Nuo ko prasideda buto apdaila?

Specialistai pataria visus darbus apgalvoti iš anksto, nes užmaršumas vėliau gali ne tik paploninti piniginę, bet ir atimti daug laiko.
Nuo ko prasideda buto apdaila?
© Shutterstock nuotr.

Pirmiausia, priimant naują butą iš statybos bendrovės, reikėtų atidžiai pasitikrinti, ką gaunate: atsinešti brėžinius, patikrinti, ar viskas vietoje, ar kokybės reikalavimus atitinka grindys, lubos, sienos. Geriausia ateiti ne vienam, o kartu su pažįstamu statybos specialistu, kuris tikrai matytų, kokių trūkumų paliko statybos bendrovė.

Naujakuriui patariama atlikti ir dar vieną namų užduotį - jei jis pats planuoja organizuoti visus apdailos darbus, siūloma iš karto apgalvoti ir apsispręsti, kokie baldai ir kur bus pastatyti bute. Tada apstatymo planą reikėtų išdėstyti popieriuje - buto brėžinyje. Tarkim, jei lova bus dviejų metrų pločio ir iš kiekvienos pusės norima turėti po elektros lizdą, reikia ne tik įsivaizduoti, kad prie tam tikros sienos stovės lova, bet ir pasižiūrėti, kaip viskas įgyvendinta tikrovėje.

Daug darbų - vienu metu

Nusprendus, kokie baldai stovės bute ir kokios medžiagos naudojamos, patariama susirikiuoti darbus pagal jų atlikimo eilę.

Specialistų žodžiais, didžiausia klaida yra ta, jog naujakuriai suskirsto visus darbus grupėmis: tarkim, sienų glaistymas ir dažymas, lubų glaistymas ir dažymas, grindų klojimas, plytelių klojimas, tačiau darbai taip iš eilės neatliekami, jie pinasi tarpusavyje.

Pradėti buto apdailą reikia nuo lubų dažymo, tada vienąsyk nudažyti sienas ir pakloti grindų dangą. Prieš klojant grindis svarbu nepamiršti sudėti durų statramsčių. Tuo pačiu metu dažniausiai klojama ir plytelių danga vonioje ir koridoriuje. Po to, jau užklijavus grindjuostes, antrą kartą dažomos sienos. Taip reikia daryti todėl, kad dedant grindų dangą, sienos gali būti nubrozdintos, pažeistos.

Butai su daline apdaila dažnai būna parduodami be palangių, tad tik pradėjus apdailos darbus reikėtų iš karto jas užsisakyti ir įstatyti. Pasitaiko taip, kad, pradėjus sienų glaistymo darbus, apie palanges net negalvojama, o jas įstatyti prisirengiama tik tada, kai sienos jau būna vienąkart nudažytos ir visi angokraščiai užtaisyti. Tada siena kertama iš naujo ir dažytojas turi vėl tvarkyti angokraščius.

Prieš pradedant daryti apdailą ar, dar geriau, tada, kai butas tik statomas, patariama pagalvoti ir apie elektros instaliaciją bei apšvietimą, nes paprasčiau iš karto atvesti reikalingus laidus negu vėliau jiems sienose daryti specialius griovelius.

Buto apdaila. Brokas - nuo juoko iki ašarų

Skaičiuojama, jog pačią paprasčiausią - ekonominės klasės - apdailą galima atlikti už 450 Lt/m2, jei pasirenkamos kokybiškesnės medžiagos ir ieškoma įdomesnių dizaino sprendimų, apdaila atsieis apie 550-600 Lt/m2. Prabangios ir išskirtinės apdailos kaina gali šoktelti iki dar didesnių sumų.

Specialistai ne visada pataria džiaugtis nusiderėjus, mat jei statytojai sutiko atlikti darbus už mažesnę sumą, galbūt išbraukė tam tikrus nematomus, bet būtinus darbus ir buto apdaila nukentės kokybės atžvilgiu.

Anot specialistų, dėl nekokybiškai atliktų darbų dažniausiai skundžiamasi tada, kai naujakuriai kiekvienam darbui atlikti samdo skirtingus darbininkus, šie, padarę savo, nesuteikia jokių garantijų, o dažnai ir išvis dingsta kaip į vandenį.

Sugadinti buto apdailą įmanoma ir pačiam, ypač tada, kai prireikia užbaigti smulkius darbelius, kuriems atlikti neprisišauksi jokių meistrų. Tarkim, jei reikia sudėti slenkstukus tarp kambarių, iš kurių vieno grindys išklotos lentomis, o kito - plytelėmis, galima netyčia per stipriai trinktelėjus plaktuku, suskaldyti visas jau išklotas plyteles.

Specialistai juokauja, jog tokie smulkūs ir maži baigiamieji apdailos darbeliai dažnai tampa ir šeimos santykių išbandymu.

Buto apdaila gali tapti tiek santykių, tiek asmeninės kantrybės išbandymu. Todėl stipriai rekomenduojama darbus patikėti specialistams, išsiaiškinus terminus, taikomą garantiją atliktiems darbams ir ar su jumis bus sudaryta darbų sutartis. „Taupieji meistrai“ nepasiūlys nieko iš išvardintų dalykų ir jiems mokėsite mažiau – bet ar tikrai? Neturint dokumento įrodančio paslaugų užsakymą ar garantijos, buto apdaila gali gerokai paploninti piniginę. Ypač jei nutarėte duoti meistrui avansą, bet jis kažkodėl pamiršo ateiti į darbą. Būtų juokinga jei nebūtų graudu. Bet yra senas geras britų posakis: „nesame tokie turtingi, jog pirktume pigius batus“, tad visada verta gerai pamąstyti ar taupome toje srityje kur iš tiesų reikia.

Šaltinis: statyba24.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.