantės idėja ir panaudoti didžiulę sofą arba išbandyti mažesnes erdves – „hobito urvus“, tokius kaip anklavai su minkštasuoliais, sofos už akustinių sienelių, ilgi stalai pietums ir telekomunikacijai, modernios versijos rašomieji stalai su kėdėmis ant ratukų ir bendros sėdėjimo vietos, kuriose darbuotojai jausis patogiau.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.

Šiais metais pasistenkite integruoti savo biure naujausius dizaino elementus, o gal netgi suplanuokite daugiapakopį renovacijos projektą, kad biuras įkvėptų jūsų darbuotojus, o jūsų įmonė augtų ir klestėtų.

5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.
5 naujos šių metų biurų dizaino tendencijos
© BoConcept nuotr.


Daugiau idėjų: www.boconcept.lt

Užsakymo nr.: PT_75254173

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Dizaino klasika: kaip plytelės gali pakeisti bet kuriuos namus

Kai 1904 metais Niujorke buvo atidarytas metro, vargu ar kas galvojo, kad jis visame pasaulyje išgarsins keramines plyteles. Taip, jei sienos fragmentas virtuvėje virš darbastalio ar dušo zona vonios kambaryje dekoruota pailgomis baltomis keraminėmis plytelėmis, kurių ilgio ir aukščio santykis 2:1, tai ne tik gražu bei madinga, bet ir yra tiesioginė nuoroda į XX amžiaus pradžios istoriją – ne bet kokią, o Amerikos metro.

5 skandinaviško Kalėdų dekoravimo paslaptys (2)

Skandinaviškas stilius pasižymi įstabiais šventinio periodo atributais, pradedant Šiaurės pašvaiste ir baigiant snieguotomis žiemos scenomis. Taigi Šiaurės Europos šalių stilius – puikus įkvėpimo šaltinis kiekvieniems namams šiais metais. Jei jus žavi modernumas ir minimalizmas, jums būtinai patiks neįmantri spalvų paletė ir elegantiški siluetai. Vis tik skandinaviškos Kalėdos nėra vien tik grynos ir baltos. Modernus šių šalių šventinis dekoras papildomas natūraliais, visada žaliuojančiais augalais, ir prabangiomis detalėmis iš kailio. Kaip tai įgyvendinti praktiškai, pataria Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį (1)

Kažin ar kas drįstų ginčytis, kad dirbtinis kailis – mielo jaukumo suteikianti medžiaga, mūsų dienomis dar ir tampanti itin aktualia interjero dizaino tendencija.

Ar japonų „ikigai“ nukonkuruos danų koncepciją „hygge“?

Ši japonų koncepcija gali atskleisti paslaptį, kaip atrasti ilgaamžiškumą ir gyvenimo tikslą, rašo elledecor.com.

Laužome taisykles: kaip interjere derinti nesuderinamus elementus

Panašiai kaip renkantis drabužius, taip ir įsirengiant namus egzistuoja nerašytos taisyklės, kuriomis dauguma mūsų vadovaujasi. Vis dėlto dažniausiai originaliausi namai yra tokie, kuriuos įrengiant taisyklės buvo laužomos. Jei rezultatas džiugina akį, kodėl nepamėginus?

Interjeras, kuris sukurtas pagal danų laimės formulę (6)

„Hygge“ fenomenas mane užvaldė ne dėl to, kad dievinu pledukus ir arba tikiu magiška žvakių galia. Studijuodama skandinavų vikingų kultūrą ir lygindama juos su baltų, aš ir daugelis kitų autorių, pastebėjome kokio giminingo mentaliteto esame tautos. Taip buvo anksčiau, tačiau dabar atrodo, kad dizaino srityje skandinavai sugebėjo išlikti autentiškais, o mes praradome savo unikalumą. Svarstau, ar „hygge“ tinka Lietuvai ir dalinuosi savo namų interjeru, įrengtu pagal šią koncepciją.

Dizaino tendencija, kuri padės namuose susikurti ramybės oazę

2017 metai padovanojo mums visiškai naują namų interjero tendenciją. Jeigu ieškote teigiamų pokyčių savo namuose, tuomet „Lagom“ vadinamas gyvenimo būdas yra kaip tik tai, ko jums reikia. „Lagom“ yra skandinaviškas žodis, reiškiantis kaip tik reikiamą kiekį. Jeigu norite išpažinti „Lagom“ gyvenimo būdą, keliais žingsniais dalijamės šiame straipsnyje.

Keturios 2018 m. dizaino tendencijos: tradicijos susilieja su naujovėmis

Stiprėja prasmingų ir alternatyvių pasirinkimų poreikis. Pasak dizainerių, kitais metais bus koncentruojamasi į kasdienos atributus, rankų darbo daiktus, tvarumą ir nepavaldumą laikui.

Dizaino klasika: beveik nepastebimas aksesuaras

Tiesą sakant, tik atsitiktinis pastebėjimas, kad rimto Stephen‘o Bayley ir Terence Conran‘o enciklopedinio leidinio „Dizainas: matoma inteligencija“ pirmajame puslapyje šalia pavadinimo yra įdėta ne kokios nors kultinės kėdės, o paprasčiausios sąvaržėlės nuotrauka, paskatino pažvelgti į ją kitaip. Ne kaip į patogią naudoti sulankstytą vielutę, bet kaip į dizaino istorijoje garbinamą daiktą.

12 dekoravimo patarimų, kurie patobulins bet kurį kambarį

Nemanykite, kad dizaineriai turi kokią nors slaptą taisyklių knygą. Šioje srityje nėra griežtų taisyklių, ką turime daryti. Mes esame kūrybingos asmenybės, vadovaudamiesi savo intuicija, mėgstame įsivaizduoti, svajoti ir tyrinėti. Vis dėlto, egzistuoja keletas bendriausių principų, kuriais vadovaujantis visada garantuotai gausite puikų rezultatą, rašo houzz.com.