Dažome lauke: ką reikia žinoti apie aplinkos temperatūrą

 (2)
Iš šono žiūrint, dažymas yra lengvas ir nekomplikuotas užsiėmimas - įmerkei teptuką ar volelį į dažus ir tepi ant paviršiaus. Tačiau tinkamai nudažytas paviršius reikalauja ne tik įgūdžių ar atidumo, tačiau ir gero laiko planavimo.
dažymas
dažymas
© Shutterstock nuotr.

Rekomenduotinas dažymo laikas yra pavasaris ar ruduo, kai lauko sąlygos (temperatūra ir oro drėgmė) yra idealiausios dažymui. Žinoma, labai sėkmingai paviršius galima dažyti ir vasarą, pradėjus ryte ar vakare, taip pat pasirinkus mažiau saulėtą dieną. Patariama nedažyti esant tiesioginiams saulės spinduliams.

Dauguma gamintojų pataria naudoti tirpiklių pagrindo dažus, kai lauko ir norimo dažyti paviršiaus temperatūra yra didesnė nei 7°C arba lateksinius dažus kai lauko ir paviršiaus temperatūra yra nors 10°C.

Žemesnėje temperatūroje tirpiklių pagrindo dažai sutirštėja, todėl juos tepti pasidaro sunkiau, jie ne taip gerai padengia paviršių ir ilgiau džiūna. Būtent todėl ant vertikalių paviršių gali atsirasti dažų nutekėjimas, nelygumai ar raukšlės, jau nekalbant apie tai, kad ir dažų sunaudosite daugiau.
Žemesnėje nei 10°C temperatūroje, lateksiniai dažai džiūna lėčiau, ypač jei lauke yra didelė drėgmė. Tai trukdo tinkamai dažų sąaugai su paviršiumi ir gali sukelti prastą dažų plėvelės padengimą, netinkamą sukibimą su paviršiumi ar netgi dažų trūkinėjimą.

Kai kurie gamintojai pataria naudoti lateksinius dažus, kurie gali būti tepami ir tokiose žemose temperatūrose kaip 2°C. Tokie, būtent šiai paskirčiai sukurti produktai, savo sudėtyje turi jungiamųjų medžiagų, kurios padeda formuoti dažų plėvelę žemose temperatūrose. Dėl daugiau informacijos apie šiuos produktus, susisiekite su vietiniais dažų tiekėjais.

Dar vienas dalykas, kurį verta apsvarstyti prieš dažant, yra saulės šviesa. Rudenį, dienoms vis trumpėjant, mažėja ir džiūti dažams padedantis šviesos kiekis. Jei naudojate tirpiklių pagrindo dažus, kurie džiūna oksidacijos dėka, tuomet jums saulės šviesa yra ypač svarbi. Dažus tepti pradėkite iš ryto, taip išnaudodami saulės šviesą savo naudai ir paskatindami dažų stingimą.

Kitas dalykas, į kurį svarbu atsižvelgti, yra drėgmė. Ji turi įtakos visų rūšių dažų džiūvimui, ypač lateksinių. Dauguma gamintojų pataria dažams leisti džiūti mažiausiai dvi valandas prieš nusileidžiant saulei, jei ateinančią naktį prognozuojama žema temperatūra bei gausi rasa.

Galop, atminkite, kad žemesnė temperatūra gali prailginti laiką, per kurį dažai sutvirtėja ar pradeda atlikti savo funkciją. Išdažytoms durims reikia daugiau laiko išdžiūti, kad uždarytos jos nepriliptų prie staktos. Nulakavus terasą privalo praeiti tam tikras laiko tarpas, kol ja vėl bus galima vaikščioti.

Prieš tepant viršutinį sluoksnį, gruntas turi gerai išdžiūti. Šių dalykų žinojimas gali neblogai pasitarnauti jūsų pavasarinio ar rudeninio darbymečio metu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?