Kaip apšildyti įstiklintą balkoną

 (2)
Kadangi miesto bute dažnai trūksta erdvės, ji neretai praplečiama įstiklinto balkono sąskaita. Suprantama, kad įstiklintas balkonas, naudojamas kaip gyvenamoji patalpa, turi būti pirmiausia šiltas. Kuo galima šildyti įstiklintą balkoną, aiškinasi supersadovnik.ru.
© Shutterstock

Nešiojamas elektrinis šildytuvas

Tokie prietaisai palyginti nebrangūs ir labai paprastai eksploatuojami, tačiau čia jūsų privalumai ir baigiasi. Aktyviai naudojant, iškart pasireiškia trūkumai: didelės energijos sąnaudos, nudegimų tikimybė ir neracionalus šilumos pasiskirstymas. Iš fizikos žinome, kad šiltas oras lengvesnis už šaltą, todėl jis kaupsis ties lubomis, o grindys lieka šaltos. Be to, dėl ilgai veikiančių elektrinių šildytuvų išsausėja oras – tai neigiamai veikia žmonių savijautą ir augalų būklę. Nors šildytuvai nėra dideli, nedidelėje patalpoje toks prietaisas gali būti nelabai patogus, juolab, kad jo negalima statyti prie pat sienos.

Elektrinis konvektorius

Tai patogesnis sprendimas, palyginti su įprastu šildytuvu. Konvekcijos principas reiškia, kad oras bus įšildytas tolygiau. Be to, konvektoriai turi kompaktiškesnius išmatavimus, plokščią korpusą ir galimybę pritvirtinti prie sienos. Savarankiškai temperatūrą reguliuoti padės termoreguliatoriai: mechaniniai pačiuose paprasčiausiuose modeliuose ir elektroniniai – brangesniuose.
Renkantis konvektorių svarbiausias dalykas yra galingumas. Jeigu patalpos aukštis 2,7 metro, tuomet reikalingas 1 kW galingumas vienam kvadratiniam metrui ploto. Jeigu įstiklintas balkonas nepakankamai apšiltintas, vertėtų rinktis konvektorių su 20–30 procentų galingumo atsarga.

Kaip apšildyti įstiklintą balkoną
© Shutterstock

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas

Patalpa šildoma visai kitu principu: spindulius sugeria konstrukcijos ir įvairūs daiktai, jie įkaista ir atspindi šilumą. Vienas svarbiausių tokio šildymo būdų – išjungus prietaisą šiluma patalpoje išlieka pakankamai ilgai. nfraraudonųjų spindulių šildytuvo efektyvumo koeficientas, kai kuriais duomenimis, yra gerokai aukštesnis nei kitų šildymo prietaisų: šiluma virsta 90 procentų jų sunaudojamos energijos. Dėl to jie laikomi vienais efektyviausių ir plačiai naudojami visoje Europoje. Antras, nemenkesnis, privalumas – plačios montavimo galimybės: montuojami ant lubų, ant sienų ir nešiojami modeliai. Šiuolaikiniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra pakankamai kompaktiški, ypač montuojami ant sienų ir ant lubų. Gamintojai siūlo prietaisus, primenančius plokštes su dekoratyvine danga, kurie interjere tampa tiesiog nematomi.

Renkantis infraraudonųjų spindulių šildytuvą, vertėtų orientuotis į 1–1,2 kW galingumą vienam kvadratiniam metrui ploto. Patogus variantas – su įmontuotu termostatu ir galimybe programuoti darbo režimą.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai turi vienintelį trūkumą: jų spinduliavimo saugumas žmogaus sveikatai iki šiol kelia ginčus ir svarių įrodymų šiuo klausimu nėra. Specialistai neturi vieningos nuomonės šiuo klausimu. Manoma, kad poveikis žmogui priklauso nuo spinduliavimo diapazono, todėl patys saugiausi šildytuvai – ilgųjų bangų. Būtent tokiame diapazone dažniausiai dirba buitiniai keraminiai šildytuvai. Kol šios technologijos saugumas nėra visuotinai patvirtintas, vertėtų elgtis atsargiai: žmogus neturėtų ilgą laiką būti netoli veikiančio infraraudonųjų spindulių šildytuvo. Jeigu žmogus turi problemų su oda, derėtų visiškai vengti šių spindulių ir teikti pirmenybę kitiems patalpų šildymo būdams.

Elektra šildomos grindys

Elektra šildomos grindys – labai populiarus sprendimas įstiklintame balkone, kuris paverstas gyvenamąja zona. Po grindų danga paklotas šildymas yra nepastebimas ir visiškai neatima naudingo patalpos ploto, taip pat iki galo išsprendžia šalčio ties grindimis problemą, su kuria kitos įstiklintų balkonų apšildymo galimybės dažnai nesusidoroja.

Iš šiuolaikinių sprendimų dėmesio verti keli variantai. Pirmiausia tai klasikinis sprendimas – galimybė šildyti grindis kabeliu. Parduodamas plonas kabelis ritėmis arba gatavas šildymo kilimėlis. Abu variantai montuojami į liejamas grindis, ploną posluoksnį ar plytelių klijus. Skaičiuojant šildomų grindų plotą ir galingumą svarbu turėti omenyje tai, kad ant jų neturėtų stovėti baldai be kojelių, stacionari buitinė technika ir kiti daiktai, kurie trukdytų oro cirkuliavimui. Jeigu tokios grindys yra pagrindinis šildymo šaltinis, jų galingumas turi būti ne mažesnis kaip 200–220 vatų vienam kvadratiniam metrui, o plotas – ne mažiau 95 procentų viso patalpos ploto. Grindinis šildymas gali būti montuojamas po porcelianinėmis plytelėmis, keraminėmis plytelėmis, laminatu ir linoleumu.

Taip pat grindis galima šildyti infraraudonaisiais spinduliais. Šiuo atveju galimi du variantai: vamzdeliai ir plėvelė. Pirmuoju atveju ploni ir lankstūs vamzdeliai montuojami į ploną grindų posluoksnį ar plytelių klijus. Toks šildymas veikia pagal tą patį principą kaip ir kiti infraraudonųjų spindulių prietaisai, ir pasižymi visais jų privalumais: didelis efektyvumas ir mažas energijos suvartojimas. Be to, toks sprendimas saugus, nes žmogaus spinduliavimas tiesiogiai neveikia. Baldus galima statyti šildymo zonoje. Tokiu atveju geriausia tinka porcelianinės plytelės arba keraminės plytelės. Abiem atvejais posluoksnio storis turi būti ne daugiau 3–5 centimetrų, priešingu atveju didelė šilumos dalis bus skirta jo šildymui.

Pagrindinis kabeliu ir strypais šildomų grindų trūkumas – sudėtingas įrengimas. Geriausia visa tai daryti apšildant balkoną ar atliekant jo apdailos darbus, kol ten nepaklota grindų danga ir nėra baldų. Jeigu balkonas jau įrengtas, sumontuoti tokias grindis bus sudėtinga.

O štai infraraudonųjų spindulių plėvelė išsiskiria itin paprastu montavimu: tam nereikės jokio posluoksnio ar kokių nors kapitalinių darbų. Tokios plėvelės negalima montuoti į klijus ar kitą posluoksnį, nes jų šarminiai komponentai ją graužia. Ant tokios plėvelės galima statyti baldus, o iš grindų dangų ji nesuderinama tik su infraraudonųjų spindulių šilumos nepraleidžiančiomis medžiagomis (kamštinė medžiaga, vilnonė kiliminė danga). Tai optimalus variantas jau įrengtiems balkonams.

Svarbu žinot!

Elektrines šildomas grindis efektyvu kloti tik gerai apšiltintuose balkonuose, kai esant 0 laipsnių lauko temperatūrai gali būti ne mažiau plius 5 laipsniai Celsijaus (optimalu būtų plius 10 laipsnių Celsijaus). Tai turėtų užtikrinti kokybiška šilumos izoliacija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.