Darau Pats: ąžuolinis stalas už 300 eurų

Donatas dirba marketingo srityje, tačiau laisvalaikiu mėgsta meistrauti. Kadangi šiuo metu statosi namą, jam prireikia įvairiausių baldų, kurie parduotuvėje atsieitų žymiai daugiau. Tad šįkart dalijamės jo patirtimi, kaip susimeistrauti ąžuolinį stalą už 300 eurų.

DarauPats.lt skaitytojas pasirinko gan sudėtingą dizainą. Uošvis, kuris padėjo jam surinkti stalą, bandė jį vis perkalbėti, kad geriau būtų tvirtinti kojas iš apačios, tačiau Donatas nepasidavė ir realizavo sumanytą dizainą, kurį matote pagrindinėje nuotraukoje. Galutiniai stalo išmatavimai yra 200x100x77 cm. Tad visų pirma, norint pasigaminti tokį stalą reikia turėti nemažą įrankių arsenalą. Skaitytojas išduoda, kad jei gamintų kitą stalą, nieko nekeistų. Bet apie viską iš pradžių.

Žingsnis po žingsnio

„Viskas prasidėjo nuo ąžuolinių lentų pirkimo. Pirkau iš žmogaus 5 cm storio, 3 metrų ilgio ir vieno pjovimo lentas. Lentos buvo džiovintos džiovykloje. Lentų kiekis buvo skaičiuotas laiptams, palangėms ir 2 stalams. Lentoms pasiekus mane, įsigijau diskinį pjūklą su liniuote, kad galėčiau apsipjauti lentas ir susipjauti tašais 5x5 cm, kuriuos vėliau galėčiau suklijuoti. Tai buvo naivus bandymas, nes po kelių pjūvių supratau, kad šitos medienos savo įrankiais neįveiksiu. Taigi susiradau meistrus, kurie man lentas supjaustė išilgai ir nuobliavo tašus“, - pasakojo meistraujantis vyras.

Paruošus medieną, prasidėjo darbai. Iš pradžių jis suklijavo (naudojo drėgmei atsparius medžio klijus, skirtus vidaus ir lauko darbams) du skydus 210 x 50 cm, kurie tapo stalo viršumi. Tam, kad galėtų suklijuoti tašus, pasigamino improvizuotus spaustuvus. Suklijuotus skydus vėl reikėjo vežti į dirbtuves, kad obliuotų su reismusavimo staklėm. Kai skydai buvo apdoroti, reikėjo suklijuoti juos tarpusavyje. Vėl teko pasidaryti improvizuotus spaustuvus. Kol stalviršis buvo klijavimo stadijoj, atėjo kojų eilė. Kiekvienai kojai reikėjo 9 tašų. Suklijavus kojas, vėl jas teko vežti į dirbtuves, kad visas keturias nuobliuotų ir lygiai nupjautų galus. Kojų matmenys 13x15x77 cm. Pagrindiniai komponentai buvo paruošti.

Visas meistravimo procesas:

„Stalo surinkimas prasidėjo nuo stalviršio galų apipjovimo ir kojinių nišų išpjovimo. Pamatavus, ar viskas tinka, atėjo kojų įtvirtinimo eilė. Tam, kad kojos tvirčiau laikytųsi, nupirkau specialius kojų tvirtinimo elementus. Kojose buvo išfrezuotos ertmės ir kaltu priduotos stačiakampio formos, kuriomis vėliau buvo klijuojami išilginiai ir skersinai standumo elementai. Kai viskas buvo paruošta, vėl sekė bandomasis surinkimas. Tam, kad kampai būtų tvirtesni ir, kad būtų kur įsukti varžtus, įdėjau papildomas plokšteles. Viską patikrinus prasidėjo klijavimas ir susukimas.

Po to šlifavome ir užglaistėme gilesnius plyšius. Plyšių glaistymui naudojau lipalo ir šlifavimo dulkių mišinį. Toks glaistas praktiškai nesiskiria nuo medžio spalvos. Kadangi neturėjau didelio medienos pasirinkimo, tai tarp tašų pasitaikė skilusių ir su kitokiais defektais. Tai suteikė dar daugiau natūralaus grožio.

Kitas etapas – lakavimas. Lakavau dviem skirtingais lakais. Pirmas sluoksnis buvo baldinis lakas, tada sekė lengvas šveitimas ir paviršiaus pašiaušimas, o antras ir trečias sluoksnis buvo dengiamas dviejų komponentų grindiniu laku (tam, kad paviršius būtų atsparesnis).

Ir štai – 100 kg sveriantis stalas gimė. Tiesa, pernešti stalą iš garažo į svetainę prireikė net 4 vyrų“, - išsamiai savo patirtimi pasidalijo Donatas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis