MDF plokščių dažymo ypatumai

 (10)
Gaminant MDF plokštę (Vidutinio tankio medienos plaušų plokštė) medžio pluoštas yra garinamas, veikiamas aukšta temperatūra ir slėgiu, kol tampa ypač smulkiomis dalelėmis. Rišančios medžiagos suriša šį pluoštą, viskas, naudojant aukštą slėgį, suspaudžiama į plokštes. Jos itin populiarios baldų gamyboje.
MDF plokščių dažymo ypatumai
© Fotolia nuotr.

Šias plokštes galima dažyti, bet prieš dažant reikia imtis kai kurių atsargumo priemonių. Visų pirma plokštę reikia gruntuoti, tuomet dažyti atitinkamais įrankiais. Dažyti reikia du kartus.

Pasiruošimas dažymui

Jei prieš dažant norite plokštę susipjauti, dėvėkite kaukę ar kitokią veido apsaugą – dulkelės, kuriose yra klijų, gali būti pavojingos įkvėpus. Prieš pradedant dažyti, šiurkščius kampus būtina nušlifuoti.

Gruntavimas

Gruntuoti galima vandeniniu pagrindu pagamintu gruntu – emulsija ar akrilu. Gruntavima reikalingas, kad galėtumėte išgauti tikslesnę viršutinio, tikrojo dažų sluoksnio spalvą. Gruntas taip pat apsaugo nuo galimybės, jog spalva pakis, susiliejusi su plokšte. Taip pat išvengsite paviršiaus nelygumų, užtepus dažus.

Dažymas

Jei dažote didesnius, vientisus plotus, teptukai ir voleliai puikiai tiks. Jei reikia nudažyti mažesnius, siauresnius plotelius, patogiau naudoti dažų purkštuką (pulverizatorių). Purkštuko privalumas – dažai pasiskirstys tolygiai, išvengsite storo dažų sluoksnio.

Antrasis sluoksnis

Visuomet patariama dažyti du kartus, pirmąjį sluoksnį nušlifuojant smulkiu šlifavimo popieriumi. Taip pat atminkite, jog abiejų MDF plokštės pusių dažymas padės išvengti ateityje plokštės išlinkimo.

MDF privalumai

MDF plokštė idealiai tinka daugelio interjero baldų gamybai, nes yra patikima, tvirta ir pigesnė negu kietmedis. Taip pat – pakankamo tankio ir lygi, todėl iš jos pagaminti baldai atrodo patraukliai. Dėl lygaus paviršiaus plokštė yra lengvai apdirbama – pjaunama, gręžiama, dažoma.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.