Reklama

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį

Aštuonioliktajame amžiuje atsiradę tapetai iki šiol išlieka vienu iš patogiausių vidaus apdailos sprendimų. Tapetų populiarumą lemia kelios svarbios priežastys: šiuolaikiškas dizainas, įspūdinga spalvų, atspalvių ir efektų gama, patogi priežiūra ir praktiškumas.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tapetai yra universalus vidaus apdailos sprendimas, galintis patenkinti tiek prabangą mėgstančių, tiek paprastą praktiškumą vertinančių žmonių poreikius. Juk savo tapetų kolekcijas kasmet pristato „Versace Home“, „Esprit“, „Porsche Design Studio“, „Emanuel Ungaro“, „Marc Jacobs“, „Prada“ – pasaulyje žinomi mados vardai. Garsių dizainerių įtaka tapetų madoms yra akivaizdi – naujausios sienų apdailos tendencijos žengia koja kojon su drabužių, avalynės, aksesuarų kolekcijomis. Tapetų gamintojai pateikia didžiulę dizaino sprendimų įvairovę: nuo kone steriliai baltų iki ryškių, įspūdingų raštų, papildytų Swarovski kristalais.

Kitas svarbus privalumas – tapetų patvarumas ir patogumas. Tapetus paprasta užklijuoti ir nuimti, galima valyti ir plauti. Be to, tapetais galima lengvai paslėpti sienų nelygumus ir įtrūkimus, o savo namų erdvę apgaubti švara ir jaukumu.

Tapetai – puikus sprendimas savo namų atnaujinimui. Renkantis tapetus interjero dizaineriai pataria visų pirma išsiaiškinti savo poreikius ir turėti viziją, kaip turi atrodyti jūsų namai.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Apdailos sprendimai kiekvienai namų erdvei

Prieš vizitą į parduotuvę reikėtų nuspręsti, ar tapetuosite visas kambario sienas, ar galbūt tik vieną, kuri taps pagrindiniu miegamojo, svetainės ar vaikų kambario akcentu. Žinoma, tapetus visada galima derinti – išryškinti vieną sieną įspūdingo rašto, sodresnės spalvos ar blizgesio tapetais, o kitoms pasirinkti derančius švelnesnius tonus ir atspalvius.

Jeigu sau keliate uždavinį – įrengti kambarį savo vaikui, užteks pasirinkti reikiamą kiekį patvarių, sveikų ir lengvai prižiūrimų tapetų, kurie bus atsparūs augančio šeimos nario išdaigoms. Pasirinkę tinkamus tapetus, būsite tikri, kad juos bus galima valyti ir plauti. Peržiūrėkite naujausias gamintojų kolekcijas. Žinomi prekės ženklai vaikų kambariui siūlo tapetus su įvairiais piešinėliais, pasakų personažais ir animacinių filmų herojais arba ramius – pastelinių atspalvių, nesudėtingų raštų.

Ar kada pagalvojote, kad tapetus galima klijuoti ir vonios kambaryje? Be abejo, jeigu čia siekiate sukurti romantišką ir jaukią erdvę, turėsite gerai išstudijuoti etiketę. Savo ruožtu gamintojai užtikrina, kad, pasirinkę tvirtus ir drėgmei atsparius tapetus, savo vonią apgaubsite išskirtine estetika ir visada galėsite atsipalaiduoti pasinėrę į šiltą vandenį su putų patalu, o kokybiška ir patikima sienų apdaila saugos jūsų ritualo ramybę.

Parduotuvėje tapetų skyriaus konsultantai pasiūlys vidaus apdailos sprendimą ne tik voniai, bet ir virtuvei ar bet kuriam kitam būsto kampeliui. Šiuolaikinėmis technologijomis gaminami tapetai išsiskiria patvarumu, ilgaamžiškumu, o svarbiausia – rinkoje jau yra ekologiškų, švarių ir sveikų gaminių, kurie yra visiškai saugūs ir draugiški aplinkai.
Ekologišką gaminio sudėtį žymi „Ecodeco“ ženklas

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Iki šiol patvarių tapetų ieškantys pirkėjai daugiausia dėmesio skyrė viniliniams tapetams. Ši sienų danga, kitaip negu popieriniai tapetai, yra atspari smulkiems mechaniniams pažeidimams, ją galima valyti ir plauti. Ilgą laiką plastifikuotas polivinilchloridas (viniliniai tapetai) buvo dažniausiai gamintuojų naudojama medžiaga.

Interjero dizaineriai pažymi, kad rinkoje jau galima rasti ir ekologišką vinilinių tapetų alternatyvą – tapetus su „Ecodeco“ pagrindu. Naudojant šią unikalią technologiją sukurti tapetai visiškai nekenkia aplinkai ir žmogaus organizmui, tačiau išlaiko visas geriausias mechanines ir praktines „vinilinių“ tapetų savybes.

Tapetai su „Ecodeco“ pagrindu yra ne brangesni negu kiti sienų apdailos variantai ir tai tik didina šio revoliucinio sprendimo patrauklumą. Jie yra tokie pat patvarūs, paprastai prižiūrimi, lengvai klijuojami ir nuimami, kaip ir viniliniai tapetai.

Vienintelis skirtumas – sudėtis. Produktų su „Ecodeco“ ženklu sudėtis – ekologiška. Gaminyje nėra migruojančių cheminių medžiagų, tirpiklių, ftalatų ir plastifikatorių.

„Ecodeco“ tapetai yra bekvapiai – jau parduotuvės tapetų skyriuje galima įsitikinti, kad jie neskleidžia aštraus specifinio kvapo, būdingo viniliniams tapetams su polivinilchloridu (PVC).
Žaliąja technologija pastaruoju metu aktyviai domisi skandinavai, kurie įvardija pagrindinį vinilinių tapetų (su PVC) trūkumą: iki 40 proc. vinilinių tapetų sudėties sudaro skystosios medžiagos – sveikatai kenksmingi cheminiai komponentai gali patekti ant rankų, drabužių, veido. Migruojančios medžiagos iš sienų dangos išsiskiria į patalpų orą, sukelia nemalonų kvapą ir gali užteršti aplinką bei patekti į žmogaus organizmą.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Aplinkai draugiška technologija padeda gyventi sveikai

Europoje žinomi tapetų gamintojai, tokie kaip vokiečių „Rasch“, produktus su „Ecodeco“ technologija pirmiausia siūlo žmonėms, kurie daug dėmesio skiria aplinkosaugai, tvariems sprendimams, švarai ir sveikai gyvensenai. O augančio vaiko erdvei „Ecodeco“ yra patikimas ir saugus sprendimas. Todėl atžalų gerove besirūpinantiems tėvams remontuojant arba įsirengiant butą derėtų atkreipti dėmesį į nugarinę tapetų dalį – ekologiški „Ecodeco“ tapetai žymimi žaliu sraigės simboliu. Šių tapetų sudėtyje nėra skystųjų medžiagų, todėl nei gamybos metu, nei išklijavus bute į aplinką nepatenka jokie kenksmingi cheminiai komponentai. Gamintojai naudoja tik ekologiškas, saugias ir lengvai perdirbamas medžiagas.

Šį produktą pasirinkę naujakuriai ar būstą remontuojantys gyventojai gali būti tikri, kad jų pasirinkimas tausoja ir saugo gamtą. Gaminant „Ecodeco“ tapetų pagrindą į aplinką nepatenka jokios kenksmingos medžiagos.

„Ecodeco“ draugiškumą aplinkai patvirtino technologiją ištyrę Vokietijos „eco-INSTITUT“ specialistai – jie suteikė sertifikatą, patvirtinantį, jog „Ecodeco“ atitinka aukščiausius reikalavimus, keliamus ekologiškoms namų apdailos medžiagoms.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Atkreipkite dėmesį į ženklus etiketėje

Vidaus apdailos meistrai teigia, kad klijuoti ir nuimti ekologiškus tapetus – visai paprasta, todėl atgaivinti savo sienas žaliąja technologija lengvai galėsite ir patys, net jeigu tai bus pirmasis jūsų bandymas savo kambario sienas papuošti akį glostančiais raštais, augalų motyvais, gėlėmis ar geometrinėmis figūromis.

Tapetų gamintojų kataloguose rasite daugybę pasirinkimo variantų – išsirinkite kelis labiausiai patinkančius, o tada sau įvardinkite visus už ir prieš ties kiekvienu pavyzdžiu. Galutinis sprendimas priklauso tik jums, o parduotuvės konsultantų darbas – patarti ir suteikti kuo daugiau informacijos apie kiekvieną gaminį.

Todėl gautą informaciją gerai išstudijuokite. Gamintojų pateikiamos etiketės taip pat suteikia daug vertingų žinių. Paprastai etiketėse atspausdinti sutartiniai ženklai parodo įvairias tapetų savybes – pagalvokite, kokiais privalumais turi pasižymėti konkrečios erdvės sienų apdaila. Taip pat atkreipkite dėmesį į simbolius, kurie paaiškina, kaip reikia klijuoti tapetus. Tapetų etiketėse pateikiami tokie simboliai:

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas


Greta šių simbolių reikėtų prisiminti ir žaismingą sraigės simbolį, žymintį, kad produktas yra pagamintas naudojant inovatyvią žaliąją technologiją.

Pasiruoškite įrankius ir susikurkite sveiką aplinką

Išnagrinėję sutartinius simbolius ir susikrovę reikiamą rulonų skaičių, patikrinkite, ar turite visus tapetų klijavimui reikalingus įrankius. Žirklės, peilis, matavimo juosta, gulsčiukas, volelis, teptukas klijams, tapetų lyginimo šepetys, kopėtėlės ir kempinė klijams nuvalyti – toks rinkinys užtikrins, kad būsite pasirengę kibti į darbus.

Klijuodami ekologiškos „Ecodeco“ technologijos pagrindu sukurtus tapetus, užtikrinsite, jog jūsų namai bus ne tik jaukūs, bet ir sveiki.

Užsakymo nr.: PT_75371969

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.