4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos

 (8)
Tradicinė pirtis įrengta prie nuosavo namo ar sodo namelio – pramoga ir malonumas, kuriuo galima džiaugtis ne tik šiltais vasaros mėnesiai, bet ir paspaudus šaltukui. Pirtis yra ypatingas statinys, nes joje sąveikauja drėgmė, oras bei karštis, tad tokio statinio įrengimas nėra itin paprastas uždavinys. Tam, kad statydami pirtį išvengtumėte nesklandumų, siūlome pasimokyti iš dažnai pasitaikančių pirties įrengimo klaidų.
© Fotolia

Medienos pirkimas iš nepatikimų gamintojų

Mediena tiek pirties išorės, tiek vidaus apdailoje – jaukumo, natūralumo, estetiškumo garantas, tačiau reikia neužmiršti, kad mediena turi ne tik atrodyti gerai, bet ir būti tvirta, kokybiška, tinkamai apdorota. Pirties įrengimui paprastai tinka daugelis medžių – kedras, liepa, kiek rečiau drebulė ar juodalksnis. Žinoma rąstinėse pirtyse aukščiausias pozicijas laiko spygliuočiai, iš kurių aiškus lyderis yra pušis. Kartais, siekdami sutaupyti, žmonės perka pigesnes lentutes, kurios parduodamos pakuotėmis, todėl jų negalima apžiūrėti. Specialistai rekomenduoja pirkti medieną tokioje vietoje, kur be didesnio vargo galėsite apžiūrėti dailylentes. Apžiūrint dailylentes sienų apdailai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ant blogosios pusės jos būtinai turi būti išlengvintos (prafrezuotos) su keletu įpjovų, kurios užtikrina mažesnį medienos vaikščiojimą bei oro cirkuliaciją.

Netinkamas gultų įrengimas

Labai svarbu tinkamai parinkti gultų aukštį, nes jis įtakoja patogų buvimą pirtyje (pavyzdžiui: jei teks sėdėti per žemai – žmogui bus per vėsu, jei per aukštai – bus per karšta). Specialistai pataria, jog tarp viršutinio gulto ir lubų būtų paliktas ne didesnis nei 1,2 m tarpas, taip karštis nesikaups labai aukštai palubėje ir kartu tai yra pakankamai aukštai, kad sėdinčiajam per daug nekaistų galva. Rekomenduojama, kad žemiausias gultas būtų įrengtas 20-30 cm aukštyje, išlaikant 15-30 cm atstumą nuo krosnies. Jei planuojate kaitintis gulėdami, patariama, kad viršutinis gultas būtų 70-80 cm; 1,2 m atstumu nuo grindų.

4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos
© Shutterstock

Netinkamas krosnelės pasirinkimas

Krosnelės pasirinkimas yra vienas svarbiausių uždavinių įrenginėjant pirtį. Nuo krosnelės galingumo bei tipo priklauso pačios pirties tipas, jos įkaitimo laikas, eksploatacija, kaitinimosi galimybės, priešgaisriniai reikalavimai ir kita. Dažniausia su krosnele susijusi klaida – neteisingai parinktas galingumas. Renkantis krosnelės galingumą, svarbu atsižvelgti į pirties dydį, jos apšiltinimą, ventiliaciją (pavyzdžiui: jei pirtyje įrengta priverstinė ventiliacija, reikės galingesnės krosnelės).

Vėdinimo svarbos neįvertinimas

Ventiliacijai pirtyje reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes būtent ji nulemia malonų ir patogų buvimą pirtyje. Ventiliacija pirtyje gali būti priverstinė (mechaninė, su ventiliatoriumi) arba natūrali. Svarbu pabrėžti, kad oras pirtyje turi nuolat cirkuliuoti, maždaug 7-8 kartus per valandą. Pavyzdžiui: 20 m3 pirties patalpoje per valandą turi būti ištraukta ne mažiau 120 m3 oro. Esant blogai pirties ventiliacijai, ne tik joje esantis žmogus jausis nepatogiai, bet ir yra didelė tikimybė, kad medienos apdaila pradės pelyti ir pūti. Natūrali ventiliacija remiasi šalto ir šilto oro srautų judėjimu: ertmė oro padavimui įrengiama po krosnele, o ištraukos anga įrengiama pirties viršutinėje dalyje (tam tinkamiausia vieta yra viršutiniame kampe, virš viršutinio gulto). Priverstinės ventiliacijos, kurioje oro srautų judėjimą užtikrina ventiliatorius, išplanavimas yra priešingas – padavimo anga įrengiama virš krosnelės, o ištraukimo po gultais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.