Vonios kambarys pagal Feng Shui

Kurdami namų interjerą stengiamės jį prisitaikyti pagal savo skonį ir poreikius, kad būtų gražu ir patogu. Tačiau yra dar vienas kriterijus, nuo kurio priklauso savijauta, o kas tuo tiki – net ir sėkmė gyvenime. Tai harmonija su aplinka, kurią perprasti padeda senovės kinų mokslas ir menas – Feng Shui, atsiradęs prieš kelis tūkstančius metų. Jis kalba apie tai, kaip skirtingos gamtos ir aplinkos energijos veikia žmogų, nesvarbu, ar jis tai suvokia ir pripažįsta, ar ne. “Feng” – reiškia vėją, orą, o „Shui” – vandenį. Tikima, kad gyvybinė energija juda oru ir gali būti surinkta arba sujungta vandeniu. 

Vadovaudamasi Feng Shui principais interjerus kurianti dizainerė Živilė Stasiūnė pataria ypatingą dėmesį skirti vonios kambariui: „Jame viešpatauja vandens elementas, o vanduo yra stichija, su kuria reiktų elgtis atsargiai. Svarbu pasirūpinti, kad vonios santechnika veiktų be priekaištų, būtų sandari ir niekur nepratekėtų vanduo, netekėtų be perstojo bakelyje, nelašėtų iš maišytuvų. Pagal Feng Shui vandens pratekėjimas įtakoja pinigų ir turto praradimą”. 

Šiuolaikinių vandens inžinerijos sprendimų dėka nėra sudėtinga pasirūpinti, kad vanduo niekur nebėgtų nekontroliuojamas.Dizainerė Živilė Stasiūnė
Dizainerė Živilė Stasiūnė
Asmeninio albumo nuotr.


Vokiečių santechnikos gamintoja TECE vamzdžių jungtims sienose, kur gali nematomai sunktis vanduo, yra sukūrusi sandarinimo sistemą. Ji pritaikyta maišytuvų jungtims prie vandentiekio vamzdžių, kuri paprastai paslepiama po apdailos medžiagomis. Kartais šeimininkai nė neįtaria, kad jungtys leidžia vandenį, jis kaupiasi sienose, ima veistis pelėsis, gali užlieti kitas patalpas. Sandarinimo sistema iš vamzdžių pratekantį vandenį išstumia į sienos paviršių, problema paaiškėja iš karto, vos tik atsiradusi.


Reikalingas šilumos ir šalčio balansas


Pasak Ž. Stasiūnės, vonios kambaryje esantis vandens elementas dažnai yra šaltas, vėsinantis. Pusiausvyrai palaikyti jį siūlo subalansuoti energiją pasitelkiant šilumą, kurią suteikia medžio elementai – stalviršiai, lentynos, baldai, tekstilė - natūralūs lino, medvilnės aksesuarai, kilimėliai, užuolaidos, pastelinių tonų rankšluosčiai. Dizainerė vonios kambaryje pataria rinktis šiltų žemės tonų spalvas. „Vonios kambarys pagal Feng Shui filosofiją turėtų būti erdvus. Jame turėtų atsirasti ir vietos vešliems augalams”, – sakė pašnekovė.Vonios kambarys pagal Feng Shui filosofiją turėtų būti erdvus.
Vonios kambarys pagal Feng Shui filosofiją turėtų būti erdvus.
Gamintojo archyvas


Vonios kambarį reiktų planuoti kuo toliau nuo įėjimo ir gyvenamosios zonos. Tačiau jei jo vietos pakeisti nebegalima, yra keletas būdų, kaip padėtį ištaisyti. Vonios kambario durys neturėtų kristi į akis. Jų nereikėtų rinktis išraiškingų ir juo labiau su stiklu. Durys visada turėtų būti uždarytos. Dėmesį nuo jų gali nukreipti ir koks nors ryškus objektas, apšvietimo sprendimai. 


Vonios kambarį reiktų planuoti kuo toliau nuo įėjimo ir gyvenamosios zonos. 
Vonios kambarį reiktų planuoti kuo toliau nuo įėjimo ir gyvenamosios zonos. 
Gamintojo archyvas


Kaip „paslėpti” prietaisus? 


Pačiame vonios kambaryje į akis vos užėjus taip pat neturėtų kristi unitazas ir vonia. Planuojant vonios kambario erdvę gali pasitarnauti surenkamų, ne per visą aukštį statomų sienelių sistemos. Jų pagalba prietaisus galima išdėlioti taip, kad jie interjere nedominuotų. TECEprofil sienelės yra lengvai ir patogiai surenkamos, jose paslepiami visi vandentiekio ir nuotekų įvadai. Darant apdailą gali būti naudojamos garsą izoliuojančios medžiagos, kurios nepraleidžia tekančio vandens keliamų triukšmų ir triukšmelių.


Dizainerė nepataria vonios kambario planuoti buto ar namo centre.
Dizainerė nepataria vonios kambario planuoti buto ar namo centre.
Gamintojo archyvas


Dizainerė nepataria vonios kambario planuoti buto ar namo centre. „Planiniuose sprendiniuose reiktų jiems surasti atokesnes vietas, namų centrą – širdį palikti šviesai ir erdvei. Jei jau taip atsitiko, kad plano pakeisti negalima, vonios kambaryje reikėtų sukurti kuo daugiau laisvos erdvės, skalbyklę ir spintas geriau įrengti kitose namų zonose – virtuvėje ar drabužinėje. Vonios kambarį reikia gerai vėdinti, apšviesti ir nelaikyti jame jokių senų, sulūžusių ar susidėvėjusių daiktų”, – apie vonios kambario įrengimą kalbėjo Ž. Stasiūnė, kurianti holistinius interjerus pagal Feng Shui principus. 


Dizainerė Živilė Stasiūnė pataria ypatingą dėmesį skirti vonios kambariui: „Jame viešpatauja vandens elementas, o vanduo yra stichija, su kuria reiktų elgtis atsargiai.
Dizainerė Živilė Stasiūnė pataria ypatingą dėmesį skirti vonios kambariui: „Jame viešpatauja vandens elementas, o vanduo yra stichija, su kuria reiktų elgtis atsargiai.
Gamintojo archyvas


TECE santechnikos įranga, padedanti įsirengti namus pagal Feng Shui - www.tece.lt

Užsakymo nr.: PT_57476

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis