Kodėl taip sunku rasti gerą kavą?

Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, todėl daugelis iš mūsų jaučiasi taip, tarsi, negalėtų be jos išsiversti kasdieniniame gyvenime. Kava viską pataiso, tiesa?

Tiesą sakant, gerą kavą rasti ganėtinai sunku. Kavos pupelių kokybė gali pasitaikyti ir gana prasta, priklausomai nuo to, iš kur jas perkate, o daugelis pigesnių pupelių tikrai nėra kokybiškos.


Kavos pupelės tik viena sudedamoji labai sudėtingos procedūros dalis. Jūsų kavos puodelis susideda iš skirtingų mokslinių komponentų, kurie byloja, kad preciziškumas yra privalomas, antraip kavos ruošimas gali nukrypti neigiama linkme.


Kas slypi omenyje, kai minima gera kava? Žinoma, šis teiginys yra itin diskutuotinas, tačiau tam apibrėžti yra nustatyti geros kavos kriterijai, kurie reiškia, kad kava atitinka visuomenėje pripažįstamus standartus. Kava yra ir klasifikuojama, tad gera kava nėra vien subjektyvus dalykas. Jei jums patinka pigesnės ir žemesnės kokybės kavos pupelės – nieko baisaus, skonis draugų neturi, tačiau vertėtų sužinoti ir kas yra vadinama geromis” kavos pupelėmis. Tad toliau yra nagrinėjama, kodėl taip sunku rasti gerą kavą.Kavos gėrimas
Kavos gėrimas
Unsplash.comKavą sunku užauginti


Kava iš tikrųjų nėra labai ištvermingas augalas, todėl lengva suklysti ją auginant, o kavos augintojai turi būti itin budrūs. Vieta auginimui taip pat turi turėti gana idealią aplinką. Kava auga tik tam tikromis sąlygomis ir, žinoma, jos skonis gali labai pasikeisti, atsižvelgiant į tai, kaip aplinka veikia augalą. Tai žinoma taikytina beveik bet kokiems augalams (pagalvokite kiek yra vyno rūšių).


Kavos bendrovės dažnai naudoja žemesnes vietoves, jei gamina kavą dideliais kiekiais ir tai gana palengvina kavos auginimą ir apdorojimą, tačiau tai nėra geriausia kavos skoniui. Aukštesnėse vietovėse kava įgauna kompleksiškesnį skonį, iš dalies, dėl joje susidarančio cukraus. Nebrangios kavos bendrovės nenori dėti pastangų augindamos kavą kalnų šlaituose, todėl mažesniame aukštyje gaminama kava paprastai būna daug prastesnio skonio.


Todėl, dažnai verta išleisti šiek tiek daugiau ir pirkti vienos kilmės (angl. single-origin) kavą bei gauti ją iš šeimai priklausančių arba jau kelias kartas gyvuojančių ūkių. Tai padeda užtikrinti, kad kava turės tam tikrą charakterį ir skonį. Pagalvokite, ar kavą gaminančiai įmonei tikrai rūpi, ar ji tiesiog nori gaminti pigią kavą masėms?Sunku rasti skonių įvairovę


Dėl papildomų išlaidų, susijusių su geresnės kokybės kavos pristatymu iš vietų, kuriose yra daug mažesnių ūkių, daugelis įmonių nesivargina ir to nedaro.


Nors sunku žinoti tikslias kavos tinklų ir prekybos centrams kavos pupeles gaminančių bendrovių pirkimo strategijas, gana aišku, kad daug kavos, kuri nėra single-origin, yra tiesiog perkama bendroje rinkoje ir diktuojama to, kas tuo metu yra pigiausia. Ši problema kyla dėl to, kad žmonės šias pupeles laiko tik preke. Kai perkate pigesnę kavą, į ją gali būti įmaišyta daug skirtingų kavos rūšių. Tai kenkia kokybei ir skoniui.Yra tiek daug dalykų, kurie gali nutikti ne taip


Po ilgo auginimo proceso kavos pupelės dar turi pereiti daugybę etapų, kurie gali turėti įtakos skoniui, įskaitant transportavimą ir skrudinimą.


Skrudinimas turi didžiulę įtaką. Jei kavos pupeles per daug paskrudinsite, iš kavos pupelių išsiskirs aliejus ir jos neteks daug skonio. Daugelis žmonių mano, kad daugelyje prekybos centrų parduodama kava yra per daug skrudinta. Taip skrudintojai gali bent jau išlaikyti kavos pupelių vientisumą, tačiau dėl to kavos pupelės tampa mažiau skanios.


Po to dar laukia tikrasis kavos gaminimo procesas. Ji gali būti sudeginta arba net neteisingai sumalta, todėl gali būti sugadintas skonis. Tarkime, jei gaminate latte, net jei espresso kavos ruošimo procesą atliksite idealiai teisingai, sumaišykite ją su per daug išplaktu pienu ir galite negauti norimo skonio.


Kava yra gana subtili, todėl sunku tiksliai nustatyti, kaip išgauti tobulas kavos pupeles. Jei apsipirkinėjate netinkamose vietose, pasirinkimas gali būti itin prastas, įskaitant prekybos centrus.


Pravartu atlikti tyrimus ir pirkti kavą iš patikimų mažmenininkų, kurie daug dėmesio skiria kokybei, taip užtikrinant, kad negausite pigios partinės kavos, kuri šiandien užplūdo rinką.

Užsakymo nr.: PT_84576

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis