3 idėjos, kaip paprastai namuose sukurti Velykų nuotaiką

Velykos jau po savaitės. Greičiausiai jau planuoji meniu, ieškai idėjų, kaip įdomiai nudažyti kiaušinius, kokia staltiese užtiesti stalą, kaip jį papuošti ir kokios detalės namuose sakytų – jau pavasaris. Paruošiau tris idėjas, kurias įgyvendinti labai paprasta, o jei pradėsite jau šį savaitgalį, tikrai džiaugsitės rezultatu Velykų rytą.

Krūmų ir medžių šakos

Man tai – pats universaliausias ir gražiausias namų papuošimo būdas pavasarį. Prieš Velykas galite pagyviinti šakas mažais kiaušinukais, ar popieriniais gėlių žiedais. Net jei nieko ant šakelių nekabinsite – išsprogę pumpurai ir maži lapeliai bus pati gražiausia puošmena.

TenKurNamai.lt nuotr.

Prieskoninės žolelės kiaušinių lukštuose

Kai savaitgalį kepsite kiaušinienę – pasilikite lukštus. Tereikia į juos įberti truputį žemių ir greitai dygstančių pipirnių ar lapinių ridikėlių sėklų. Jau po kelių dienų kiaušinių lukštai (patartina laikyti ant palangės) pasipuoš žalia kepurėle. Lukštus su augančiomis žolelėmis galite dėti ant šventinio stalo ir lėkštėje tarp margučių.

TenKurNamai.lt nuotr.

Pipirnės gražioje lėkštėje

Čia būtent lėkštė ir vaidina pagrindinį vaidmenį. Jei esate kada daiginę pipirnės sėklytes, žinote, kad joms augti užtenka vatos arba popierinio rankšluosčio. Svarbu, kad dygstančioms sėkloms užtektų drėgmės. Pavyzdžiui, aš dažniausiai sėklas daiginu plastikiniame indelyje (pvz. nuo pievagrybių). Grožio – jokio, bet praktiška ir ant virtuvės palangės tas mėlynas plastmasinis indelis visai gerai atrodo (ar tikrai?).

Šiais metais, visai netikėtai nusprendžiau suteikti pipirnėms malonumą ir pasėjau jas į gražią lėkštę. Tvirtai galiu pasakyti – tokią lėkštę su mažais augalėliais drąsiai statysiu ir ant Velykų stalo.

TenKurNamai.lt nuotr.

Kokių idėjų turite savo Velykoms? Ar puošite namus ir stalą tradiciškai, ar ieškosite naujų idėjų?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis