Ar lauko baldus reikia apdengti?

 (2)
Lauko baldai dažnai gaminami iš medžiagų, pritaikytų visokiems orams. Nors atrodo, kad jie gali atlaikyti oro sąlygų kaitą, tačiau uždengdami savo lauko baldus žiemai, pailginsite jų tarnavimo laiką.
Ar lauko baldus reikia apdengti?
© Shutterstock nuotr.

Laukui skirti uždangalai gali pakelti pradinę baldų kainą, tačiau juos įsigyti gali būti verta. Laikui bėgant sniegas, šlapdriba, stiprūs vėjo šuorai ir lietus gali pabloginti jūsų lauko baldų kokybę. Sniegas ir lietus gali labai pakenkti medienai, kuri gali pradėti pelyti.

Kaip uždengti lauko baldus

Jei turite vietos garaže, žiemą (ar bent jau kol atšils oras) galite laikyti lauko baldus jame. Kai kurie žmonės naudojasi lauko baldais namuose, ir tai nėra bloga mintis. Kiti pasidaro dengtas erdves ir pramogas iš vidaus perkelia į lauką. Dengtos erdvės taip pat padeda prailginti lauko baldų gyvavimo laiką.

Jei jūsų kėdes galima sukrauti viena ant kitos, galite sutaupyti nusipirkdami specialų uždangalą visai krūvai, o ne pirkdami individualius uždangalus kiekvienai kėdei. Svarbiausias kainą nulemiantis veiksnys – medžiaga.

3 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis lauko baldų uždangalus

1. Atsparus vandeniui ar vandens nepraleidžiantis

Ko gero, manote, kad visi lauko baldų uždangalai yra vandens nepraleidžiantys? Klystate. Atsparus vandeniui yra vandenį atstumiantis, o vandens nepraleidžiantis uždangalas yra toks, pro kurį vanduo neprasiskverbia. Jei uždangalai yra visiškai vandens nepraleidžiantys, medžiaga pasidaro hermetiška ir ima nebepraleisti oro. Todėl po uždangalu gali susikaupti drėgmė ir gali atsirasti pelėsis. Vandeniui atsparūs uždangalai puikiai atlaiko kritulius.

2. Apsaugantys nuo UV

Didžiausias lauko baldų priešas – saulė. Net jei baldai yra uždengti, UV spinduliai gali prasiskverbti, todėl spalva gali išblukti, baldai įtrūkti ir prarasti spalvą. Paprastai kokybiški lauko baldų uždangalai yra storesni, kad apsaugotų baldus nuo kenksmingų saulės spindulių. Kartais prastesnės kokybės uždangalai būna pigesni.

3. Ventiliacijos angos

Jei lauko baldų uždangaluose nėra ventiliacijos angų, po jais susikaupusi drėgmė paskatins atsirasti pelėsį. Norėdami užkirsti tam kelią, gamintojai padaro ventiliacijos angas įvairiose uždangalų vietose, kad po uždangalu oras cirkuliuotų. Tai yra svarbu, nes uždangalai be ventiliacijos angų sugadins jūsų lauko baldus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.