Dujų ir vandens skaitiklių apdaila: kaip išvengti nedovanotinų klaidų

 (8)
Savo būstą nusprendę remontuoti gyventojai dažnai imasi ir vidaus infrastruktūros pertvarkymo. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai remonto metu po apdaila paslepiami dujų arba vandens skaitikliai. Dažniausiai tai daroma manant, jog šiuos skaitiklius prižiūrinčių ir duomenis tikrinančių infrastruktūros bendrovių specialistams pakaks matyti skaitiklio rodmenis. Toks klaidingas įsitikinimas kartais priveda ir prie nelabai malonių atvejų. Mat skaitiklio plombas norintys patikrinti ar patį skaitiklį pakeisti specialistai būna priversti būsto savininkų prašyti išardyti priėjimą ribojančią apdailą ar baldus.
Dujų ir vandens skaitiklių apdaila: kaip išvengti nedovanotinų klaidų
© Fotolia nuotr.

Slepia spintelėse arba po apdaila

Kadangi elektros skaitikliai paprastai būna įrengti laiptinėse ar kitose bendro naudojimo patalpose, remontų metu dažniausiai paslepiami gamtinių dujų arba vandens apskaitos prietaisai. Tokių atvejų pasitaiko gan dažnai. Vilniaus vandens tiekimo įmonė „Vilniaus vandenys“, per mėnesį pakeičianti apie 4000 šalto vandens skaitiklių, per minėtą laikotarpį susiduria su daugmaž 100 atvejų, kuomet skaitiklio nebūna įmanoma pakeisti.

Naujų statybų daugiabučiuose namuose vandens skaitikliai būna įrengti bendro naudojimo patalpose, todėl tikrinant skaitiklio rodmenis ar keičiant skaitiklius, problemų neatsiranda. Tuo tarpu senos statybos daugiabučiuose skaitikliai įrengti voniose arba virtuvėse. Todėl remonto metu neretai skaitikliai būna paslepiami po apdaila, užstatomi vonia arba dušo kabina.

„Suprantama, kad vartotojai nori paslėpti neestetiškai atrodančius prietaisus, tačiau nepagalvoja apie pasekmes. Dažniausiai skaitikliai yra užstatomi spintelėmis, voniomis, padaromos įvairios gipso kartono sienelės ir paliekamas tik langas skirtas patikrinti skaitiklio rodmenis. Gyventojai nesupranta, kad skaitiklius reikia prižiūrėti, sugedus - pakeisti. Priėjimas prie skaitiklio, turi būti patogus, todėl darant apdailą negalima uždengti skaitiklio prijungimo antgalių ir vandens uždaromųjų ventilių, tvirtinimo veržlių“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Apskaitos prietaisų ir kontrolės skyriaus vadovas Vytautas Baranauskas.

Jo teigimu, vandens skaitiklių ne tik negalima užstatyti, bet ir ardyti, gręžti, deformuoti, naudoti magnetus ar kitaip juos gadinti. Taip pat draudžiama savavališkai nuimti vandens skaitiklius, juos perkelti į kitą vietą, pakeisti ar nuimti plombas.

Su skaitiklių barikadavimo problema susiduria ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Lietuvos dujos“. Šios įmonės atstovai įspėja, kad dujų skaitiklių užstatymas baldais ar paslėpimas po apdaila gali netgi sukelti pavojų paties būsto gyventojams.

„Dujų skaitiklių sumontavimas neišardomose spintelės ar neišardomai uždengtose nišose dažnai gali sukelti pavojų būsto šeimininkams ar netgi viso pastato gyventojams. Mat, gamtinių dujų nuotėkio atveju nebūtų įmanoma patikrinti dujotiekio ir skaitiklių sujungimo sandarumo“, - tvirtina bendrovės Dujų apskaitos ir metrologijos skyriaus vadovas Evaldas Mazėtis.

Gali brangiai kainuoti

Abiejų infrastruktūros bendrovių atstovų tvirtinimu, susidūrus su tokiomis problemomis, būsto savininkų prašoma pašalinti kliūtis. Prie skaitiklio negalėję prieiti specialistai paprastai surašo defektinį aktą, kuriame nurodo dėl kokios priežasties nebuvo galima pakeisti skaitiklio. Gyventojai būna įpareigojami per atitinkamą terminą pašalinti kliūtis.

„Praėjus tam tikram laikotarpiui, gyventojui siunčiamas laiškas, kuriame įspėjama, kad per 30 d. nepašalinus kliūčių vandens tiekėjas įkainius pradės skaičiuoti pagal vandens suvartojimo normą, atsižvelgiant į tai, kiek tame objekte yra registruota gyventojų. Taip bus skaičiuojama iki tol, kol bus pakeistas skaitiklis. Statybos techninis reglamentas rekomenduoja, kad skaitikliai turi būti įrengiami tokioje vietoje ir tokiame aukštyje, kad būtų patogu ne tik nuskaityti skaitiklio rodmenis, bet ir skaitiklį pakeisti “ – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.