Kaip teisingai dažyti visą kambarį?

 (3)
Kambarys visada dažomas iš viršaus į apačią: lubos, sienos, langai, durys, grindys – penkių pirštų taisyklė. Neretai sienų dažymas gali virsti smagiu, visos šeimos, užsiėmimu. Nuo dažų spalvos rinkimo iki jų nugulimo ant sienų. Jei norisi leistis į šį spalvingą nuotykį, pateikiame informaciją, kuri neabejotinai pravers.
Kaip teisingai dažyti visą kambarį?
© Shutterstock nuotr.

Sienų dažymas (pirma taisyklė): tinkamai paruoštas paviršius.

Geras dažymo rezultatas priklauso nuo gero dažų prikibimo, o dažai gerai kimba prie švarių ir tvirtų paviršių.

Susikaupę nešvarumai, dulkės ir purvas nuo sienų, lubų ar apkalimų turi būti pašalinti vandens – ploviklio skiediniu.

Užglaistykite visus įtrūkimus ar ištrupėjusias vietas glaistu arba užtepkite plyšius hermetiku. Išdžiūvusį glaistą būtina šlifuoti ir nuplauti dulkes. Hermetiko perteklių nuvalyti ir išlyginti paviršių reikia iškart užtepus.

Jeigu ant sienų ar lubų yra dėmių ar kitokių aiškių išblukimų, prieš dažant būtina nugruntuoti dėmes blokuojančiu lateksiniu ar alkidiniu (aliejiniu) gruntu tam, kad dėmės neprasiskverbtų pro dažytą sluoksnį.

Sienų dažymas (antra taisyklė): aukštos kokybės dažai.

Sienų dažymas viduje taps kur kas malonesnis naudojant aukštos kokybės dažus. Be to lyginant su paprastais vidaus dažais, aukštos kokybės dažais lengviau dirbti ir jų tarnavimo laikas yra žymiai ilgesnis.

Dažymo metu aukštos kokybės dažai nesitaško, geriau liejasi, žymiai mažiau šansų, kad liks teptuko žymės. Nudažius vieną kartą dažniausiai pasiekiamas norimas rezultatas, todėl taupomas laikas, pinigai ir išlaidos darbui.

Aukštos kokybės vidaus dažai tvirtesni ir ilgaamžiskesni už paprastus dažus. Jie atsparūs blukimui, geltonavimui ir dėmėms.

Sienų dažymas (trečia taisyklė): kokybiški įrankiai.

Tam, kad išgauti viską iš aukštos kokybės dažų, reikia juos užnešti su aukštos kokybės teptukais ar voleliais.

Geras teptukas yra gerai subalansuotas, ant jo gerai laikosi dažai ir dažai tolygiai tepasi. Ieškokite teptuko su nekrintančiais šeriais, elastingo ir įsitikinkite ar jis per daug neišsiskleidžia, yra patvarus.

Sienų dažymas gali atrodyti labai paprastas darbas, bet prieš jį pradedant, verta susirinkti ne tik aktualią ir svarbią informaciją, bet ir pasikonsultuoti su specialistu. Juk sienos turės džiuginti dar ne vienerius metus. Sienų dažymas bus džiuginantis jei: tinkamai pasiruošite paviršių, pasirinksite aukščiausios kokybės dažus ir aukštos kokybės įrankius.

Sienų dažymas (praktiniai patarimai darbui):

Pradėkite prie lubų, teptuku uždažykite ~50 mm pločio juostą. Dažykite tokią juostą kampuose, apie langus, duris, spintas ir grindis. Beje, įsigykite įrankius, kuriais tokius „užvedžiojimus“ padarysite lengviau.

„Gudrybė“ – sienų dažymas taps paprastesnis jei: trupučiuką numausite volelį nuo rankenos: rankenos kraštas netrukdys su voleliu prieiti arčiau lubų krašto, lango ar durų.

Pamirkę volelį dažykite vertikaliai zigzagais. Pirmu potepiu stumkite volelį aukštyn, suformuokite zigzagą panašų į raidę „M“ ir tolygiai paskirstykite dažus ant volelio (rekomenduojami dirbti 1 m2 ploteliuose). Vienu volelio pamirkymu į dažus voluokite 1 m2 plotelį tol, kol pilnai pasidengs. Tokiu būdu dažykite kol nudažysite visą sieną. Kad nesimatytų žymių ar blizgesio skirtumų, taisyti reikėtų tol, kol dažai neišdžiūvę, sienų dažymas pareikalaus šiek tiek kantrybės.

Daugelis gamintojų rekomenduoja turėti pasiruošus tiek dažų, kad užtektų nudažyti visai sienai. Pradėjus viduryje sienos dažyti iš kitos talpos gali nežymiai skirtis atspalvis, kuris bus pastebimas viduryje sienos, tačiau skirtumo nesimatys lyginant atskiras sienas.

Šaltinis: statyba24.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.