Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai

Bambukas yra ypatingas augalas, kuris gali būti naudojamas masto, vaistų, audinių ir net grindų gamybai. Bambuko grindys išsiskiria stiprumu bei atsparumu, todėl prieš renkantis naują grindų dangą savo namams, reikėtų įvertinti ir bambuko grindų privalumus ir palyginti juos su kitų dangų. Pristatome pagrindinius šios dangos privalumus bei trūkumus.
© Shutterstock

Kas yra bambuko grindys?

Nors bambuko grindys savo išvaizda ir tvirtumu primena medines grindis, reikėtų pradėti nuo to, kad bambukai nėra medžiai. Bambukai (lot. Bambusoideae) yra daugiamečiai miglinių (Poaceae) šeimos augalai, kurie dažnai yra vadinami "stebuklinga žole". Bambukų stiebai paprastai yra statūs, bet kartais gali būti ir laipiojantys. Jų ūgliai auga labai greitai. Kai stiebai pasiekia rūšiai būdingą aukštį šie augalai sumedėja.

Bambukas savo kietumu nenusileidžia ąžuolui, todėl visai nekeista, kad ši medžiaga buvo pradėta naudoti statyboje bei grindų gamyboje. Bambuko grindų danga yra skirstoma į karbonizuotą (tamsią) ir natūralią (šviesią). Ji gali būti vertikali, horizontali ir plėšyta – presuota (pastaroji yra pati kiečiausia).

Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Privalumai

*Ekologiškumas. Bambukas – atsinaujinantis augalas, kuris itin greitai užauga ir pasiekia savo brandą. Jis užauga maždaug per 3-5 metus, o tai – kur kas greičiau nei kietmedžio augimo laikotarpis (kietmedis savo brandumą pasiekia per 20 ir daugiau metų).

*Tvirtumas ir atsparumas. Kai kurios bambuko rūšys gali būti tvirtesnės už ąžuolą, tad bambuko grindų danga yra neabejotinai patvari bei ilgaamžė. Šios vienalytės grindys pasižymi tankumu ir gerai atlaiko apkrovas. Jos taip pat yra atsparios klimato permainoms. Palyginus su kietmedžio grindimis, jos yra šiek tiek atsparesnės vandens žalai, dėmėms ir deformacijai.

*Lengva priežiūra. Bambuko priežiūra reikalauja ne ką daugiau pastangų nei įprastų parketlenčių priežiūra. Grindis reguliariai reikia prasiurbti vakuuminiu siurbliu ir kartais perbraukti sudrėkintu skuduru (rekomenduojama tam naudoti specialias priemones, formuojančias apsauginį sluoksnį). Nors bambuko grindys yra atsparesnės drėgmei nei masyvo grindys, bet didesnis vandens kiekis gali padaryti žalos, todėl nedera palikti vandens balų.

*Gali būti atnaujintos. Šioms grindims nusidėvėjus bei praradus spalvą, jas galima atnaujinti.

Trūkumai

*Braižymasis. Pagrindinis bambuko grindų minusas – beveik neįmanoma išvengti šokių tokių įbrėžimų ant jų paviršiaus, tad tai nėra itin tinkama danga namuose, kuriuose yra daugiau nei vienas augintinis su aštriais nagais. Šios grindys taip pat netinka patalpoms, kuriose yra itin intensyvus judėjimas.

*Kietumo trūkumas. Nors, kaip jau minėjome, tai itin tvirtos grindys, dalį savo kietumo jos gali prarasti gamybos procese. Štai natūralios, nekarbonizuotas bambuko grindys yra sunkios ir tvirtos, bet bambuko lentos, kurios yra tamsesnės, dažniausiai yra ir minkštesnės.

Karbonizacija yra procesas, kurio metu dėl aukštos temperatūros, drėgmės bei slėgio cukrus ir krakmolas bambuke virsta karbidu, to rezultatas – kakavos spalvos bambuko grindų danga.

*Kalsifikavimo sistemos trūkumas. Pirkėjai pastebi, kad renkantis šias grindis, trūksta savarankiškos (būtent tokiai grindų dangai skirtos) sistemos, naudojamos jų kokybei vertinti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai (1)

Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.

Patarimai, kaip sukurti gyvenamą erdvę palėpėje

Individualaus namo palėpė – erdvė, kuri investavus pinigų ir pastangų, gali tapti papildomu miegamuoju, darbo arba poilsio kambariu. Laikui bėgant tokia investicija atsiperka, o naujai įrengta palėpės erdvė, dėl savo išskirtinių architektūrinių detalių (nuožulnių sienų, neuždengtų medinių sijų), atrodo itin patraukliai ir kartu pakelia namo vertę. Įrenginėjant palėpę tenka susidurti su tam tikrais specifiniais darbais, kokie jie?

Su graužikais atkeliauja ir blusos

Graužikų sezonas įsibėgėjo: jie knibžda namų rūsiuose, apsukriai landžioja per vėdinimo, kanalizacijos sistemas ar vandentiekio bei elektros įvadų šachtomis. Pelės, žiurkės dažnai keliauja ne vienos – jos blusų nešiotojos. Kaip teigia „Dezinfos“ biologas Liutauras Girgaliūnas, užtenka graužikui perbėgti per kambarį ir jau namuose yra blusų užkrato rizika.

Energiškai efektyvūs langai: ką apie juos reikia žinoti?

Pasyvus, mažai energijos sunaudojantis namas vis dažniau tampa diskusijų objektu. Visi norėtų tokiame name gyventi, bet mažai kas dar iš tikrųjų supranta pagrindinius šio namo principus ir jų teikiamą naudą. Vienas esminių sprendimų projektuojant pasyvų namą – energiškai efektyvūs langai. Taigi kokius langus pasirinkti, kurie padėtų efektyviau išnaudoti energiją?

Grindų įrengimas vonioje: kokia danga tinkamiausia?

Vonios kambarys nuo kitų erdvių namuose labiausiai išsiskiria tuo, kad jame yra padidėjęs drėgmės lygis, o tai reiškia, kad ne visos grindų dangos yra tinkamos šios zonos įrengimui. Prieš įrengiant grindis, reikia gerai apsvarstyti visus galimus dangos variantus, įvertinti jų pliusus bei minusus, montavimo ypatybes ir tik tada pirkti medžiagas ir imtis darbų.

Poliruoto betono grindys: pliusai bei minusai

Betonas – neįtikėtinai kieta ir stipri medžiaga, tad visai nekeista, kad ji naudojama kelių ir gatvių tiesimui. Interjere poliruoto betono grindys pirmiausia buvo pradėtos naudoti komercinės paskirties patalpose, tačiau šiandien, dėl savo išskirtinės išvaizdos, šią grindų dangą imta naudoti ir modernių individualių būstų interjeruose. Taigi kokie yra šios grindų dangos pliusai bei minusai?

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas

Kas geriausiai gali papasakoti apie vandentiekio ar šildymo sistemų vamzdynų montavimą? Žinoma, tie, kurie iš šio darbo duoną valgo. Jų patarimai daug verti: montuotojai greitai atsirenka, kuri sistema patikimiausia, sandariausia, patogiausiai ir greičiausiai montuojama.

Kaip neįsileisti pelėsio į namus? (2)

Kad namuose atsirado pelėsis, kartais galima spręsti ne tik iš ant įvairių paviršių atsiradusių juodų, pilkų, žalsvų ar kitos spalvos dėmių bei blogo kvapo, bet ir iš tam tikrų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui: galvos skausmo, jos svaigimo, sutrumpėjusios dėmesio koncentracijos, alergijos simptomų. Taigi pelėsis yra itin nelaukiamas, toksiškas namų svečias, kurio reikia stengtis visais būdais išvengti.

Dažymas: kokius dažus rinktis – aliejinius ar lateksinius?

Dažymas – išankstinio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Vienas iš svarbių sprendimų, kurį reikia priimti prieš imantis šio darbo – dažų pasirinkimas. Svarbu išsirinkti ne tik tinkamą dažų spalvą, bet ir tipą. Šioje publikacijoje aptarsime, kada geriau rinktis aliejinius ir kada lateksinius dažus.

Patarimai, kurie padės pašalinti tapetus nuo gipskartonio sienų

Tapetai – sienų apdailos medžiaga, kuri išsiskiria savo pasirinkimo įvairove. Būtent dėl plataus asortimento, kartais nutinka taip, kad išsirenkame netinkamą tapetų dizainą, kuris po kelių metų tiesiog atsibosta. Tada tenka tapetus pašalinti.