Skaitytojo patirtis: kamino montavimas

 (11)
Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Kaminas buvo montuojamas lauke prie sienos, vidaus židiniui bus 180 mm keraminis kaminas, o lauko židiniui planuoju pajungti 200 mm skersmens kaminą.
<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Bendrasis kamino aukštis 5,33 m. Kamino uždengimui yra naudojama betoninė plokštė+nerūdijančio plieno uždengimo konusai, ką galite matyti pagrindinėje nuotraukoje.

Pats kaminas yra sudarytas iš tokių keraminių indėklų:

<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Kondensato surinkimo keraminis indas:

<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Pilnai sumūrytas kaminas:

<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.
<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Kadangi kaminas virš stogo iškils nemažai t.y. apie 2,5 m, tai kamino sutvirtinimui, buvo panaudoti metaliniai kampuočiai, kurie buvo pritvirtinti prie sienos. Taip pat, į kamino kampus buvo įleistos armatūros su skiediniu:

<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Į namo vidų kaminas įeina su 90 laipsniu trišakiu. Nuotraukoje, dar neužbaigtas mazgas t.y. bus įdėtas plieninis indėklas, kuris bus apšiltintas priešgaisrine izoliacija.

<span style="color: #ff7f00;">Skaitytojo patirtis:</span> kamino montavimas
© Asmeninio albumo nuotr.

Deja, nenumačiau vienos problemos t.y. apžiūros dureles sumontavome kamino abiejose pusėse, bet pasirodo neįvertinau, kad sienos bus dar apšiltinamos 200 mm šilumos izoliacija, o tai reiškia, pusė durelių bus uždengta izoliacija. Dabar suku galvą, kaip šį mazgą geriau išspręsti.

Vidaus židinio kapsulę esame daugmaž išsirinkę. Židinio kapsulė turės sandarią oro paėmimo sklendę, taip pat sandariai užsidarys ir stiklo durelės. Tikiuosi, kad kai nekūrensiu židinio, galėsiu uždaryti sklendę ir taip sumažinti namo šilumos nuostolius per kaminą.

Šaltinis: Raituzonamas.blogspot.com

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?