5 fengšui patarimai, kaip sukurti jaukią ir leisti laiką kartu kviečiančią svetainę

Svetainė yra namų erdvė, kurios paskirtis atrodytų gana paprasta – tai laisvalaikio leidimui skirta vieta, kurioje mėgaujamės pokalbiais su artimaisiais, ilsimės žiūrėdami televizorių bei skaitydami knygas. Visgi žvelgiant iš fengšui perspektyvos, šis kambarys atlieka kitą labai svarbų vaidmenį, kadangi daugumoje namų tai yra pirmoji erdvė į kurią yra patenkama iš prieškambario, – jis sukuria atitinkamą nuotaiką ir energetinį dažnį prieš patenkant į likusią būsto dalį. Štai keli įkvepiantys pavyzdžiai, kaip svetainei suteikti pozityvios energijos.

1. Erdvės funkcionalumas ir tvarkingumas. Prieš įrenginėjant svetainės kambarį, planuoti reikia pradėti nuo funkcionalumo. Svarbu gerai žinoti, kam tiksliai šis kambarys bus skirtas. Ar tai bus tik poilsiui skirtas kambarys? Ar kartais jis taps svečių miegamuoju? Ar čia bus valgoma arba dirbama? Žinant tikslią svetainės paskirtį, bus lengviau parinkti tinkamiausius baldus.


Šios erdvės nederėtų perkrauti nereikalingais baldais ir aksesuarais, kurie gali įnešti nereikalingo chaoso. Čia, kaip ir kitose namų erdvėse, reikėtų palaikyti tvarką ir švarą, nes tai padeda sukurti pozityvią namų energiją.


Shutterstock


Išsirinkus baldus, kitas svarbus etapas yra jų išdėstymas. Vadovaujantis fengšui principais, erdvėje daiktus reikia išdėstyti taip, kad jie netrukdytų patogiai judėjimo tėkmei. Šiame kambaryje svarbiausia yra sofos pozicija. Ją reikia pastatyti taip, kad sėdint ant jos būtų gerai matomos durys ir tie, kurie pro jas įeina ir išeina.


2. Svetainės spalvų paletė. Egzistuoja skirtingi metodai, kaip laikantis fengšui, kambariui parinkti tinkamą spalvų paletę. Galimi trys pagrindiniai būdai, pagal kuriuos yra nustatomos spalvos – kompaso kryptis, 5 elementus (žemė, medis, metalas, ugnis ir vanduo) bei bagua lentelę.


Shutterstock


Itin populiarus yra kompaso (pasaulio krypčių) metodas. Vadovaujantis šiuo metodu, svetainėje, kuri yra pietinėje pusėje, reikėtų naudoti šiltus atspalvius, pavyzdžiui: raudonus, oranžinius, geltonus ir t.t. Žinoma, nebūtina naudoti itin daug parinktos spalvos. Tai gali būti vos kelios detalės – pagalvėlės, paveikslas, akcentinė kėdė ir pan.


3. Augmenijos svarba interjere. Augalai yra neatsiejama fengšui filosofijos dalis. Jie turi galios interjerui suteikti gyvybe pulsuojančios energijos. Be to, tai yra geras būdas interjerą papildyti nauja spalva ir tekstūra. Augalai taip pat prisideda prie oro valymo.


Shutterstock


4. Teikiantys džiaugsmą aksesuarai. Renkant aksesuarus svetainės kambariui, į šią užduotį reikėtu pasižiūrėti itin atsakingai. Geriausia, kad interjero puošmenos asocijuotųsi su gerais prisiminimais arba įkvėpų nuveikti kažką naudingo.


Shutterstock


5. Veidrodis svetainėje. Jeigu svetainė yra nedidelė, veidrodis yra puiki priemonė galinti vizualiai praplėsti jos erdvę. Kabinant ar statant veidrodį svetainėje, labai svarbi yra jo vieta. Reikia atkreipti dėmesį į tai, ką veidrodis atspindi, nes jis atspindi ir to daikto energiją.


Shutterstock


Taip pat patartina rinktis tokį veidrodį, kuriame galėtumėte matyti visą savo galvą, pečių liniją bei krūtinę, kad veidrodis galėtų „fiksuoti“ jūsų aurą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis