Darau pats: kasetės formos stalas

 (2)
Kaip pačiam pasidaryti stalą, kuris primintų kasetės formą pasakoja skaitytojas Vytautas Svirskas.
Darau pats: kasetės formos stalas
© D. Balčiūnaitės nuotr.

Visų pirma idėja nėra mano, tiesiog radau internete pavyzdį ir sumaniau pasidaryti pats.

Viskas prasidėjo nuo to, kad sukūriau mini projektą, nusibraižiau brėžinius, pradėjau domėtis kokias medžiagas reikia įsigyti. 

Norėdamas sutaupyti ir, kad stalas būtų lengvesnis dariau jį tuščiavidurį. Medžiagos: keletas lapų faneros, tiek kad užtektų visiems sluoksniams. Fanera apie 150 Lt.

Stalas buvo suklijuotas iš 7 skirtinų sluoksnių faneros.

Ant faneros nusibraižydavau ką reikia išpjauti, tuomet išsipjaustydavau visus sluoksnius. Tuos faneros sluoksnius suklijavau. Visam suklijavimui užteko 0,5 kg lipalo, tai atsiėjo apie 10 Lt.

Pjausčiau su elektriniu siaurapjūkliu. Suklijavęs šonus dailinau su šlifuokliu. Kasetės šonus nuglaisčiau su medienos spalvos glaistu (6 Lt).

Stiklą išpjovė gana pigiai, kadangi radau žmogų, kuris tai sugeba. Stiklas su išpjovimu 60 Lt (stiklo storis 8 mm).

Kasetės viršų lakavau Pinotex keletą kartų. (Kaina 25 Lt už 1 litrą, bet sunaudojau tik pusę). Šonus, kasetės juostą ir pan. dažiau su dažais (ant glaisto). Spalvą padariau tokią pat, kad nesiskirtų nuo viršaus.

Nudažęs, stalą nulakavau apsauginiu bespalviu laku. Tai padarius beliko pritvirtinti kojas.

Kojas pagaminau iš juostinio metalo, jį nupirkau metalu prekiaujančiame prekybos centre. Kaina apie 40 Lt. Tuomet reikėjo, kad kojas išlenktų ir išgręžtų skyles pritvirtinimui. Susiradau įmonę, kuri tai padarė nemokamai. Pritvirtinau kojas ir štai - galutinis rezultatas:

Skaitytojo nuotraukos (panaudotos aukščiau)
Dovilės Balčiūnaitės nuotraukos

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.