Darau pats: kasetės formos stalas

 (2)
Kaip pačiam pasidaryti stalą, kuris primintų kasetės formą pasakoja skaitytojas Vytautas Svirskas.
Darau pats: kasetės formos stalas
© D. Balčiūnaitės nuotr.

Visų pirma idėja nėra mano, tiesiog radau internete pavyzdį ir sumaniau pasidaryti pats.

Viskas prasidėjo nuo to, kad sukūriau mini projektą, nusibraižiau brėžinius, pradėjau domėtis kokias medžiagas reikia įsigyti. 

Norėdamas sutaupyti ir, kad stalas būtų lengvesnis dariau jį tuščiavidurį. Medžiagos: keletas lapų faneros, tiek kad užtektų visiems sluoksniams. Fanera apie 150 Lt.

Stalas buvo suklijuotas iš 7 skirtinų sluoksnių faneros.

Ant faneros nusibraižydavau ką reikia išpjauti, tuomet išsipjaustydavau visus sluoksnius. Tuos faneros sluoksnius suklijavau. Visam suklijavimui užteko 0,5 kg lipalo, tai atsiėjo apie 10 Lt.

Pjausčiau su elektriniu siaurapjūkliu. Suklijavęs šonus dailinau su šlifuokliu. Kasetės šonus nuglaisčiau su medienos spalvos glaistu (6 Lt).

Stiklą išpjovė gana pigiai, kadangi radau žmogų, kuris tai sugeba. Stiklas su išpjovimu 60 Lt (stiklo storis 8 mm).

Kasetės viršų lakavau Pinotex keletą kartų. (Kaina 25 Lt už 1 litrą, bet sunaudojau tik pusę). Šonus, kasetės juostą ir pan. dažiau su dažais (ant glaisto). Spalvą padariau tokią pat, kad nesiskirtų nuo viršaus.

Nudažęs, stalą nulakavau apsauginiu bespalviu laku. Tai padarius beliko pritvirtinti kojas.

Kojas pagaminau iš juostinio metalo, jį nupirkau metalu prekiaujančiame prekybos centre. Kaina apie 40 Lt. Tuomet reikėjo, kad kojas išlenktų ir išgręžtų skyles pritvirtinimui. Susiradau įmonę, kuri tai padarė nemokamai. Pritvirtinau kojas ir štai - galutinis rezultatas:

Skaitytojo nuotraukos (panaudotos aukščiau)
Dovilės Balčiūnaitės nuotraukos

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

5 mobilios programėlės, kurios pravers mėgstantiems meistrauti

Šiandien išmanųjį telefoną turi kone kiekvienas, o tai reiškia, kad atsakymai į staiga iškilusius klausimus dažnai guli tiesiai kišenėje. Kadangi mobilios programėlės gali palengvinti įvairias užduotis, parinkome tokias, kurios pravers mėgstantiems meistrauti.

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.