Plieninė stogo danga: kodėl ji tampa vis populiaresnė?

 (18)
Plieninė stogo danga pastaraisiais metais tapo populiariausiu sprendimu dengiant naujo ar rekonstruojamo namo stogą. Nors iš pažiūros atrodo, kad uždengti namo stogą plienine stogo danga gana paprasta, specialistai pataria neapsigauti – tam reikia skirti pakankamai dėmesio ir renkantis konkretų gaminį, ir atliekant darbus.
© Fotolia nuotr.

Priedai parodo kokybę

Rinkoje gausu įvairiausių gamintojų ir tipų plieninių stogo dangų. Nusprendę dengti stogą plienine stogo danga vis dar per mažai dėmesio kreipia į technines detales: sprendimą labiausiai lemia kaina, kartais pasidomima ir garantija.

„Perkant plieninę stogo dangą reikia turėti omenyje, kad kaina ir kokybė turi tiesioginį ryšį. Kuo pigesnį daiktą pirksite, tuo greičiau ir labiau nusivilsite. Prastesnės kokybės stogo danga laikui bėgant praranda spalvą netolygiai, plėmuojasi. Tuo tarpu geros kokybės dangos spalva laikosi ne tik ilgiau, bet ir laikui bėgant tik pamažu šviesėja, todėl atrodo žymiai estetiškiau negu pigesnė danga“, – teigia bendrovės „Vidara“ atstovas Rimas Brazinskas.

Tiesa, perkant dangą spręsti apie jos kokybę techniniu požiūriu nėra taip paprasta. Dangos kokybę paprasčiausia įvertinti pagal papildomus elementus. Jie geriausiai parodo, iš kokios skardos padaryta danga. Kita vertus, svarbu atkreipti dėmesį į lakštų polimerines savybes.

„Poliesteriu dengti plieno lakštai yra pigesni, tačiau tikėtina, kad dar dengiant stogą pasižeis, nes jie nėra labai atsparūs. O pažeidus stogo dangą gausime tokį patį rezultatą kaip ir giliai įrėžus automobilio skardą – ji tiesiog ima rūdyti. „Pural“ tipo danga yra kur kas atsparesnė mechaniniams pažeidimams“, – teigia bendrovės „RDV stogai“ komercijos direktorius Rimvydas Paulauskas.

Taip pat yra ir su „Pural“ tipo matine danga. Specialistų teigimu, techniniu požiūriu didelio skirtumo nėra – tiesiog vienas paviršius blizgus, o kitas matinis. Beje, gajus mitas, kad plieninę stogo dangą esant reikalui galima perdažyti. Specialistai teigia, kad tokia praktika nėra tinkama.

Rekomenduoja nepasitikėti projektais

Nors kai kurie pardavėjai siūlo plieninę stogo dangą užsakyti internetu, specialistai pataria nerizikuoti. Geriausiu atveju nusiuntus projektą pardavėjui galima paprašyti preliminarios samatos, tačiau pagal projektą užsakyti plieninės stogo dangos nepatartina.

„Projekte numatytas ir realiai padarytas stogas labai dažnai turi kitokius išmatavimus, o lygi plieninė stogo danga labai gerai parodo visus konstrukcijų brokus. Teko matyti stogą, kur šlaitų ilgiai skyrėsi 15-20 centimetrų. Tokiam stogui užsakius plieninę dangą pagal projektą, savininkas būtų patyręs didžiulius nuostolius“, – sako R. Brazinskas.

Jo teigimu, pagal projektą galima užsakyti nebent čerpes ar šiferio lapus, nes tokiu atveju stogo danga dėliojama iš nedidelių dalių, kurių pritrūkus galima nusipirkti.

„Niekada neužsakome plieninės stogo dangos pagal projektą, nes ją daro individualiai pagal užsakymą. Jei stogas realybėje pasirodys esąs ilgesnis nei projekte, kils daug problemų, bandant tą trūkumą ištaisyti. Geriau jau iš karto kviesti specialistą, kad šis atvažiuotų ir išsimatuotų“, – teigia R. Paulauskas.

Geriausia specialistą kviesti tuomet, kai stogas būna padengtas plėvele ir sulotuotas. Esą nieko blogo neatsitiks, jei laukiant dangos plėvelė kelias savaites pastovės po atviru dangumi.

Auksarankiai pasidaro patys

Plieninė stogo danga dėkinga tuo, kad nagingesni šeimininkai stogą gali užsidengti ir patys. Tiesa, prieš darant reikia pasidomėti technologija.

„Kartais tenka matyti, kokių nesamonių pridaro pritingintys pasidomėti savamoksliai meistrai. Pavyzdžiui, kažkur nugirdę sulotuoja stogą taip, kad tarpai tarp luotų būtų 35 centimetrai, nors iš tiesų toks atstumas turi būti tarp luotų centrų. Būna, kad ir plėvelę netokią uždeda ir tuomet turi problemų su kondensatu ir pelėsiu“, – pasakoja R. Paulauskas.

Dengiant stogą plienine stogo danga sudėtingiausi du momentai: skardos karpymas ir jos užkėlimas ant stogo. Dažnai nepatyrę meistrai karpydami pažeidžia skardos paviršių ir ši praranda atsparumą aplinkos poveikiui. Dažni pažeidimai ir bandant užkelti lakštus ant stogo – tam reikia bent dviejų žmonių. Be to, norint apsaugoti dangą nuo mechaninių pažeidimų derėtų avėti guminius batus.

Visgi net jei pavyko užsidengti namo stogą apskardinimą nederėtų labai džiūgauti – tai lengvoji dalis. Stogo apskardinimą patariama palikti profesionalams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?

Kaip apželdinti stogą ar namo sieną (3)

Kaip įnešti dar daugiau žalumos į savo gyvenimą? Galbūt viena iš išeičių – apsiželdinti gyvenamojo būsto stogą ar sieną? Šia tema vykusioje parodoje „Namų pasaulis 2016“ pranešimą skaitė Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto daktarė Rėda Bistrickaitė.