Tamsiai mėlyna spalva svetainėje: kaip ją prisijaukinti

Sodrios spalvos svetainėje gali sukurti itin jaukią bei intymią atmosferą, kuri tarytum skatina ilgus, nuoširdžius, gilius pasikalbėjimus. Tamsiai mėlyna spalva – stilingas pasirinkimas, kuris interjere gali atlikti tiek fono, tiek charakteringos detalės vaidmenį. Tad kaip prisijaukinti šią spalvą savo svetainėje?

Norite dramos – leiskite tamsiai mėlynai spalvai dominuoti interjere


Jeigu norite, kad jūsų svetainė tiesiog atimtų žadą savo charakteringumu, nebijokite tamsiai mėlynos spalvos. Kuriant dramatiškumu dvelkiančią erdvę, vienos sienos mėlynai nudažyti neužteks.


Shutterstock


Leiskite šiai spalvai svetainėje tapti dominuojančia – mėlynai nudažykite ne tik akcentinę sieną, bet ir lentynas, jeigu svetainėje yra židinys, jį taip pat galima nudažyti šia spalva.


Shutterstock


Žinoma, kaip ir bet kokioje kitoje namų erdvėje, taip ir svetainėje reikia pasistengti sukurti harmonijos jausmą. Balanso jausmą tokioje tamsiai mėlynoje erdvėje padės pasiekti šviesios lubos bei šilto atspalvio medinės grindys. Čia taip pat gražiai gali atrodyti pilka sofa bei šviesus kilimas.


Spalviniai deriniai, kurie tamsiai mėlynai suteikia papildomo žavesio


Jeigu bijote, kad tamsiai mėlyna spalva svetainėje atrodys gan niūriai, galite ją derinti su kitomis spalvomis. Pavyzdžiui, šis mėlynos spalvos atspalvis labai žaismingai gali suderėti su šilta garstyčių arba oranžine spalva.


Shutterstock


Tam, kad erdvė atrodytų harmoningiau, papildomai galima įvesti neutralią spalvą (pavyzdžiui, baltą).


Shutterstock


Naudojant tamsiai mėlyną spalvą svetainės interjere, nebūtina kurti ryškių bei dramatiškų kontrastų. Iš tiesų, mėlyna spalva labai gražiai dera ir su neutralia spalvų palete. Pavyzdžiui, ši spalva yra labai mėgstama skandinaviškuose interjeruose, kuriuose dominuoja baltų bei pilkų atspalvių gama. Tamsiai mėlyna spalva tokiame interjere tampa išskirtiniu erdvės akcentu.


Shutterstock


Tamsiai mėlynai spalvai švelnumo galima suteikti derinant ją su rožiniais atspalviais. Pavyzdžiui, ant mėlynos sofos subtiliai gali atrodyti rožinės pagalvėlės arba pledas. Mėlynas kilimas gali žaviai suderėti kartu su rožinėmis užuolaidomis ir t.t.


Interjero stiliai, kuriuose ši spalva atsiskleidžia geriausiai


Kaip jau minėjome, tamsiai mėlyna spalva dažnai yra naudojama skandinaviškuose interjeruose. Tačiau ji puikiai dera ir su kitais interjero stiliais. Pavyzdžiui, ji nuostabiai atsiskleidžia šiais metais ypač populiariame maksimalistiniame interjere. Taip pat jos prabangios estetinės savybės gražiai pasimato glamūriškoje erdvėje.


Shutterstock


Paveikslų eksponavimas


Jeigu ieškote vietos ryškiam paveikslui pakabinti, nebūtina to daryti ant baltos sienos. Iš tiesų, tamsiai mėlyna spalva puikiai atlieka fono vaidmenį, kuriame išryškėja meno kūrinio potėpiai bei spalvos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis