Reklama

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį

Aštuonioliktajame amžiuje atsiradę tapetai iki šiol išlieka vienu iš patogiausių vidaus apdailos sprendimų. Tapetų populiarumą lemia kelios svarbios priežastys: šiuolaikiškas dizainas, įspūdinga spalvų, atspalvių ir efektų gama, patogi priežiūra ir praktiškumas.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tapetai yra universalus vidaus apdailos sprendimas, galintis patenkinti tiek prabangą mėgstančių, tiek paprastą praktiškumą vertinančių žmonių poreikius. Juk savo tapetų kolekcijas kasmet pristato „Versace Home“, „Esprit“, „Porsche Design Studio“, „Emanuel Ungaro“, „Marc Jacobs“, „Prada“ – pasaulyje žinomi mados vardai. Garsių dizainerių įtaka tapetų madoms yra akivaizdi – naujausios sienų apdailos tendencijos žengia koja kojon su drabužių, avalynės, aksesuarų kolekcijomis. Tapetų gamintojai pateikia didžiulę dizaino sprendimų įvairovę: nuo kone steriliai baltų iki ryškių, įspūdingų raštų, papildytų Swarovski kristalais.

Kitas svarbus privalumas – tapetų patvarumas ir patogumas. Tapetus paprasta užklijuoti ir nuimti, galima valyti ir plauti. Be to, tapetais galima lengvai paslėpti sienų nelygumus ir įtrūkimus, o savo namų erdvę apgaubti švara ir jaukumu.

Tapetai – puikus sprendimas savo namų atnaujinimui. Renkantis tapetus interjero dizaineriai pataria visų pirma išsiaiškinti savo poreikius ir turėti viziją, kaip turi atrodyti jūsų namai.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Apdailos sprendimai kiekvienai namų erdvei

Prieš vizitą į parduotuvę reikėtų nuspręsti, ar tapetuosite visas kambario sienas, ar galbūt tik vieną, kuri taps pagrindiniu miegamojo, svetainės ar vaikų kambario akcentu. Žinoma, tapetus visada galima derinti – išryškinti vieną sieną įspūdingo rašto, sodresnės spalvos ar blizgesio tapetais, o kitoms pasirinkti derančius švelnesnius tonus ir atspalvius.

Jeigu sau keliate uždavinį – įrengti kambarį savo vaikui, užteks pasirinkti reikiamą kiekį patvarių, sveikų ir lengvai prižiūrimų tapetų, kurie bus atsparūs augančio šeimos nario išdaigoms. Pasirinkę tinkamus tapetus, būsite tikri, kad juos bus galima valyti ir plauti. Peržiūrėkite naujausias gamintojų kolekcijas. Žinomi prekės ženklai vaikų kambariui siūlo tapetus su įvairiais piešinėliais, pasakų personažais ir animacinių filmų herojais arba ramius – pastelinių atspalvių, nesudėtingų raštų.

Ar kada pagalvojote, kad tapetus galima klijuoti ir vonios kambaryje? Be abejo, jeigu čia siekiate sukurti romantišką ir jaukią erdvę, turėsite gerai išstudijuoti etiketę. Savo ruožtu gamintojai užtikrina, kad, pasirinkę tvirtus ir drėgmei atsparius tapetus, savo vonią apgaubsite išskirtine estetika ir visada galėsite atsipalaiduoti pasinėrę į šiltą vandenį su putų patalu, o kokybiška ir patikima sienų apdaila saugos jūsų ritualo ramybę.

Parduotuvėje tapetų skyriaus konsultantai pasiūlys vidaus apdailos sprendimą ne tik voniai, bet ir virtuvei ar bet kuriam kitam būsto kampeliui. Šiuolaikinėmis technologijomis gaminami tapetai išsiskiria patvarumu, ilgaamžiškumu, o svarbiausia – rinkoje jau yra ekologiškų, švarių ir sveikų gaminių, kurie yra visiškai saugūs ir draugiški aplinkai.
Ekologišką gaminio sudėtį žymi „Ecodeco“ ženklas

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Iki šiol patvarių tapetų ieškantys pirkėjai daugiausia dėmesio skyrė viniliniams tapetams. Ši sienų danga, kitaip negu popieriniai tapetai, yra atspari smulkiems mechaniniams pažeidimams, ją galima valyti ir plauti. Ilgą laiką plastifikuotas polivinilchloridas (viniliniai tapetai) buvo dažniausiai gamintuojų naudojama medžiaga.

Interjero dizaineriai pažymi, kad rinkoje jau galima rasti ir ekologišką vinilinių tapetų alternatyvą – tapetus su „Ecodeco“ pagrindu. Naudojant šią unikalią technologiją sukurti tapetai visiškai nekenkia aplinkai ir žmogaus organizmui, tačiau išlaiko visas geriausias mechanines ir praktines „vinilinių“ tapetų savybes.

Tapetai su „Ecodeco“ pagrindu yra ne brangesni negu kiti sienų apdailos variantai ir tai tik didina šio revoliucinio sprendimo patrauklumą. Jie yra tokie pat patvarūs, paprastai prižiūrimi, lengvai klijuojami ir nuimami, kaip ir viniliniai tapetai.

Vienintelis skirtumas – sudėtis. Produktų su „Ecodeco“ ženklu sudėtis – ekologiška. Gaminyje nėra migruojančių cheminių medžiagų, tirpiklių, ftalatų ir plastifikatorių.

„Ecodeco“ tapetai yra bekvapiai – jau parduotuvės tapetų skyriuje galima įsitikinti, kad jie neskleidžia aštraus specifinio kvapo, būdingo viniliniams tapetams su polivinilchloridu (PVC).
Žaliąja technologija pastaruoju metu aktyviai domisi skandinavai, kurie įvardija pagrindinį vinilinių tapetų (su PVC) trūkumą: iki 40 proc. vinilinių tapetų sudėties sudaro skystosios medžiagos – sveikatai kenksmingi cheminiai komponentai gali patekti ant rankų, drabužių, veido. Migruojančios medžiagos iš sienų dangos išsiskiria į patalpų orą, sukelia nemalonų kvapą ir gali užteršti aplinką bei patekti į žmogaus organizmą.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Aplinkai draugiška technologija padeda gyventi sveikai

Europoje žinomi tapetų gamintojai, tokie kaip vokiečių „Rasch“, produktus su „Ecodeco“ technologija pirmiausia siūlo žmonėms, kurie daug dėmesio skiria aplinkosaugai, tvariems sprendimams, švarai ir sveikai gyvensenai. O augančio vaiko erdvei „Ecodeco“ yra patikimas ir saugus sprendimas. Todėl atžalų gerove besirūpinantiems tėvams remontuojant arba įsirengiant butą derėtų atkreipti dėmesį į nugarinę tapetų dalį – ekologiški „Ecodeco“ tapetai žymimi žaliu sraigės simboliu. Šių tapetų sudėtyje nėra skystųjų medžiagų, todėl nei gamybos metu, nei išklijavus bute į aplinką nepatenka jokie kenksmingi cheminiai komponentai. Gamintojai naudoja tik ekologiškas, saugias ir lengvai perdirbamas medžiagas.

Šį produktą pasirinkę naujakuriai ar būstą remontuojantys gyventojai gali būti tikri, kad jų pasirinkimas tausoja ir saugo gamtą. Gaminant „Ecodeco“ tapetų pagrindą į aplinką nepatenka jokios kenksmingos medžiagos.

„Ecodeco“ draugiškumą aplinkai patvirtino technologiją ištyrę Vokietijos „eco-INSTITUT“ specialistai – jie suteikė sertifikatą, patvirtinantį, jog „Ecodeco“ atitinka aukščiausius reikalavimus, keliamus ekologiškoms namų apdailos medžiagoms.

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas

Atkreipkite dėmesį į ženklus etiketėje

Vidaus apdailos meistrai teigia, kad klijuoti ir nuimti ekologiškus tapetus – visai paprasta, todėl atgaivinti savo sienas žaliąja technologija lengvai galėsite ir patys, net jeigu tai bus pirmasis jūsų bandymas savo kambario sienas papuošti akį glostančiais raštais, augalų motyvais, gėlėmis ar geometrinėmis figūromis.

Tapetų gamintojų kataloguose rasite daugybę pasirinkimo variantų – išsirinkite kelis labiausiai patinkančius, o tada sau įvardinkite visus už ir prieš ties kiekvienu pavyzdžiu. Galutinis sprendimas priklauso tik jums, o parduotuvės konsultantų darbas – patarti ir suteikti kuo daugiau informacijos apie kiekvieną gaminį.

Todėl gautą informaciją gerai išstudijuokite. Gamintojų pateikiamos etiketės taip pat suteikia daug vertingų žinių. Paprastai etiketėse atspausdinti sutartiniai ženklai parodo įvairias tapetų savybes – pagalvokite, kokiais privalumais turi pasižymėti konkrečios erdvės sienų apdaila. Taip pat atkreipkite dėmesį į simbolius, kurie paaiškina, kaip reikia klijuoti tapetus. Tapetų etiketėse pateikiami tokie simboliai:

Renkamės tapetus: į ką atkreipti dėmesį
© Gamintojo archyvas


Greta šių simbolių reikėtų prisiminti ir žaismingą sraigės simbolį, žymintį, kad produktas yra pagamintas naudojant inovatyvią žaliąją technologiją.

Pasiruoškite įrankius ir susikurkite sveiką aplinką

Išnagrinėję sutartinius simbolius ir susikrovę reikiamą rulonų skaičių, patikrinkite, ar turite visus tapetų klijavimui reikalingus įrankius. Žirklės, peilis, matavimo juosta, gulsčiukas, volelis, teptukas klijams, tapetų lyginimo šepetys, kopėtėlės ir kempinė klijams nuvalyti – toks rinkinys užtikrins, kad būsite pasirengę kibti į darbus.

Klijuodami ekologiškos „Ecodeco“ technologijos pagrindu sukurtus tapetus, užtikrinsite, jog jūsų namai bus ne tik jaukūs, bet ir sveiki.

Užsakymo nr.: PT_75371969

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Markizės – stilingas ir funkcionalus namų puošybos elementas

Net iki menkiausių smulkmenų apgalvotą smagaus vasarojimo lauke planą gali sujaukti tai, kas mums nepavaldu, – spiginanti saulė ar merkiantis lietutis ir, užuot ilsėjusis lauke, tenka tūnoti namuose... Tačiau net ir šios problemos lengvai išsprendžiamos: vieni stato pavėsines, kiti įsigyja skėčius, o treti pasirenka bene sėkmingiausią variantą – markizes, skirtas terasoms ar balkonams.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.

Dekoratyvinis akmuo: apdaila, nekelianti rūpesčių

Akmuo naudojamas jau daugelį šimtmečių, tai viena populiariausių tiek eksterjero, tiek interjero apdailos medžiagų. Tačiau natūralaus akmens kaina, didelis svoris ir kruopštumo reikalaujančios instaliacijos neretai sumažina galimybes jį pritaikyti savo erdvėje. Šią problemą išsprendžia pažangios technologijos, padedančios sukurti natūralios išvaizdos tvirtą dirbinį, bet kartu – ir lengvą akmens gaminį, pasižymintį visomis gerosiomis natūralaus akmens savybėmis ir kiekvienam prieinamomis kainomis.

Naujiena: sprendimas, kuris patikimai izoliuoja vamzdžių sujungimus sienoje

Naujas TECE produktas – sandarinimo priemonių rinkinys garantuoja visišką sienose sumontuotų vamzdžių jungčių sandarumą. Jei pro jas kada ir pradėtų sunktis vanduo, jis išbėgtų į sienos paviršių, o nesikauptų sienoje. Šis sandarinimo rinkinys pritaikytas saugiai ir patikimai montuoti praustuvo, dušo maišytuvus.

Ar betoninės grindys tinka vonios kambariui?

Įvairūs betoniniai apdailos elementai (lubos, grindys, akcentinės sienos) šiandien yra labai madingi. Jie interjerui suteikia modernų ir šiuolaikišką veidą. Tačiau dėl šios medžiagos vizualinio šaltumo, ne visi išdrįsta ją išbandyti, ypač jaukumo reikalaujančiose svetainės bei miegamojo erdvėse. Visgi jei norite betoninio akcento savo namuose, galite išbandyti betonines grindis vonioje.

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.