Dujų ir vandens skaitiklių apdaila: kaip išvengti nedovanotinų klaidų

 (8)
Savo būstą nusprendę remontuoti gyventojai dažnai imasi ir vidaus infrastruktūros pertvarkymo. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai remonto metu po apdaila paslepiami dujų arba vandens skaitikliai. Dažniausiai tai daroma manant, jog šiuos skaitiklius prižiūrinčių ir duomenis tikrinančių infrastruktūros bendrovių specialistams pakaks matyti skaitiklio rodmenis. Toks klaidingas įsitikinimas kartais priveda ir prie nelabai malonių atvejų. Mat skaitiklio plombas norintys patikrinti ar patį skaitiklį pakeisti specialistai būna priversti būsto savininkų prašyti išardyti priėjimą ribojančią apdailą ar baldus.
Dujų ir vandens skaitiklių apdaila: kaip išvengti nedovanotinų klaidų
© Fotolia nuotr.

Slepia spintelėse arba po apdaila

Kadangi elektros skaitikliai paprastai būna įrengti laiptinėse ar kitose bendro naudojimo patalpose, remontų metu dažniausiai paslepiami gamtinių dujų arba vandens apskaitos prietaisai. Tokių atvejų pasitaiko gan dažnai. Vilniaus vandens tiekimo įmonė „Vilniaus vandenys“, per mėnesį pakeičianti apie 4000 šalto vandens skaitiklių, per minėtą laikotarpį susiduria su daugmaž 100 atvejų, kuomet skaitiklio nebūna įmanoma pakeisti.

Naujų statybų daugiabučiuose namuose vandens skaitikliai būna įrengti bendro naudojimo patalpose, todėl tikrinant skaitiklio rodmenis ar keičiant skaitiklius, problemų neatsiranda. Tuo tarpu senos statybos daugiabučiuose skaitikliai įrengti voniose arba virtuvėse. Todėl remonto metu neretai skaitikliai būna paslepiami po apdaila, užstatomi vonia arba dušo kabina.

„Suprantama, kad vartotojai nori paslėpti neestetiškai atrodančius prietaisus, tačiau nepagalvoja apie pasekmes. Dažniausiai skaitikliai yra užstatomi spintelėmis, voniomis, padaromos įvairios gipso kartono sienelės ir paliekamas tik langas skirtas patikrinti skaitiklio rodmenis. Gyventojai nesupranta, kad skaitiklius reikia prižiūrėti, sugedus - pakeisti. Priėjimas prie skaitiklio, turi būti patogus, todėl darant apdailą negalima uždengti skaitiklio prijungimo antgalių ir vandens uždaromųjų ventilių, tvirtinimo veržlių“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Apskaitos prietaisų ir kontrolės skyriaus vadovas Vytautas Baranauskas.

Jo teigimu, vandens skaitiklių ne tik negalima užstatyti, bet ir ardyti, gręžti, deformuoti, naudoti magnetus ar kitaip juos gadinti. Taip pat draudžiama savavališkai nuimti vandens skaitiklius, juos perkelti į kitą vietą, pakeisti ar nuimti plombas.

Su skaitiklių barikadavimo problema susiduria ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Lietuvos dujos“. Šios įmonės atstovai įspėja, kad dujų skaitiklių užstatymas baldais ar paslėpimas po apdaila gali netgi sukelti pavojų paties būsto gyventojams.

„Dujų skaitiklių sumontavimas neišardomose spintelės ar neišardomai uždengtose nišose dažnai gali sukelti pavojų būsto šeimininkams ar netgi viso pastato gyventojams. Mat, gamtinių dujų nuotėkio atveju nebūtų įmanoma patikrinti dujotiekio ir skaitiklių sujungimo sandarumo“, - tvirtina bendrovės Dujų apskaitos ir metrologijos skyriaus vadovas Evaldas Mazėtis.

Gali brangiai kainuoti

Abiejų infrastruktūros bendrovių atstovų tvirtinimu, susidūrus su tokiomis problemomis, būsto savininkų prašoma pašalinti kliūtis. Prie skaitiklio negalėję prieiti specialistai paprastai surašo defektinį aktą, kuriame nurodo dėl kokios priežasties nebuvo galima pakeisti skaitiklio. Gyventojai būna įpareigojami per atitinkamą terminą pašalinti kliūtis.

„Praėjus tam tikram laikotarpiui, gyventojui siunčiamas laiškas, kuriame įspėjama, kad per 30 d. nepašalinus kliūčių vandens tiekėjas įkainius pradės skaičiuoti pagal vandens suvartojimo normą, atsižvelgiant į tai, kiek tame objekte yra registruota gyventojų. Taip bus skaičiuojama iki tol, kol bus pakeistas skaitiklis. Statybos techninis reglamentas rekomenduoja, kad skaitikliai turi būti įrengiami tokioje vietoje ir tokiame aukštyje, kad būtų patogu ne tik nuskaityti skaitiklio rodmenis, bet ir skaitiklį pakeisti “ – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.