Kas yra fanera?
Ši lakštinė konstrukcinė medžiaga yra suklijuota iš nelyginio skaičiaus medienos sluoksnių. Faneros lakštai yra suklijuojami stipriais klijais aukštoje temperatūroje ir smarkiai suslegiami. Jos išorinis sluoksnis yra vadinamas gerąją faneros puse, nes yra geresnės kokybės, o vidinis, kuris yra prastesnės kokybės, vadinamas – blogąja faneros puse.
Šiandien fanerą galima rinktis iš įvairių rūšių. Lakštams gaminti yra naudojama beržo, liepos, drebulės, alksnio, pušies, eglės, buko mediena. Kiekvienos skirtingos rūšies medienos fanera turi atitinkamas patvarumo ir išvaizdos savybes. Taip pat galima rinktis iš įvairios faneros plokštumos apdailos: plokštumos gali būti laminuotos, padengtos emale, drožtiniu lukštu, tekstūriniu popieriumi ir t.t..
Pagrindiniai faneros pliusai: neaukšta kaina, stiprumas, standumas ir tuo pačiu medžiagos lengvumas. Taip pat galima išskirti ir šias savybes: klijuotinė fanera turi visus medienos, iš kurios ji yra pagaminta, privalumus, o taip pat ji yra patobulinta, nes turi laminuotą struktūrą; jos lakštai išlieka pakankamai atsparūs temperatūros pokyčiams ir drėgmei; fanera gali atlaikyti trumpalaikes didesnes apkrovas.

Faneros panaudojimo galimybės
Fanera, kuri yra tinkamai impregnuota, yra atspari drėgmei, tad tinka vonios bei virtuvės apdailai. Tokia medžiaga šaltam vonios interjerui gali suteikti medienos skleidžiamo šiltumo bei jaukumo.

Baldai pagaminti iš faneros yra kur kas pigesni už baldus pagamintus iš masyvo. Nors tokie baldai ir yra pigesni, bet jie vis tiek yra tvirti ir išvaizdūs.

Kadangi tai yra lanksti medžiaga, iš jos galima kurti įmantrių formų baldus.

Įdomus faneros panaudojimo būdas – dalinė kambario apdaila (pavyzdžiui, akcentinė siena).

Tokia plokštė erdvei suteikia naujos tekstūros, todėl interjeras tampa gilesnis. Fanera dera su dauguma kitų medžiagų: stiklu, metalu, plastiku, tad tinka įvairiems šiuolaikiniams interjerams.