Kaip optimaliai sutvarkyti virtuvės erdvę

Mokėjimas optimaliai sutvarkyti erdvę – didelis menas. Net didelę virtuvę įmanoma apleisti, jei nešalinsite iš jos nereikalingų daiktų ir kompaktiškai nesudėsite reikalingų, ką jau kalbėti apie mažą.


Maža virtuvė – daugelio miesto būstų problema. Pastatyti dar vieną spintą tam, kad būtų kur sudėti netelpančius rakandus – ne išeitis, juk spintai taip pat reikia vietos. 


Geriausias būdas – optimizuoti erdvę. Šios paprastos gudrybės padės atsikratyti to, kas nereikalinga, atlaisvinti vietos tam, kas reikalinga, ir be didelių perstatymų pagerinti nedidelės erdvės išdėstymą.


Kaip organizuoti erdvę


1. Plastikiniai maišeliai


Visiškai nereikalingi virtuvėje. Į parduotuvę neškitės daugkartinį medžiaginį pirkinių krepšį – ekologiška ir patogiau, ir padoriai atrodo. Daug kas virtuvėje saugo maišelius iš įpročio ir apkrauna jais visą erdvę. Vienas krepšys gali pakeisti juos visus. O vienkartinių maišelių sveriamiems produktams apskritai nėra prasmės laikyti virtuvėje – tai nėra ekologiška ir visai nepadeda sutaupyti. Geriau įsigykite ar pasisiūkite (pavyzdžiui, iš dėvėtos dieninės užuolaidos) daugkartinių maišelių ir įpraskite juos neštis į parduotuvę, kai einate apsipirkti. 


2. Puodeliai


Ilgainiui indaujoje susikaupia visa puodelių kolekcija. O juks visų puodelių tikrai nereikia kasdien. Atliekamus, rečiau naudojamus puodelius galima sudėti toliau į spintelę, o senus ar įskilusius – išmesti. Taip pat galima prie apatinės spintelės dugno pritvirtinti kabliukus ir ant jų sukabinti gražesnius puodelius.


Shutterstock nuotr.


3. Buitinė technika


Ko gero visi arba beveik visi virtuvėje turime buitinių prietaisų, kurių nenaudojame. Nusiperkame ir tiesiog laikome, nes arba nerandame laiko išsiaiškinti, kaip juos naudoti, arba po pirmo naudojimo nusiviliame (veikia ne taip, kaip reklamoje). Arba tai labai specifinis prietaisas, kurio prireikia tik kokį kartą per metus. Pavyzdžiui, vaflinė su eglutės formelėmis, skirta Kalėdoms. Tokius prietaisus galima ramiausiai parduoti internetu arba nugabenti į sodybą. Tokio, kurio visai nereikia – atiduokite išardyti detalėms, o jei prietaisas veikiantis – atiduokite tiems, kam jo galbūt reikia labiau. Taip jis atneš bent kokią naudą.


4. Nereikalingos dėžės ir pakuotės 


Ne visi produktai laikomi šaldytuve. Kruopas, pavyzdžiui, reikia laikyti spintelėje. Parsinešus iš parduotuvės jas geriau perpilti į sandariai užsukamus stiklainius. Taip patogiau ir laikyti, ir prireikus rasti. Atidarius spintelę iškart matyti, kas kur yra, o svarbiausia – sandariai uždarytame inde laikomose kruopose neįsiveis vabaliukai, o švarioje spintelėje – tarakonai.


Shutterstock nuotr.


5. Maisto atsargos


Tiems, kieno virtuvė maža, neverta kaupti maisto atsargų, nes tą maišą cukraus ar maišą miltų reikės kažkur laikyti. Geriausia apsipirkti savaitei – ir neprisipirksite nereikalingų produktų, ir valgysite šviežią maistą.


Shutterstock nuotr.


6. Kempinėlė indams plauti


Panaudotos kempinėlės – pagrindinis mikrobų šaltinis. Jie veisiasi maisto likučiuose. Todėl kempinėles reikia dažniau keisti, o senas išmesti. Krauti kempinėlių ar šluosčių ant plautuvės krašto negalima, nes ilgai naudojamos jos nebeatlieka savo pagrindinės funkcijos – švarinti indus.


7. Peiliai


Iš kur ta mūsų aistra peiliams? Dažnas turi po kelis peilių rinkinius skirtingiems maisto produktams. O juk net geriausi virtuvės šefai ne visus juos naudoja. Galite atsisakyti nereikalingų peilių – pamatysite, kad jų stokos nė nepajusite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis