Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai

Bambukas yra ypatingas augalas, kuris gali būti naudojamas masto, vaistų, audinių ir net grindų gamybai. Bambuko grindys išsiskiria stiprumu bei atsparumu, todėl prieš renkantis naują grindų dangą savo namams, reikėtų įvertinti ir bambuko grindų privalumus ir palyginti juos su kitų dangų. Pristatome pagrindinius šios dangos privalumus bei trūkumus.
© Shutterstock

Kas yra bambuko grindys?

Nors bambuko grindys savo išvaizda ir tvirtumu primena medines grindis, reikėtų pradėti nuo to, kad bambukai nėra medžiai. Bambukai (lot. Bambusoideae) yra daugiamečiai miglinių (Poaceae) šeimos augalai, kurie dažnai yra vadinami "stebuklinga žole". Bambukų stiebai paprastai yra statūs, bet kartais gali būti ir laipiojantys. Jų ūgliai auga labai greitai. Kai stiebai pasiekia rūšiai būdingą aukštį šie augalai sumedėja.

Bambukas savo kietumu nenusileidžia ąžuolui, todėl visai nekeista, kad ši medžiaga buvo pradėta naudoti statyboje bei grindų gamyboje. Bambuko grindų danga yra skirstoma į karbonizuotą (tamsią) ir natūralią (šviesią). Ji gali būti vertikali, horizontali ir plėšyta – presuota (pastaroji yra pati kiečiausia).

Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Privalumai

*Ekologiškumas. Bambukas – atsinaujinantis augalas, kuris itin greitai užauga ir pasiekia savo brandą. Jis užauga maždaug per 3-5 metus, o tai – kur kas greičiau nei kietmedžio augimo laikotarpis (kietmedis savo brandumą pasiekia per 20 ir daugiau metų).

*Tvirtumas ir atsparumas. Kai kurios bambuko rūšys gali būti tvirtesnės už ąžuolą, tad bambuko grindų danga yra neabejotinai patvari bei ilgaamžė. Šios vienalytės grindys pasižymi tankumu ir gerai atlaiko apkrovas. Jos taip pat yra atsparios klimato permainoms. Palyginus su kietmedžio grindimis, jos yra šiek tiek atsparesnės vandens žalai, dėmėms ir deformacijai.

*Lengva priežiūra. Bambuko priežiūra reikalauja ne ką daugiau pastangų nei įprastų parketlenčių priežiūra. Grindis reguliariai reikia prasiurbti vakuuminiu siurbliu ir kartais perbraukti sudrėkintu skuduru (rekomenduojama tam naudoti specialias priemones, formuojančias apsauginį sluoksnį). Nors bambuko grindys yra atsparesnės drėgmei nei masyvo grindys, bet didesnis vandens kiekis gali padaryti žalos, todėl nedera palikti vandens balų.

*Gali būti atnaujintos. Šioms grindims nusidėvėjus bei praradus spalvą, jas galima atnaujinti.

Trūkumai

*Braižymasis. Pagrindinis bambuko grindų minusas – beveik neįmanoma išvengti šokių tokių įbrėžimų ant jų paviršiaus, tad tai nėra itin tinkama danga namuose, kuriuose yra daugiau nei vienas augintinis su aštriais nagais. Šios grindys taip pat netinka patalpoms, kuriose yra itin intensyvus judėjimas.

*Kietumo trūkumas. Nors, kaip jau minėjome, tai itin tvirtos grindys, dalį savo kietumo jos gali prarasti gamybos procese. Štai natūralios, nekarbonizuotas bambuko grindys yra sunkios ir tvirtos, bet bambuko lentos, kurios yra tamsesnės, dažniausiai yra ir minkštesnės.

Karbonizacija yra procesas, kurio metu dėl aukštos temperatūros, drėgmės bei slėgio cukrus ir krakmolas bambuke virsta karbidu, to rezultatas – kakavos spalvos bambuko grindų danga.

*Kalsifikavimo sistemos trūkumas. Pirkėjai pastebi, kad renkantis šias grindis, trūksta savarankiškos (būtent tokiai grindų dangai skirtos) sistemos, naudojamos jų kokybei vertinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.