11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere

Interjero architektai vis dažniau susiduria su tokia problema: kolona, kaip atraminė konstrukcija, yra patalpoje, ir nesvarbu, dera ji interjere ar ne. Šio reiškinio priežastis – atvirų erdvių projektavimo mada. Ryžtingai nutarus atsisakyti pertvarų pritrūksta atraminių konstrukcijų, tad svoris atitenka kolonoms. Jų ne tik kad negalima nugriauti, bet ir iš vietos pajudinti neįmanoma. Tenka prisitaikyti ir ieškoti sprendimų, kaip koloną panaudoti, kad interjerui suteiktų unikalumo ir išraiškingumo.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Funkcionalumo estetika
Pirminė kolonos paskirtis – ne dekoratyvioji, o funkcinė. Ji turi laikyti perdangas. Taigi kuriant šiuolaikišką interjerą pabrėžiamas pragmatiškas požiūris į kolonas, bet kartu išryškinama funkcionalumo estetika: ją įprasmina meno kūriniai, išskirtinio dizaino baldai, kiti dekoratyvūs interjero aksesuarai, įkomponuoti kolonos „draugijoje“.

2. Nesikėsinant į erdvę
Siekiant itin išryškinti įrėmintos zonos vientisumą, kelios kolonos – geriausias pasirinkimas. Jos (ar bent dalis jų) paprastai yra vien tik dekoratyvus elementas, skirtas minimaliomis sąnaudomis sudėlioti išraiškingus akcentus. Pasitelkus kolonas suformuota visavertė virtuvė, spintelės atlieka ir pertvarų funkcijas, o viršuje įkomponuoti rėmai su stiklais – tokia konstrukcija atrodo daug įdomiau nei įprasta siena, o horizontalūs ir vertikalūs paviršiai labai aiškiai apibrėžia ribas. Beje, įspūdis, kad patalpa erdvi ir šviesi, – išsaugotas. Kartais porinės kolonos sujungiamos arka – ji taip pat išryškina zonos, kurią įrėmina, vientisumą.

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

3. Efektingas duetas
Šalia kolonos suprojektavus laiptus, o gal ir atsitiktinai kaimynystėje suderinus šiuos du architektūrinius elementus, jie papildo vienas kito privalumų sąrašą. Kolona įrėmina laiptų, kuriems reikia vizualios atramos, teritoriją, suteikia jiems stabilumo ir apibrėžtumo, o drauge – lengvumo. Kontrastingos spalvos, linijų ritmika išsklaido tuščios erdvės monotoniją.

4. Nepastebimas dalyvis
Šiuolaikinės technologijos atvėrė dideles galimybes įlieti koloną į interjerą, atsižvelgus į jo stilių. Šiandien jos gali būti gaminamos ne tik iš medžio ar plytų, bet ir iš presuoto ar lieto betono, poliuretano, dirbtinio akmens ir kompozitinių medžiagų. Jei kolonai nepavyksta priskirti stilistiškai tinkamo vaidmens, nesudėtinga ją „pradanginti“. Lakoniška forma, neutralios apdailos medžiagos, tokia pati kaip sienų spalva (balta, gelsva, šviesiai pilka arba pastelinė, jei sienos ryškios) padeda nukreipti dėmesį nuo kolonos. Beje, galimas ir kitas sprendimas, padėsiantis vizualiai paslėpti šį interjero elementą, – dekoruoti jį veidrodžiais iš visų pusių, kad kolona tarsi ištirptų ore.

5. Ritmo pojūtis
Atnaujinus seną medinį namą ir išardžius buvusias pertvaras visiškai pertvarkytas būstas ir didžiausias plotas paskirtas pagrindiniam kambariui. Jame atsiradusios dvi kolonos įrėmina erdvę ir sukuria jos ritmiką – pakartojimai malonūs žmogaus akiai. Medinių kolonų faktūra atkartoja grindis dengiančio balinto ąžuolo parketlenčių raštus, o šviesi spalva priderinta prie sienų. (Interjerą kūrė Milda Sabockytė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

6. Netikėtas derinukas – ir originalu, ir praktiška
Pritaikyti architektūrinę konstrukciją prie interjero stiliaus – nors ir nelengvas, bet įdomus uždavinys, suteikiantis galimybę pabrėžti dizaino sprendimų originalumą. Šiuo atveju kolona panaudota ir kaip sraigtinių laiptų ašis, o pagaminta ji iš nužievinto natūralaus medžio kamieno, prie kurio spirale pritvirtintos pakopos. Kolona dekoruota stora virve – ji sukuria marinistinio stiliaus įspūdį (namas pastatytas ant ežero kranto), ji taip pat naudojama ir kaip laiptų turėklas. (Projekto autorė – architektė Eglė Prunskienė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

Kaimiškasis stilius pabrėžtinai praktiškas, tad atraminės konstrukcijos dažniausiai būna medinės.

7. Suderintos medžiagos
Svetainėje atidengtų plytų siena kuria jaukumu ir šiluma dvelkiančią atmosferą, o interjero vientisumo įspūdį padeda kurti iš tokių pačių plytų sumūryta kolona bei židinys, įkomponuotas toje pačioje erdvėje, ir stilingai pakartojantis kolonos siluetą. Prie atidengtų plytų puikiai dera pintų baldų faktūra.

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

8. Koloną išryškinti galima įvairiai
Panaikinus pertvarą ir atvėrus bendrojo kambario erdvę, čia liko masyvi kolona: jos nebuvo galima išgriauti dėl viduje sumontuotos namo komunikacijų įrangos. Tačiau nėra to blogo, ko profesionalus architektas nepaverstų geru: ne vietoje stūksanti kolona panaudota labai sumaniai. Joje įkomponuotas biožidinys, padedantis kurti jaukių ir šiltų namų aurą. Kolona išryškinta tamsiai pilkais tapetais, dekoruotais subtiliais ornamentais (tokiais pat išklijuota ir viena kambario siena), o apšvietimas dar labiau atkreipia į ją dėmesį ir sukuria lengvumo įspūdį. (Interjero autorė – Daiva Česnauskaitė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"

9. Futuristinė forma
Yra daug būdų kolona išreikšti šiuolaikiško stilingo dizaino koncepciją. Netikėta forma – tai žingsnis į šoną nuo įprastų standartų ir būdas pabrėžti atraminės konstrukcijos reikšmingumą. O kad tas reikšmingumas turėtų pateisinamą priežastį, aplink monumentalią konstrukciją įkomponuotas stalas.

10. Kontrastingas akcentas
Minimalistiniame interjere stilingai atrodo spalviškai išskirtos kolonos – kontrastinga apdaila pagyvina santūrų dekorą. Kitas privalumas tas, kad šviesioje kambario erdvėje juoda spalva išryškina kolonas kaip vertikalius akcentus, vizualiai „patempiančius“ patalpą aukštyn.

11. Išskirtinis dekoras
Dekoruojant būstą rytietišku stiliumi svarbu išgauti atitinkamą nuotaiką, ir kuo daugiau interjero elementų turi tam pasitarnauti. Žėrintys žvakių atspindžiai, karoliukais padabinti šviestuvai paskatino ir svetainėje prie lango esančią koloną apklijuoti mažomis sudaužyto veidrodžio šukėmis. Iš jų sukomponuotas abstraktus ornamentas sukuria netikėtą šviesos blyksnių žaismą. (Interjerą kūrė architektė Romualda Dainelienė.)

11 idėjų, kaip estetiškai įprasminti koloną interjere
© Žurnalas "Mano namai"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.

Iššūkis priimtas: tatuiruotė ant sienos

Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.