Buto remontas ir atnaujinimas turint ribotą biudžetą

Laisvai samdomas operatorius Martynas Zaremba išsikėlė tikslą – minimaliomis sąnaudomis atnaujinti butą. Tačiau jam svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir būsto savitas stilius. Kaip įtilpti į 20 tūkst. (pirminis planas) ir suteikti butui naują veidą, konsultavo interjero dizainerė Aistė Lukšaitė.
Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Svetainė

Krėslas
Krėslas
© I.Budzeikaitės nuotr.


Vienas pirmųjų norų – namuose turi vyrauti dramblio kaulo stilistika, tad sienos bus perdažytos visame bute. Spinta, kurią matote fotografijoje bus pakeista į didesnę, esančią kitoje nuotraukoje. Jos, kaip ir lentos, skirtos strėlyčių mėtymui bei kilimo bus atsisakyta.

Kambarys
Kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.


Kėdės ir sofa išliks, tačiau įgaus naują pavidalą – bus pervilktos, atsiras daugiau pagalvių, pledas. Nerangus stalas bus pakeistas mažu, elegantišku, žurnaliniu. Lempa, pakeitus gaubtus, įgaus originalumo. Tokie sprendimai suteiks gan mažai svetainei erdvės pojūtį.

Svetainė
Svetainė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Be to, šioje aplinkoje atsiras ir darbo vieta. Kampe prie lango įsikurs stalas ir kėdė. Žinoma, bus pakeistos užuolaidos, kurios turėtų kol kas vienspalviui kambariui suteikti ryškumo ir savitumo. Taip pat išliks ir autentiška detalė – patefonas, kuriam tikriausiai bus nupirktas atskiras stalelis.

Patefonas
Patefonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Balkonas

Balkonas
Balkonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Didelių permainų nenumatyta, tačiau bus perdažytos sienos, grindys ir turėtų atsirasti hamakas, kurio pagalba balkonas taps malonia laisvalaikio oaze.

Langas
Langas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Miegamasis kambarys

Miegamasis kambarys
Miegamasis kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.


Kaip juokavo A.Lukšaitė, miegamajame pagal Feng Šui, lovos kojūgalis negali būti nukreiptas į duris, tačiau Martynas šio patarimo nepriėmė. Buvo sutarta, kad lova bus tiesiog pastumta arčiau lango, taip padinant plotą tarp spintos ir lovos.

Kambarys
Kambarys
© I.Budzeikaitės nuotr.

Vienas svarbiausių pokyčių – nebeliks darbo salelės. Kaip ir visi kiti bute esantys daiktai, taip ir spinta, bus restauruota ir nebedvelks sąstingiu.

Virtuvė

Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.


Virtuvė – tai nuolatinė draugų traukos vieta, tad joje bus ne viena naujovė. Pirmiausiai pagal achromatinę perspektyvą įvyks spalviniai pokyčiai. Juoda, balta spalvos yra derinamos su raudonu, sidabriniu ar kitu akcentu. Tad virtuvėje prie juodų plytelių ir baltų, kaulo spalvos sienų galėtų būti derinami ryškūs akcentai, pavyzdžiui, indai, rankluosčiai.

Virtuvė
Virtuvė
© I.Budzeikaitės nuotr.

Prie viryklės bus pastatyta skalbimo mašina, bus visiškai naujas virtuvės komplektas, stalas, o šaldytuvas pasislinks į kampą. Kadangi šiame bute daug dėmesio skiriama šviesai, bus pakeista lempos vieta taip, kad šviesos šaltinis būtų nukreiptas į stalo vidurį ir tolygiai pasiskirstytų visoje erdvėje. Siekiant savitumo, papildomas laido ilgis nebus maskuojamas, jis bus paįvairintas raudonas spalva.

Vonios kambarys

Vonia
Vonia
© I.Budzeikaitės nuotr.


Svarbiausia šioje vietoje – naujai parinktų plytelių spalva. Žalsvi ir mėlyni atspalviai atpalaiduos, skleis ramybės pojūtį. Vonia, tualetas, dušo laikiklis išliks tie patys.

Vonia
Vonia
© I.Budzeikaitės nuotr.

Koridorius

Koridorius
Koridorius
© I.Budzeikaitės nuotr.

Prieangyje stovinti spinta bus restauruota ir taps atviresnė, apačioje esanti lenta bus išimta.

Telefonas
Telefonas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Žinoma, bus pakeista grindų danga, o tik įėjus pasitiks paviršius, padengtas plytelėmis, kad po visą butą nekeliautų svečių atneštas purvas.

Buto savininkas
Buto savininkas
© I.Budzeikaitės nuotr.

Tikimasi, kad šis remontas, kurio esmė paprasti, bet saviti sprendimai, neužtruks ilgiau trijų mėnesių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.