Medienos šlifavimas: kokie įrankiai man padės?

 (5)
Dailinti ir lyginti medienos paviršių galima paprastu švitriniu popieriumi, tačiau jeigu turite vieną iš šių elektrinių įrankių, darbas eisis kur kas greičiau. Tiesa, būtina turėti įgūdžių ir nepamiršti saugumo priemonių.
Medienos šlifavimas: kokie įrankiai man padės?
© Shutterstock nuotr.

Šlifuoti medienos paviršius galite šiais elektriniais įrankiais:

Diskinis šlifuoklis;
• Ekscentrinis šlifuoklis;
• Juostinis šlifuoklis;
• Kampinis šlifuoklis;

Grindų šlifuoklis;
• Poliravimo įrankiai.

Diskinis šlifuoklis

Diskinį šlifuoklį naudoti reikia  patirties ir kontrolės, norint jį išlaikyti reikalingoje šlifavimui vietoje. Nepatyręs naudotojas gali lengvai sugadinti šlifuojamą daiktą. Taip pat labai sudėtinga išlaikyti šlifavimo kryptį pagal medienos pluoštą. Puiku tai, kad galite įsigyti guminį šlifavimo diską, kuris puikiai tiks prie standartinio elektrinio gręžtuvo, be to, yra gana pigus.Tačiau žymiai efektyvesnis įrankis yra ekscentrinis šlifuoklis.

Ekscentrinis šlifuoklis

Ekscentrinis šlifuoklis šlifuoja mažomis "aštuonetukų" figūromis. Tai yra puikiai kontroliuojamas įrankis, be to, sumažinsite atsitiktinių įbrėžimų tikimybę. Todėl šiuo prietaisu galima šlifuoti tiek skersai, tiek ir išilgai medienos pluošto, ant medienos esančių šakų vietų ir atplaišų. Trūkumas - ekscentriniu šlifuokliu sudėtinga pasiekti kampus, nes jo galvutė yra apskrita. Tačiau šį darbą puikiai atliks kitas prietaisas – kampinis šlifuoklis.

Kampinis šlifuoklis

Kampinis šlifuoklis veikia trikampiais ekscentriniais judesiais. Tai švelnus įrankis, su kuriuo tenka ilgai padirbėti, norint nušlifuoti daiktą. Dėl šios priežasties jis yra puikus apdailos įrankis. Pašalinti kampe esančias apnašas geriausia su grandymo įrankiu.

Juostinis šlifuoklis

Juostinis šlifuoklis yra panašus į obliavimo stakles. Tačiau vietoj mažos besisukančios geležtės jame yra abrazyvinė juosta. Šių juostų būna trijų pagrindinių rūšių: nuo labai stambios iki smulkios. Tai gana agresyvus įrankis, tačiau jis labai naudingas formuojant, šlifuojant plokščias lentas ir panašiai. Jis kelia daug triukšmo. Kai kurie modeliai yra sunkūs, tačiau svoris reikalingas spaudimui, kuris būtinas šlifuojant paviršių.

Grindų šlifuoklis

Yra du įrankiai, kurie yra būtini, jei norite nušlifuoti grindis. Tai yra didelis juostinis šlifuoklis, kuris atrodo tarsi žoliapjovė, bei besisukantis rankinis kraštų lyginimo įrankis.

Poliravimo įrankiai

Poliravimo įrankiai yra labai panašūs į besisukančius šlifavimo įrankius, tačiau vietoj abrazyvinių medžiagų juose yra naudojamas minkštas audinys. Įrankiai naudojami baigiamajame automobilio kėbulo taisymo etape bei yra naudingi poliruojant vaškuotą paviršių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?