Nuo ko prasideda buto apdaila?

Specialistai pataria visus darbus apgalvoti iš anksto, nes užmaršumas vėliau gali ne tik paploninti piniginę, bet ir atimti daug laiko.
Nuo ko prasideda buto apdaila?
© Shutterstock nuotr.

Pirmiausia, priimant naują butą iš statybos bendrovės, reikėtų atidžiai pasitikrinti, ką gaunate: atsinešti brėžinius, patikrinti, ar viskas vietoje, ar kokybės reikalavimus atitinka grindys, lubos, sienos. Geriausia ateiti ne vienam, o kartu su pažįstamu statybos specialistu, kuris tikrai matytų, kokių trūkumų paliko statybos bendrovė.

Naujakuriui patariama atlikti ir dar vieną namų užduotį - jei jis pats planuoja organizuoti visus apdailos darbus, siūloma iš karto apgalvoti ir apsispręsti, kokie baldai ir kur bus pastatyti bute. Tada apstatymo planą reikėtų išdėstyti popieriuje - buto brėžinyje. Tarkim, jei lova bus dviejų metrų pločio ir iš kiekvienos pusės norima turėti po elektros lizdą, reikia ne tik įsivaizduoti, kad prie tam tikros sienos stovės lova, bet ir pasižiūrėti, kaip viskas įgyvendinta tikrovėje.

Daug darbų - vienu metu

Nusprendus, kokie baldai stovės bute ir kokios medžiagos naudojamos, patariama susirikiuoti darbus pagal jų atlikimo eilę.

Specialistų žodžiais, didžiausia klaida yra ta, jog naujakuriai suskirsto visus darbus grupėmis: tarkim, sienų glaistymas ir dažymas, lubų glaistymas ir dažymas, grindų klojimas, plytelių klojimas, tačiau darbai taip iš eilės neatliekami, jie pinasi tarpusavyje.

Pradėti buto apdailą reikia nuo lubų dažymo, tada vienąsyk nudažyti sienas ir pakloti grindų dangą. Prieš klojant grindis svarbu nepamiršti sudėti durų statramsčių. Tuo pačiu metu dažniausiai klojama ir plytelių danga vonioje ir koridoriuje. Po to, jau užklijavus grindjuostes, antrą kartą dažomos sienos. Taip reikia daryti todėl, kad dedant grindų dangą, sienos gali būti nubrozdintos, pažeistos.

Butai su daline apdaila dažnai būna parduodami be palangių, tad tik pradėjus apdailos darbus reikėtų iš karto jas užsisakyti ir įstatyti. Pasitaiko taip, kad, pradėjus sienų glaistymo darbus, apie palanges net negalvojama, o jas įstatyti prisirengiama tik tada, kai sienos jau būna vienąkart nudažytos ir visi angokraščiai užtaisyti. Tada siena kertama iš naujo ir dažytojas turi vėl tvarkyti angokraščius.

Prieš pradedant daryti apdailą ar, dar geriau, tada, kai butas tik statomas, patariama pagalvoti ir apie elektros instaliaciją bei apšvietimą, nes paprasčiau iš karto atvesti reikalingus laidus negu vėliau jiems sienose daryti specialius griovelius.

Buto apdaila. Brokas - nuo juoko iki ašarų

Skaičiuojama, jog pačią paprasčiausią - ekonominės klasės - apdailą galima atlikti už 450 Lt/m2, jei pasirenkamos kokybiškesnės medžiagos ir ieškoma įdomesnių dizaino sprendimų, apdaila atsieis apie 550-600 Lt/m2. Prabangios ir išskirtinės apdailos kaina gali šoktelti iki dar didesnių sumų.

Specialistai ne visada pataria džiaugtis nusiderėjus, mat jei statytojai sutiko atlikti darbus už mažesnę sumą, galbūt išbraukė tam tikrus nematomus, bet būtinus darbus ir buto apdaila nukentės kokybės atžvilgiu.

Anot specialistų, dėl nekokybiškai atliktų darbų dažniausiai skundžiamasi tada, kai naujakuriai kiekvienam darbui atlikti samdo skirtingus darbininkus, šie, padarę savo, nesuteikia jokių garantijų, o dažnai ir išvis dingsta kaip į vandenį.

Sugadinti buto apdailą įmanoma ir pačiam, ypač tada, kai prireikia užbaigti smulkius darbelius, kuriems atlikti neprisišauksi jokių meistrų. Tarkim, jei reikia sudėti slenkstukus tarp kambarių, iš kurių vieno grindys išklotos lentomis, o kito - plytelėmis, galima netyčia per stipriai trinktelėjus plaktuku, suskaldyti visas jau išklotas plyteles.

Specialistai juokauja, jog tokie smulkūs ir maži baigiamieji apdailos darbeliai dažnai tampa ir šeimos santykių išbandymu.

Buto apdaila gali tapti tiek santykių, tiek asmeninės kantrybės išbandymu. Todėl stipriai rekomenduojama darbus patikėti specialistams, išsiaiškinus terminus, taikomą garantiją atliktiems darbams ir ar su jumis bus sudaryta darbų sutartis. „Taupieji meistrai“ nepasiūlys nieko iš išvardintų dalykų ir jiems mokėsite mažiau – bet ar tikrai? Neturint dokumento įrodančio paslaugų užsakymą ar garantijos, buto apdaila gali gerokai paploninti piniginę. Ypač jei nutarėte duoti meistrui avansą, bet jis kažkodėl pamiršo ateiti į darbą. Būtų juokinga jei nebūtų graudu. Bet yra senas geras britų posakis: „nesame tokie turtingi, jog pirktume pigius batus“, tad visada verta gerai pamąstyti ar taupome toje srityje kur iš tiesų reikia.

Šaltinis: statyba24.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.