Dažome lauke: ką reikia žinoti apie aplinkos temperatūrą

 (2)
Iš šono žiūrint, dažymas yra lengvas ir nekomplikuotas užsiėmimas - įmerkei teptuką ar volelį į dažus ir tepi ant paviršiaus. Tačiau tinkamai nudažytas paviršius reikalauja ne tik įgūdžių ar atidumo, tačiau ir gero laiko planavimo.
dažymas
dažymas
© Shutterstock nuotr.

Rekomenduotinas dažymo laikas yra pavasaris ar ruduo, kai lauko sąlygos (temperatūra ir oro drėgmė) yra idealiausios dažymui. Žinoma, labai sėkmingai paviršius galima dažyti ir vasarą, pradėjus ryte ar vakare, taip pat pasirinkus mažiau saulėtą dieną. Patariama nedažyti esant tiesioginiams saulės spinduliams.

Dauguma gamintojų pataria naudoti tirpiklių pagrindo dažus, kai lauko ir norimo dažyti paviršiaus temperatūra yra didesnė nei 7°C arba lateksinius dažus kai lauko ir paviršiaus temperatūra yra nors 10°C.

Žemesnėje temperatūroje tirpiklių pagrindo dažai sutirštėja, todėl juos tepti pasidaro sunkiau, jie ne taip gerai padengia paviršių ir ilgiau džiūna. Būtent todėl ant vertikalių paviršių gali atsirasti dažų nutekėjimas, nelygumai ar raukšlės, jau nekalbant apie tai, kad ir dažų sunaudosite daugiau.
Žemesnėje nei 10°C temperatūroje, lateksiniai dažai džiūna lėčiau, ypač jei lauke yra didelė drėgmė. Tai trukdo tinkamai dažų sąaugai su paviršiumi ir gali sukelti prastą dažų plėvelės padengimą, netinkamą sukibimą su paviršiumi ar netgi dažų trūkinėjimą.

Kai kurie gamintojai pataria naudoti lateksinius dažus, kurie gali būti tepami ir tokiose žemose temperatūrose kaip 2°C. Tokie, būtent šiai paskirčiai sukurti produktai, savo sudėtyje turi jungiamųjų medžiagų, kurios padeda formuoti dažų plėvelę žemose temperatūrose. Dėl daugiau informacijos apie šiuos produktus, susisiekite su vietiniais dažų tiekėjais.

Dar vienas dalykas, kurį verta apsvarstyti prieš dažant, yra saulės šviesa. Rudenį, dienoms vis trumpėjant, mažėja ir džiūti dažams padedantis šviesos kiekis. Jei naudojate tirpiklių pagrindo dažus, kurie džiūna oksidacijos dėka, tuomet jums saulės šviesa yra ypač svarbi. Dažus tepti pradėkite iš ryto, taip išnaudodami saulės šviesą savo naudai ir paskatindami dažų stingimą.

Kitas dalykas, į kurį svarbu atsižvelgti, yra drėgmė. Ji turi įtakos visų rūšių dažų džiūvimui, ypač lateksinių. Dauguma gamintojų pataria dažams leisti džiūti mažiausiai dvi valandas prieš nusileidžiant saulei, jei ateinančią naktį prognozuojama žema temperatūra bei gausi rasa.

Galop, atminkite, kad žemesnė temperatūra gali prailginti laiką, per kurį dažai sutvirtėja ar pradeda atlikti savo funkciją. Išdažytoms durims reikia daugiau laiko išdžiūti, kad uždarytos jos nepriliptų prie staktos. Nulakavus terasą privalo praeiti tam tikras laiko tarpas, kol ja vėl bus galima vaikščioti.

Prieš tepant viršutinį sluoksnį, gruntas turi gerai išdžiūti. Šių dalykų žinojimas gali neblogai pasitarnauti jūsų pavasarinio ar rudeninio darbymečio metu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.