Kaip įrengti mažą virtuvę, kad ji taptų svajonių zona (1)

Dauguma senesnės statybos butų turi nedideles virtuves. Nors jose vietos yra nedaug, jas taip pat galite įrengti jaukiai. Pasitelkite fantaziją, įvertinkite baldų dizainą ir funkcionalumą, ir įsitikinsite, kad maža virtuvė taip pat gali tapti jūsų namų širdimi. Erdvę vizualiai didina paprastumas, tiesios ir atviros linijos, ramios spalvos ir savo faktūra artimos apdailos medžiagos. Rinkitės mėgstamas spalvas, formas, medžiagas ir leiskite vaizduotei sukurti tokią aplinką, kurioje laisvalaikis su šeima bus malonus ir jaukus.

Didysis pasirinkimas – modernus ar tradicinis stilius?

Planuodami pirkti virtuvės baldus, pirmiausia pasirinkite virtuvės stilių. Modernus ar tradicinis – apsispręsti neturėtų būti sunku. Verta pasitelkti ir kito stiliaus akcentų – taip sukursite kontrastingą interjerą, kuris bus gyvas ir skoningas.

IKEA

Jei mėgstate eksperimentuoti – šiuo metu populiarėja juodos spalvos virtuvės. Galbūt toks pasirinkimas padėtų jūsų namų interjerui suskambėti netikėtai ir originaliai? Padėtų ir juodos spalvos akcentai ar detalės.

IKEA

Sumani apdaila

Siūlome rinktis neutralių spalvų, vienspalvius ar neryškius su smulkiu raštu tapetus, dažus, tinka ir plytelės. Tokia apdaila gerai atspindės šviesą, todėl virtuvė atrodys erdvesnė. Nedidelės virtuvės grindys, kaip ir sienos, turėtų būti ramių spalvų, suderintos su gretimos patalpos grindų spalva.
Jeigu virtuvę sujungsite su koridoriumi ar gretimu kambariu, vizualinį erdvumo efektą pasieksite pasirinkę vienodą sienų apdailą ir grindų dangą.

IKEA

Interjerą pagyvinsite pasirinkę kelias ryškesnes sienas, spalvingesnę tekstilę, indus, baldų furnitūrą. Aplinką pagyvins spalvotos detalės – dubuo su vaisiais ant stalo, sieninis laikrodis, nedidelis paveikslas arba spalvingas šviestuvas.

IKEA

Baldų pasirinkimas

Virtuvės spintelės ir stalčiai tokie pilnutėliai, jog atrodo, kad netrukus susprogs? O gal nuomojatės būstą, kuriame trūksta vietos patogiai susidėti daiktus?

Šiuo metu vyraujanti virtuvės interjero tendencija – švara ir tvarka. Tai padeda pasiekti įvairūs modulinių baldų sprendimai, sumanios virtuvių sistemos, kurias galima pritaikyti įvairioms gyvenimo situacijoms. Puiki išeitis – sumanūs virtuvės reikmenų laikymo sprendimai – ypač, jei nesinori atnaujinti viso virtuvės baldų komplekto.

IKEA

Baldus siūlome rinktis iš virtuvės sistemų su stalčiais, modulinėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, virtuvių sistemoje METOD viskas sukurta ir ištobulinta nuo spintelių iki fasadų bei rankenėlių, kad namuose atsivertų kuo daugiau galimybių. Pagaliau pavyks sutalpinti visą buitinę techniką, o pasitelkus įvairių dydžių spinteles ir stalčius, virtuvėje įsivyraus tvarka ir harmonija. Stalčius galite planuoti įvairių dydžių – tarkime, mažesnius vidinius stalčius didesniuose. Taip sukursite daugiau erdvės daiktams laikyti.

IKEA

Sumaniai išnaudokite virtuvės kampus. Kampinė pastatomoji spintelė su sukamąja lentyna KALLARP leis išnaudoti visus kampus ir patogiai pasiekti daiktus. Tereikia pasukti ir viskas po ranka! O jei turite siaurą erdvę ir svarstote, kaip ją išnaudoti – pravers METOD ištraukiamoji spintelė su vidinėmis detalėmis – sudėtus daiktus bus lengviau matyti ir pasiekti. Ką bepasirinktumėte – IKEA baldai sukurti taip, kad derėtų išorėje, būtų funkcionalu ir lengva sujungti.

IKEA

Mums visiems svarbu tausoti gamtą, todėl šiukšlių rūšiavimui siūlome tinkamą sprendimą. VARIERA / UTRUSTA atliekų rūšiavimo dėžių rinkinys patogus, nes galite laikyti ištraukiamuose stalčiuose spintelės viduje ar tiesiog vietoj spintelės po kriaukle.

IKEA

O kur dar maisto gaminimo įrankių, produktų, lėkščių ar stalo įrankių laikymo galimybės? Dėžutėse VARIERA sutalpinsite visą virtuvės amuniciją, o prieskoniai turės savo vietą.

Visgi, svarbiausia virtuvės paskirtis – suvienyti ir įtraukti visą šeimą. Pasirinkę virtuvės sistemą su apatiniais stalčiais indams, pastebėsite, kaip jūsų mažyliai taps savarankiškesni ir su malonumu prisidės prie maisto ruošos ar serviravimo.

Buitinė technika – patogiau ir tvariau

Jei apsisprendėte įsigyti naują buitinę techniką, svarbu įvertinti jų funkcijas. Mažoje virtuvėje būtiniausia buitinė technika - šaldytuvas, dujinė ar elektrinė viryklė, gartraukis. Kasdiene palydove tampa ir indaplovė. Integruotą buitinę techniką – šaldytuvą, šaldiklį, indaplovę – verta slėpti po vienodomis durelėmis. Indaplovę ar skalbimo mašiną rekomenduojame statyti šalia kriauklės. Jei užtenka vietos, verta įsigyti šaldytuvą ir šaldiklį atskirai. Erdvę virš šaldiklio siūlome išnaudoti lentynoms ar spintelėms maistui ar daiktams laikyti.

IKEA

Gamindami ar dengdami stalą su vaikais, norime, kad būtų smagu ir saugu. Todėl būtina užtikrinti, kad virtuvė - taip pat ir namai – būtų kuo saugesni. Ar jau įvertinote, kurios vietos virtuvėje kelia pavojų mažųjų sveikatai? Saugesnę aplinką virtuvėje padės sukurti orkaitės su durelių užraktu nuo vaikų. Jūsų mažyliai neužsigaus, jei apsaugomis PATRULL aptaisysite aštrius kampus, užrakinsite peilių ar šiukšlių stalčius, apribosite langų atidarymą.

IKEA

Ekonomiška IKEA buitinė technika padės namuose gyventi tvariau. Sutaupę elektros energiją pasidžiaugsite mažesnėmis sąskaitomis. Pavyzdžiui, indukcinės kaitlentės įkaista iki 50 proc. greičiau nei stiklo keramikos kaitlentės ir naudoja iki 40 proc. mažiau elektros. Visi IKEA maišytuvai yra su aeratoriais, todėl sunaudosite iki 40 proc. mažiau vandens, nors srovė bus tokia pati.

Užsakymo nr.: PT_74201188

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis