Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai

Bambukas yra ypatingas augalas, kuris gali būti naudojamas masto, vaistų, audinių ir net grindų gamybai. Bambuko grindys išsiskiria stiprumu bei atsparumu, todėl prieš renkantis naują grindų dangą savo namams, reikėtų įvertinti ir bambuko grindų privalumus ir palyginti juos su kitų dangų. Pristatome pagrindinius šios dangos privalumus bei trūkumus.
© Shutterstock

Kas yra bambuko grindys?

Nors bambuko grindys savo išvaizda ir tvirtumu primena medines grindis, reikėtų pradėti nuo to, kad bambukai nėra medžiai. Bambukai (lot. Bambusoideae) yra daugiamečiai miglinių (Poaceae) šeimos augalai, kurie dažnai yra vadinami "stebuklinga žole". Bambukų stiebai paprastai yra statūs, bet kartais gali būti ir laipiojantys. Jų ūgliai auga labai greitai. Kai stiebai pasiekia rūšiai būdingą aukštį šie augalai sumedėja.

Bambukas savo kietumu nenusileidžia ąžuolui, todėl visai nekeista, kad ši medžiaga buvo pradėta naudoti statyboje bei grindų gamyboje. Bambuko grindų danga yra skirstoma į karbonizuotą (tamsią) ir natūralią (šviesią). Ji gali būti vertikali, horizontali ir plėšyta – presuota (pastaroji yra pati kiečiausia).

Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Privalumai

*Ekologiškumas. Bambukas – atsinaujinantis augalas, kuris itin greitai užauga ir pasiekia savo brandą. Jis užauga maždaug per 3-5 metus, o tai – kur kas greičiau nei kietmedžio augimo laikotarpis (kietmedis savo brandumą pasiekia per 20 ir daugiau metų).

*Tvirtumas ir atsparumas. Kai kurios bambuko rūšys gali būti tvirtesnės už ąžuolą, tad bambuko grindų danga yra neabejotinai patvari bei ilgaamžė. Šios vienalytės grindys pasižymi tankumu ir gerai atlaiko apkrovas. Jos taip pat yra atsparios klimato permainoms. Palyginus su kietmedžio grindimis, jos yra šiek tiek atsparesnės vandens žalai, dėmėms ir deformacijai.

*Lengva priežiūra. Bambuko priežiūra reikalauja ne ką daugiau pastangų nei įprastų parketlenčių priežiūra. Grindis reguliariai reikia prasiurbti vakuuminiu siurbliu ir kartais perbraukti sudrėkintu skuduru (rekomenduojama tam naudoti specialias priemones, formuojančias apsauginį sluoksnį). Nors bambuko grindys yra atsparesnės drėgmei nei masyvo grindys, bet didesnis vandens kiekis gali padaryti žalos, todėl nedera palikti vandens balų.

*Gali būti atnaujintos. Šioms grindims nusidėvėjus bei praradus spalvą, jas galima atnaujinti.

Trūkumai

*Braižymasis. Pagrindinis bambuko grindų minusas – beveik neįmanoma išvengti šokių tokių įbrėžimų ant jų paviršiaus, tad tai nėra itin tinkama danga namuose, kuriuose yra daugiau nei vienas augintinis su aštriais nagais. Šios grindys taip pat netinka patalpoms, kuriose yra itin intensyvus judėjimas.

*Kietumo trūkumas. Nors, kaip jau minėjome, tai itin tvirtos grindys, dalį savo kietumo jos gali prarasti gamybos procese. Štai natūralios, nekarbonizuotas bambuko grindys yra sunkios ir tvirtos, bet bambuko lentos, kurios yra tamsesnės, dažniausiai yra ir minkštesnės.

Karbonizacija yra procesas, kurio metu dėl aukštos temperatūros, drėgmės bei slėgio cukrus ir krakmolas bambuke virsta karbidu, to rezultatas – kakavos spalvos bambuko grindų danga.

*Kalsifikavimo sistemos trūkumas. Pirkėjai pastebi, kad renkantis šias grindis, trūksta savarankiškos (būtent tokiai grindų dangai skirtos) sistemos, naudojamos jų kokybei vertinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?