11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere

Interjero architektai vis dažniau susiduria su tokia problema: kolona, kaip atraminė konstrukcija, yra patalpoje, ir nesvarbu, dera ji interjere ar ne. Šio reiškinio priežastis – atvirų erdvių projektavimo mada. Ryžtingai nutarus atsisakyti pertvarų pritrūksta atraminių konstrukcijų, tad svoris atitenka kolonoms. Jų ne tik kad negalima nugriauti, bet ir iš vietos pajudinti neįmanoma. Tenka prisitaikyti ir ieškoti sprendimų, kaip koloną panaudoti, kad interjerui suteiktų unikalumo ir išraiškingumo.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Funkcionalumo estetika
Pirminė kolonos paskirtis – ne dekoratyvioji, o funkcinė. Ji turi laikyti perdangas. Taigi kuriant šiuolaikišką interjerą pabrėžiamas pragmatiškas požiūris į kolonas, bet kartu išryškinama funkcionalumo estetika: ją įprasmina meno kūriniai, išskirtinio dizaino baldai, kiti dekoratyvūs interjero aksesuarai, įkomponuoti kolonos „draugijoje“.

2. Nesikėsinant į erdvę
Siekiant itin išryškinti įrėmintos zonos vientisumą, kelios kolonos – geriausias pasirinkimas. Jos (ar bent dalis jų) paprastai yra vien tik dekoratyvus elementas, skirtas minimaliomis sąnaudomis sudėlioti išraiškingus akcentus. Pasitelkus kolonas suformuota visavertė virtuvė, spintelės atlieka ir pertvarų funkcijas, o viršuje įkomponuoti rėmai su stiklais – tokia konstrukcija atrodo daug įdomiau nei įprasta siena, o horizontalūs ir vertikalūs paviršiai labai aiškiai apibrėžia ribas. Beje, įspūdis, kad patalpa erdvi ir šviesi, – išsaugotas. Kartais porinės kolonos sujungiamos arka – ji taip pat išryškina zonos, kurią įrėmina, vientisumą.

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

3. Efektingas duetas
Šalia kolonos suprojektavus laiptus, o gal ir atsitiktinai kaimynystėje suderinus šiuos du architektūrinius elementus, jie papildo vienas kito privalumų sąrašą. Kolona įrėmina laiptų, kuriems reikia vizualios atramos, teritoriją, suteikia jiems stabilumo ir apibrėžtumo, o drauge – lengvumo. Kontrastingos spalvos, linijų ritmika išsklaido tuščios erdvės monotoniją.

4. Nepastebimas dalyvis
Šiuolaikinės technologijos atvėrė dideles galimybes įlieti koloną į interjerą, atsižvelgus į jo stilių. Šiandien jos gali būti gaminamos ne tik iš medžio ar plytų, bet ir iš presuoto ar lieto betono, poliuretano, dirbtinio akmens ir kompozitinių medžiagų. Jei kolonai nepavyksta priskirti stilistiškai tinkamo vaidmens, nesudėtinga ją „pradanginti“. Lakoniška forma, neutralios apdailos medžiagos, tokia pati kaip sienų spalva (balta, gelsva, šviesiai pilka arba pastelinė, jei sienos ryškios) padeda nukreipti dėmesį nuo kolonos. Beje, galimas ir kitas sprendimas, padėsiantis vizualiai paslėpti šį interjero elementą, – dekoruoti jį veidrodžiais iš visų pusių, kad kolona tarsi ištirptų ore.

5. Ritmo pojūtis
Atnaujinus seną medinį namą ir išardžius buvusias pertvaras visiškai pertvarkytas būstas ir didžiausias plotas paskirtas pagrindiniam kambariui. Jame atsiradusios dvi kolonos įrėmina erdvę ir sukuria jos ritmiką – pakartojimai malonūs žmogaus akiai. Medinių kolonų faktūra atkartoja grindis dengiančio balinto ąžuolo parketlenčių raštus, o šviesi spalva priderinta prie sienų. (Interjerą kūrė Milda Sabockytė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

6. Netikėtas derinukas – ir originalu, ir praktiška
Pritaikyti architektūrinę konstrukciją prie interjero stiliaus – nors ir nelengvas, bet įdomus uždavinys, suteikiantis galimybę pabrėžti dizaino sprendimų originalumą. Šiuo atveju kolona panaudota ir kaip sraigtinių laiptų ašis, o pagaminta ji iš nužievinto natūralaus medžio kamieno, prie kurio spirale pritvirtintos pakopos. Kolona dekoruota stora virve – ji sukuria marinistinio stiliaus įspūdį (namas pastatytas ant ežero kranto), ji taip pat naudojama ir kaip laiptų turėklas. (Projekto autorė – architektė Eglė Prunskienė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

Kaimiškasis stilius pabrėžtinai praktiškas, tad atraminės konstrukcijos dažniausiai būna medinės.

7. Suderintos medžiagos
Svetainėje atidengtų plytų siena kuria jaukumu ir šiluma dvelkiančią atmosferą, o interjero vientisumo įspūdį padeda kurti iš tokių pačių plytų sumūryta kolona bei židinys, įkomponuotas toje pačioje erdvėje, ir stilingai pakartojantis kolonos siluetą. Prie atidengtų plytų puikiai dera pintų baldų faktūra.

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

8. Koloną išryškinti galima įvairiai
Panaikinus pertvarą ir atvėrus bendrojo kambario erdvę, čia liko masyvi kolona: jos nebuvo galima išgriauti dėl viduje sumontuotos namo komunikacijų įrangos. Tačiau nėra to blogo, ko profesionalus architektas nepaverstų geru: ne vietoje stūksanti kolona panaudota labai sumaniai. Joje įkomponuotas biožidinys, padedantis kurti jaukių ir šiltų namų aurą. Kolona išryškinta tamsiai pilkais tapetais, dekoruotais subtiliais ornamentais (tokiais pat išklijuota ir viena kambario siena), o apšvietimas dar labiau atkreipia į ją dėmesį ir sukuria lengvumo įspūdį. (Interjero autorė – Daiva Česnauskaitė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

9. Futuristinė forma
Yra daug būdų kolona išreikšti šiuolaikiško stilingo dizaino koncepciją. Netikėta forma – tai žingsnis į šoną nuo įprastų standartų ir būdas pabrėžti atraminės konstrukcijos reikšmingumą. O kad tas reikšmingumas turėtų pateisinamą priežastį, aplink monumentalią konstrukciją įkomponuotas stalas.

10. Kontrastingas akcentas
Minimalistiniame interjere stilingai atrodo spalviškai išskirtos kolonos – kontrastinga apdaila pagyvina santūrų dekorą. Kitas privalumas tas, kad šviesioje kambario erdvėje juoda spalva išryškina kolonas kaip vertikalius akcentus, vizualiai „patempiančius“ patalpą aukštyn.

11. Išskirtinis dekoras
Dekoruojant būstą rytietišku stiliumi svarbu išgauti atitinkamą nuotaiką, ir kuo daugiau interjero elementų turi tam pasitarnauti. Žėrintys žvakių atspindžiai, karoliukais padabinti šviestuvai paskatino ir svetainėje prie lango esančią koloną apklijuoti mažomis sudaužyto veidrodžio šukėmis. Iš jų sukomponuotas abstraktus ornamentas sukuria netikėtą šviesos blyksnių žaismą. (Interjerą kūrė architektė Romualda Dainelienė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.

65 kv.m butas Kaune: lakoniški kontrastai išryškina formas

Šių metų „Auksinės paletės“ konkurse geriausio vonios kambario interjero kategorijos nugalėtoju žiuri komisija pripažino studijos „Akta“ (dizaineriai Normundas Vilkas ir Dovilė Paunksnytė) projektą.

Naujausios protingų namų tendencijos: valdymas balsu – tik ar pavyks tai padaryti lietuviškai?

Netrukus Lietuvoje bus pristatyta dar tik bandoma balsu valdoma išmaniųjų namų sistema. Kol kas jos veikimas lietuvių kalba išlieka komplikuotas, tačiau šią problemą sprendžiantys inovatoriai neabejoja – kai atsiras tokia galimybė, rinka apsivers iškart ir neatpažįstamai. Kaip keisis mūsų namai artimiausiais metais ir į ką investuoti norintiems gyventi tikrai moderniai?

Šių metų interjero iššūkis – suderinti tai, kas nesuderinama

Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendimai. Pasak interjero dizainerės Monikos Juknienės, didžiausias 2018-ūjų iššūkis – suderinti skirtingus stilius bei medžiagas, o tai padarius – įterpti išraiškingas ir neįprastas detales.

Verta žinoti, kad vonios kambarys būtų sausas ir visada kvepėtų

Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

PRIEŠ ir PO: pokyčiai viename Kauno name

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.