Buto remontas ir atnaujinimas turint ribotą biudžetą

Laisvai samdomas operatorius Martynas Zaremba išsikėlė tikslą – minimaliomis sąnaudomis atnaujinti butą. Tačiau jam svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir būsto savitas stilius. Kaip įtilpti į 20 tūkst. (pirminis planas) ir suteikti butui naują veidą, konsultavo interjero dizainerė Aistė Lukšaitė.
Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Svetainė

Krėslas
Krėslas
© I.Budzeikaitės nuotr.


Vienas pirmųjų norų – namuose turi vyrauti dramblio kaulo stilistika, tad sienos bus perdažytos visame bute. Spinta, kurią matote fotografijoje bus pakeista į didesnę, esančią kitoje nuotraukoje. Jos, kaip ir lentos, skirtos strėlyčių mėtymui bei kilimo bus atsisakyta.

Kambarys
Kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.


Kėdės ir sofa išliks, tačiau įgaus naują pavidalą – bus pervilktos, atsiras daugiau pagalvių, pledas. Nerangus stalas bus pakeistas mažu, elegantišku, žurnaliniu. Lempa, pakeitus gaubtus, įgaus originalumo. Tokie sprendimai suteiks gan mažai svetainei erdvės pojūtį.

Svetainė
Svetainė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Be to, šioje aplinkoje atsiras ir darbo vieta. Kampe prie lango įsikurs stalas ir kėdė. Žinoma, bus pakeistos užuolaidos, kurios turėtų kol kas vienspalviui kambariui suteikti ryškumo ir savitumo. Taip pat išliks ir autentiška detalė – patefonas, kuriam tikriausiai bus nupirktas atskiras stalelis.

Patefonas
Patefonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Balkonas

Balkonas
Balkonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Didelių permainų nenumatyta, tačiau bus perdažytos sienos, grindys ir turėtų atsirasti hamakas, kurio pagalba balkonas taps malonia laisvalaikio oaze.

Langas
Langas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Miegamasis kambarys

Miegamasis kambarys
Miegamasis kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.


Kaip juokavo A.Lukšaitė, miegamajame pagal Feng Šui, lovos kojūgalis negali būti nukreiptas į duris, tačiau Martynas šio patarimo nepriėmė. Buvo sutarta, kad lova bus tiesiog pastumta arčiau lango, taip padinant plotą tarp spintos ir lovos.

Kambarys
Kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.

Vienas svarbiausių pokyčių – nebeliks darbo salelės. Kaip ir visi kiti bute esantys daiktai, taip ir spinta, bus restauruota ir nebedvelks sąstingiu.

Virtuvė

Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.


Virtuvė – tai nuolatinė draugų traukos vieta, tad joje bus ne viena naujovė. Pirmiausiai pagal achromatinę perspektyvą įvyks spalviniai pokyčiai. Juoda, balta spalvos yra derinamos su raudonu, sidabriniu ar kitu akcentu. Tad virtuvėje prie juodų plytelių ir baltų, kaulo spalvos sienų galėtų būti derinami ryškūs akcentai, pavyzdžiui, indai, rankluosčiai.

Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Prie viryklės bus pastatyta skalbimo mašina, bus visiškai naujas virtuvės komplektas, stalas, o šaldytuvas pasislinks į kampą. Kadangi šiame bute daug dėmesio skiriama šviesai, bus pakeista lempos vieta taip, kad šviesos šaltinis būtų nukreiptas į stalo vidurį ir tolygiai pasiskirstytų visoje erdvėje. Siekiant savitumo, papildomas laido ilgis nebus maskuojamas, jis bus paįvairintas raudonas spalva.

Vonios kambarys

Vonia
Vonia
© I.Budzeikaitės nuotr.


Svarbiausia šioje vietoje – naujai parinktų plytelių spalva. Žalsvi ir mėlyni atspalviai atpalaiduos, skleis ramybės pojūtį. Vonia, tualetas, dušo laikiklis išliks tie patys.

Vonia
Vonia
© I.Budzeikaitės nuotr.

Koridorius

Koridorius
Koridorius
© I.Budzeikaitės nuotr.

Prieangyje stovinti spinta bus restauruota ir taps atviresnė, apačioje esanti lenta bus išimta.

Telefonas
Telefonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Žinoma, bus pakeista grindų danga, o tik įėjus pasitiks paviršius, padengtas plytelėmis, kad po visą butą nekeliautų svečių atneštas purvas.

Buto savininkas
Buto savininkas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Tikimasi, kad šis remontas, kurio esmė paprasti, bet saviti sprendimai, neužtruks ilgiau trijų mėnesių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ką reikia žinoti apie ūkio paskirties žemėje statomą sodybą?

Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti vieną ūkininko sodybą.

Kada statytojo teisė gali būti įgyvendinta?

Statytojas (užsakovas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita užsienio organizacija, kurie investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda kitam asmeniui).

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.

Ar statinį galima naudoti be statybos užbaigimo procedūras?

Naujai pastatytą ar rekonstruotą statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo (SU) procedūras – įsitikinus, kad statybos darbai užbaigti pagal statinio projekto sprendinius, ir jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre (NTR). Šie reikalavimai nėra privalomi tik vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų bei kitų nesudėtingųjų statinių statybos atvejais.

Būstas sostinėje: koks pirkinys yra tinkamiausias jaunai šeimai?

Po pastarųjų metų intensyvaus būsto kainų augimo, pirkėjams galvos skausmą kelią ne jų kaina, o milžiniška pasiūla. Sostinėje ketinantiems įsigyti nuosavą būstą – rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau ekspertai pastebi, kad dėl didelės būsto pasiūlos pirkėjams sunku apsispręsti, ką verta pirkti, todėl pateikė keletą esminių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Kodėl pasyvų namą nuo šiol pasistatyti bus lengviau?

Kartu su pavasariu Lietuvoje prasideda ir pirmieji statybų darbai. Šiais metais išdygsiančių pastatų savininkai privalės užtikrinti, kad būstas būtų energiškai efektyvus ir atitinkų valstybės pastatams keliamus reikalavimus – A+ klasę. Vis dėlto, dauguma besistatančiųjų nuosavą namą tikisi, kad jis ne tik taupys energiją, bet ir užtikrins komfortišką gyvenimą, todėl Lietuvoje sparčiai plinta trečiųjų šalių statybos vertinimo standartai, kaip „Breem“, „Leed“, „žaliųjų pastatų“ bei vienas populiariausių Europoje – pasyviųjų namų standartas („Passive House Standard”). Svajojantiems apie pastarąjį, gera žinia – nuo šiol pasistatyti pasyvų namą dar paprasčiau.