Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.
© Shutterstock

Kodėl reikalinga namo drenažo sistema?

Drenažo sistema – priemonė, kuri saugiai surenka aukštai esantį gruntinį vandenį ir nusausina teritoriją. Drenažas yra reikalingas dėl to, nes per didelis drėgmės kiekis laikui bėgant sukelia nemažai namo bei jo aplinkos problemų. Esant spūdiniui vandeniui, norint išvengti nemalonumų rūsyje ir apsaugoti pamatus, geros hidroizoliacijos tikrai gali neužtekti, šiuo atveju drenažas yra patikimesnis pasirinkimas.

Ką reikia padaryti prieš įsirengiant tokią sistemą?

Prieš įsirengiant drenažo sistemą, visų pirma reikia išsiaiškinti padidėjusios drėgmės priežastį, nes ne visada ją sukelia aukštai esantis gruntinis vanduo. Tai gali būti ir šių reiškinių pasekmė: paviršinio vandens sutekėjimo; vandens iš netvarkingų rezervuarų, vamzdynų sutekėjimo; sumažėjusio vandens garavimo. Tada reikia nustatyti tuos plotus iš kurių vanduo patenka į sklypo teritoriją ir tuos plotus, kurių nereikia sausinti. Tai padarius ateina metas suplanuoti drenažo sistemą ir apskaičiuoti drenažo sistemos atstumus bei reikiamų medžiagų kiekius.

Kokios yra reikalingos medžiagos ir įranga drenažo sistemos įrengimui?

Drenažo sistemą sudaro drenuojamasis sluoksnis, drenažo vamzdžiai ir jų jungtys, drenažo šuliniai, drenažo siurbliai ir filtrai. Toliau trumpai aptarsime kiekvieną šios sistemos dalį.

*Drenuojamasis sluoksnis. Drenuojamas sluoksnis yra maksimaliai praleidžianti vandenį medžiaga, kuri sugeria gruntinį vandenį. Paprastai tai yra skalda arba žvirgždas.

*Filtrai. Filtrai (smėlis, žvyras, skalda, specialūs geoaudiniai) yra skirti sulaikyti pašalines daleles ir smulkų gruntą. Jeigu filtro nėra, vėliau gali atsirasti problemų dėl susislėgusios žemės.

*Drenažo vamzdžiai. Drenažo vamzdžiai (arba kitaip drena) nuveda filtruotą gruntinį vandenį iki šulinių. Galima rinktis iš skirtinų drenažo vamzdžių rūšių: PVC gofruotų drenažo vamzdžių, PVC gofruotų vamzdžių su geotekstilės filtru ir PVC gofruotų vamzdžių su kokoso plaušo filtru. Kokius vamzdžius pasirinkti, priklauso nuo sklypo grunto. Pavyzdžiui: PVC gofruotas drenažo vamzdis yra naudojamas ten, kur į vamzdį negali patekti smėlio arba dumblo; PVC gofruotas drenažinis vamzdis su geotekstilės filtru yra naudojamas minkštame grunte, kur gali patekti smėlio dalelių; PVC gofruotas vamzdis su kokoso plaušo filtru yra naudojamas kietuose, molinguose ir durpinguose dirvožemiuose.

*Drenažo šuliniai. Drenažo vamzdžiais vanduo nuteka į lietaus kanalizaciją, atvirus vandens telkinius, arba į drenažo šulinius. Drenažo šulinius reikia įsirengti tada, kai nėra lietaus kanalizacijos.

*Drenažo siurbliai. Drenažo siurbliai yra reikalingi, kad galima būtų lengviau pašalinti vandenį iš šulinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.