Keičiame namo fasadą: nugali stilius ar praktiškumas?

 (4)
Norite pakeisti, patobulinti savo namo fasadą? Namo išorinį vaizdą mato visi – praeiviai, kaimynai, svečiai, tad nereikėtų apsileisti. Dauguma namų savininkų, sumąstę atnaujinti fasadą, renkasi tarp vinilinio ar medinio fasado, ir dažniausiai nugali vinilinis pagrindas. Tačiau pluoštinio cemento plokštės pastaraisiais metais yra pamišusiai populiarios, sakoma, jog tai pats ilgalaikiškiausias ir draugiškiausiais kišenei sprendimas... Tad šiek tiek apie pluoštinio cemento plokštes.
Keičiame namo fasadą: nugali stilius ar praktiškumas?
© Shutterstock nuotr.

Pluoštinio cemento plokštės – tai:

Statybinė medžiaga, sudaryta iš cemento, smėlio ir celiuliozės pluoštų;
• Naudojama namų fasadui kaip alternatyva vinilinei dangai.
• Jos dažniausiai imituoja medines dailylentes ar čerpes.

Pavyzdžiui, jei manote, jog jūsų būstui labiausiai tiktų kedro apdaila, tačiau bijote tikros medienos natūralių savybių įskilti, įtrūkti, be to, boditės kasmetiniais dažymo darbais, – pluoštinio cemento plokštės jums – pats tas. Juolab, mediena juk lengvai užsidega, ir nėra labai atspari kitoms gamtos išdaigoms. Taigi, jei ieškote ekonomiškos alternatyvos, kuri siūlo ilgaamžiškumą ir patikimą apsaugą, pluoštinio cemento plokštės bus geras pasirinkimas.

Taip pat pluoštinio cemento plokštės turi ir kitų privalumų. Apžvelgiame dar penkis:

1. Dizaino įvairovė. Galite pasirinkti iš labai įvairių imitacijų, tekstūrų, spalvų. Taip pat – skirtingų formų bei dydžių.
2. Matmenų tikslumas. Galite pasikliauti produkto kokybe bei išmatavimų tikslumu. Plokštės taip pat yra atsparios ugniai ir spalva, tekstūra nėra lengvai blunkanti ar deformuojama.
3. Garantija. Spalva išsilaiko vidutiniškai nuo septynerių iki penkiolikos metų.
4. Dažymas. Prieš perkant dažniausiai pluoštinio cemento plokštės jau būna gruntuotos, o prieš galutinį dažymą – ir impregnuotos, apsaugotos nuo drėgmės.
5. Montavimas. Jis yra pigesnis, negu dengiant natūralaus akmens, kedro, medinio ar medžio plaušų danga.

Taigi, pluoštinio cemento plokštės montavimas yra nesudėtingas ir palankesnis jūsų piniginei. Nepaisant visų aukščiau išvardytų privalumų, be abejo, galite pasirinkti kitą dangą – vinilinę ar medinę. Tačiau tikrai pagalvokite prieš nuspręsdami, nes naudojant pluoštinio cemento plokštes, namas atrodys stilingai, elegantiškai, o jei kada sugalvotumėte parduoti – tai padės išlaikyti ir gerą pardavimo kainą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.