Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai

Bambukas yra ypatingas augalas, kuris gali būti naudojamas masto, vaistų, audinių ir net grindų gamybai. Bambuko grindys išsiskiria stiprumu bei atsparumu, todėl prieš renkantis naują grindų dangą savo namams, reikėtų įvertinti ir bambuko grindų privalumus ir palyginti juos su kitų dangų. Pristatome pagrindinius šios dangos privalumus bei trūkumus.
© Shutterstock

Kas yra bambuko grindys?

Nors bambuko grindys savo išvaizda ir tvirtumu primena medines grindis, reikėtų pradėti nuo to, kad bambukai nėra medžiai. Bambukai (lot. Bambusoideae) yra daugiamečiai miglinių (Poaceae) šeimos augalai, kurie dažnai yra vadinami "stebuklinga žole". Bambukų stiebai paprastai yra statūs, bet kartais gali būti ir laipiojantys. Jų ūgliai auga labai greitai. Kai stiebai pasiekia rūšiai būdingą aukštį šie augalai sumedėja.

Bambukas savo kietumu nenusileidžia ąžuolui, todėl visai nekeista, kad ši medžiaga buvo pradėta naudoti statyboje bei grindų gamyboje. Bambuko grindų danga yra skirstoma į karbonizuotą (tamsią) ir natūralią (šviesią). Ji gali būti vertikali, horizontali ir plėšyta – presuota (pastaroji yra pati kiečiausia).

Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai
© Shutterstock

Privalumai

*Ekologiškumas. Bambukas – atsinaujinantis augalas, kuris itin greitai užauga ir pasiekia savo brandą. Jis užauga maždaug per 3-5 metus, o tai – kur kas greičiau nei kietmedžio augimo laikotarpis (kietmedis savo brandumą pasiekia per 20 ir daugiau metų).

*Tvirtumas ir atsparumas. Kai kurios bambuko rūšys gali būti tvirtesnės už ąžuolą, tad bambuko grindų danga yra neabejotinai patvari bei ilgaamžė. Šios vienalytės grindys pasižymi tankumu ir gerai atlaiko apkrovas. Jos taip pat yra atsparios klimato permainoms. Palyginus su kietmedžio grindimis, jos yra šiek tiek atsparesnės vandens žalai, dėmėms ir deformacijai.

*Lengva priežiūra. Bambuko priežiūra reikalauja ne ką daugiau pastangų nei įprastų parketlenčių priežiūra. Grindis reguliariai reikia prasiurbti vakuuminiu siurbliu ir kartais perbraukti sudrėkintu skuduru (rekomenduojama tam naudoti specialias priemones, formuojančias apsauginį sluoksnį). Nors bambuko grindys yra atsparesnės drėgmei nei masyvo grindys, bet didesnis vandens kiekis gali padaryti žalos, todėl nedera palikti vandens balų.

*Gali būti atnaujintos. Šioms grindims nusidėvėjus bei praradus spalvą, jas galima atnaujinti.

Trūkumai

*Braižymasis. Pagrindinis bambuko grindų minusas – beveik neįmanoma išvengti šokių tokių įbrėžimų ant jų paviršiaus, tad tai nėra itin tinkama danga namuose, kuriuose yra daugiau nei vienas augintinis su aštriais nagais. Šios grindys taip pat netinka patalpoms, kuriose yra itin intensyvus judėjimas.

*Kietumo trūkumas. Nors, kaip jau minėjome, tai itin tvirtos grindys, dalį savo kietumo jos gali prarasti gamybos procese. Štai natūralios, nekarbonizuotas bambuko grindys yra sunkios ir tvirtos, bet bambuko lentos, kurios yra tamsesnės, dažniausiai yra ir minkštesnės.

Karbonizacija yra procesas, kurio metu dėl aukštos temperatūros, drėgmės bei slėgio cukrus ir krakmolas bambuke virsta karbidu, to ezultatas – kakavos spalvos bambuko grindų danga.

*Kalsifikavimo sistemos trūkumas. Pirkėjai pastebi, kad renkantis šias grindis, trūksta savarankiškos (būtent tokiai grindų dangai skirtos) sistemos, naudojamos jų kokybei vertinti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambuko grindys: privalumai bei trūkumai

Bambukas yra ypatingas augalas, kuris gali būti naudojamas masto, vaistų, audinių ir net grindų gamybai. Bambuko grindys išsiskiria stiprumu bei atsparumu, todėl prieš renkantis naują grindų dangą savo namams, reikėtų įvertinti ir bambuko grindų privalumus ir palyginti juos su kitų dangų. Pristatome pagrindinius šios dangos privalumus bei trūkumus.

Kaip pasirinkti ir prižiūrėti akmeninius stalviršius?

Stalviršis gali būti daugelio baldų esminiu akcentu, atstovaujantis ne tik funkcionalumą ir praktiškumą, bet ir kuriantis vertę ir kokybę. Šiandien rinka gali pasiūlyti itin platų stalviršių pasirinkimą, tačiau žmonės vis dažniau grįžta prie natūralumo rinkdamiesi akmeninius. Čia reikia žinoti, kad akmenys nėra vienodi, o dirbant su natūraliu produktu pritaikymas ir individualumas ypač svarbus, kad būtų atitikti vartotojų lūkesčiai.

Rūkote jūs, o kenčia jūsų naminiai gyvūnai

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos grupės yra vaikai, seneliai ir... naminiai gyvūnai. Nors yra atliktų tyrimų, apie pasyvaus rūkymo sukeliamas ligas mūsų augintiniams, deja, apie tai kol kas kalbama nedaug. Tad nenuostabu, kad paprastai nesusimąstome, kaip mūsų veiksmai atsiliepia šalia esantiems gyvūnams.

Kamštinė grindų danga: pliusai bei minusai (10)

Kamštinė grindų danga – mažiau žinoma medinių grindų rūšis. Kaip ir bet kurios kitos medinės grindys, ši danga turi savų privalumų bei trūkumų. Tad ar verta tokią dangą išbandyti savo namuose? Pristatome kamštinių grindų pliusus bei minusus.

Medinės grindys: kaip išsirinkti? (2)

Medinės grindys šiandien nebėra vien tik iš rąsto išpjautos, išdžiovintos lentos, kurias šimtmečius naudojo žmonija. Modernių technologijų pagalba yra atsiradusios įvairios medinių grindų rūšys, kurios skiriasi savo išvaizda, atsparumu bei montavimo ypatumais. Labiausiai paplitusios yra masyvo bei daugiasluoksnės medinės grindys. Paklausėme specialistų, kuo skiriasi medinių grindų rūšys ir kaip išsirinkti tinkamiausią jų variantą savo namams.

Pelėsis vonioje: kaip jo atsikratyti?

Vonia pasižymi tobulomis sąlygomis pelėsių kolonijai užsiveisti, nes šiems grybeliams labiausiai tinka drėgnos, nevėdinamos ir šiltos patalpos. Pelėsis vonioje ne tik atrodo estetiškai nepatraukliai, bet ir gali būti pavojingas žmogaus sveikatai. Jis išskiria kenksmingus junginius (mikotoksinus), kurie turi kancerogeninių savybių, gali sukelti alergines ligas bei paskatinti įvairias plaučių bei kvėpavimo takų ligas. Tad kaip neleisti šiam parazitui atsirasti vonioje ir kaip su juo kovoti?

Tinkamas perdangų įrengimas: asmeninės tylos ar garsų oazės susikūrimas (1)

Namai – tai vieta, į kurią grįžę norime jausti ramybę, atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo išorinio triukšmo. Tinkamai įrengta būsto garso izoliacija turi du pagrindinius privalumus: užkerta kelią nepageidaujamiems išoriniams garsams bei leidžia viduje susikurti savo tylos ar garsų oazę – nevaržomai klausytis muzikos, mėgautis filmo garso efektais ir nesijaudinant dėl kaimynų reikšti emocijas sporto varžybų metu. Garsą izoliuojančios sienos – labai svarbus dalykas, tačiau gyvenant daugiaaukščiame name ypatingą dėmesį reikia skirti ir tinkamam perdangų įrengimui.

Palėpės pavertimas gyvenamomis patalpomis: keletas sprendimų (5)

Palėpėje įrengtos gyvenamosios patalpos gali tapti ne tik reikalingu kambariu (papildomu miegamuoju, poilsio erdve, darbo kambariu ir pan.), bet ir žavia, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčia erdve. Pateikiame kelis sprendimus tiems, kurie svajoja įsirengti palėpę.

5 metodai, kurie padės atsikratyti rūdžių (2)

Visi puikiai žinome, kad metalas veikiamas vandens, gali pereiti į oksidacinę būklę ir prarasti savo pradinę išvaizdą bei savybes. Ant įrankių atsiradusios rūdys – metalui žalą darantis ir nemalonumus savininkui keliantis darinys. Tačiau gera žinia ta, kad anksti jas pastebėjus, galima gan lengvai jas pašalinti ir išvengti rimtesnių metalo pažeidimų. Pristatome kelis metodus, kurie padės atsikratyti rūdžių.

Dažymo įrankiai: teptukų ir volelių valymas po darbo (3)

Dažymui dažniausiai yra reikalingi du dažymo įrankiai: teptukas ir volelis. Teptukai paprastai yra naudojami tikslumo reikalaujančiose vietose (aplink duris, langus), o voleliai reikalingi didesnių plotų padengimui dažais. Šiuos įrankius bus galima naudoti kelis kartus, jei po dažymo jie bus tinkamai nuvalyti.