Medienos šlifavimas: kokie įrankiai man padės?

 (5)
Dailinti ir lyginti medienos paviršių galima paprastu švitriniu popieriumi, tačiau jeigu turite vieną iš šių elektrinių įrankių, darbas eisis kur kas greičiau. Tiesa, būtina turėti įgūdžių ir nepamiršti saugumo priemonių.
Medienos šlifavimas: kokie įrankiai man padės?
© Shutterstock nuotr.

Šlifuoti medienos paviršius galite šiais elektriniais įrankiais:

Diskinis šlifuoklis;
• Ekscentrinis šlifuoklis;
• Juostinis šlifuoklis;
• Kampinis šlifuoklis;

Grindų šlifuoklis;
• Poliravimo įrankiai.

Diskinis šlifuoklis

Diskinį šlifuoklį naudoti reikia  patirties ir kontrolės, norint jį išlaikyti reikalingoje šlifavimui vietoje. Nepatyręs naudotojas gali lengvai sugadinti šlifuojamą daiktą. Taip pat labai sudėtinga išlaikyti šlifavimo kryptį pagal medienos pluoštą. Puiku tai, kad galite įsigyti guminį šlifavimo diską, kuris puikiai tiks prie standartinio elektrinio gręžtuvo, be to, yra gana pigus.Tačiau žymiai efektyvesnis įrankis yra ekscentrinis šlifuoklis.

Ekscentrinis šlifuoklis

Ekscentrinis šlifuoklis šlifuoja mažomis "aštuonetukų" figūromis. Tai yra puikiai kontroliuojamas įrankis, be to, sumažinsite atsitiktinių įbrėžimų tikimybę. Todėl šiuo prietaisu galima šlifuoti tiek skersai, tiek ir išilgai medienos pluošto, ant medienos esančių šakų vietų ir atplaišų. Trūkumas - ekscentriniu šlifuokliu sudėtinga pasiekti kampus, nes jo galvutė yra apskrita. Tačiau šį darbą puikiai atliks kitas prietaisas – kampinis šlifuoklis.

Kampinis šlifuoklis

Kampinis šlifuoklis veikia trikampiais ekscentriniais judesiais. Tai švelnus įrankis, su kuriuo tenka ilgai padirbėti, norint nušlifuoti daiktą. Dėl šios priežasties jis yra puikus apdailos įrankis. Pašalinti kampe esančias apnašas geriausia su grandymo įrankiu.

Juostinis šlifuoklis

Juostinis šlifuoklis yra panašus į obliavimo stakles. Tačiau vietoj mažos besisukančios geležtės jame yra abrazyvinė juosta. Šių juostų būna trijų pagrindinių rūšių: nuo labai stambios iki smulkios. Tai gana agresyvus įrankis, tačiau jis labai naudingas formuojant, šlifuojant plokščias lentas ir panašiai. Jis kelia daug triukšmo. Kai kurie modeliai yra sunkūs, tačiau svoris reikalingas spaudimui, kuris būtinas šlifuojant paviršių.

Grindų šlifuoklis

Yra du įrankiai, kurie yra būtini, jei norite nušlifuoti grindis. Tai yra didelis juostinis šlifuoklis, kuris atrodo tarsi žoliapjovė, bei besisukantis rankinis kraštų lyginimo įrankis.

Poliravimo įrankiai

Poliravimo įrankiai yra labai panašūs į besisukančius šlifavimo įrankius, tačiau vietoj abrazyvinių medžiagų juose yra naudojamas minkštas audinys. Įrankiai naudojami baigiamajame automobilio kėbulo taisymo etape bei yra naudingi poliruojant vaškuotą paviršių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.