Ar lauko baldus reikia apdengti?

 (2)
Lauko baldai dažnai gaminami iš medžiagų, pritaikytų visokiems orams. Nors atrodo, kad jie gali atlaikyti oro sąlygų kaitą, tačiau uždengdami savo lauko baldus žiemai, pailginsite jų tarnavimo laiką.
Ar lauko baldus reikia apdengti?
© Shutterstock nuotr.

Laukui skirti uždangalai gali pakelti pradinę baldų kainą, tačiau juos įsigyti gali būti verta. Laikui bėgant sniegas, šlapdriba, stiprūs vėjo šuorai ir lietus gali pabloginti jūsų lauko baldų kokybę. Sniegas ir lietus gali labai pakenkti medienai, kuri gali pradėti pelyti.

Kaip uždengti lauko baldus

Jei turite vietos garaže, žiemą (ar bent jau kol atšils oras) galite laikyti lauko baldus jame. Kai kurie žmonės naudojasi lauko baldais namuose, ir tai nėra bloga mintis. Kiti pasidaro dengtas erdves ir pramogas iš vidaus perkelia į lauką. Dengtos erdvės taip pat padeda prailginti lauko baldų gyvavimo laiką.

Jei jūsų kėdes galima sukrauti viena ant kitos, galite sutaupyti nusipirkdami specialų uždangalą visai krūvai, o ne pirkdami individualius uždangalus kiekvienai kėdei. Svarbiausias kainą nulemiantis veiksnys – medžiaga.

3 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis lauko baldų uždangalus

1. Atsparus vandeniui ar vandens nepraleidžiantis

Ko gero, manote, kad visi lauko baldų uždangalai yra vandens nepraleidžiantys? Klystate. Atsparus vandeniui yra vandenį atstumiantis, o vandens nepraleidžiantis uždangalas yra toks, pro kurį vanduo neprasiskverbia. Jei uždangalai yra visiškai vandens nepraleidžiantys, medžiaga pasidaro hermetiška ir ima nebepraleisti oro. Todėl po uždangalu gali susikaupti drėgmė ir gali atsirasti pelėsis. Vandeniui atsparūs uždangalai puikiai atlaiko kritulius.

2. Apsaugantys nuo UV

Didžiausias lauko baldų priešas – saulė. Net jei baldai yra uždengti, UV spinduliai gali prasiskverbti, todėl spalva gali išblukti, baldai įtrūkti ir prarasti spalvą. Paprastai kokybiški lauko baldų uždangalai yra storesni, kad apsaugotų baldus nuo kenksmingų saulės spindulių. Kartais prastesnės kokybės uždangalai būna pigesni.

3. Ventiliacijos angos

Jei lauko baldų uždangaluose nėra ventiliacijos angų, po jais susikaupusi drėgmė paskatins atsirasti pelėsį. Norėdami užkirsti tam kelią, gamintojai padaro ventiliacijos angas įvairiose uždangalų vietose, kad po uždangalu oras cirkuliuotų. Tai yra svarbu, nes uždangalai be ventiliacijos angų sugadins jūsų lauko baldus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.