Dekupažo pamokėlė: dėžutė kosmetikai

Tęsiame aguonų temą. Šį kartą per daug jūsų neerzinsiu „krakliumi“, nes jo naudojau labai nedaug (galima buvo ir apsieiti).

Taigi turime medinę dėžutę, skirtą kosmetikai. Ji netgi su veidrodėliu ir turi dvi talpas grožio priemonėms. Nutariau dėžutę „pasendinti“ ir papuošti aguonomis.

Naudojau šias priemones:

Akrilinius baltus, žalius ir geltonus dažus, 2 rūšių sendinančius lakus, žvakigalį, klijus dekupažui ir dekupažinį popierių. Dėžutei nulakuoti dar bus reikalingas lakas.

Pirmiausia dėžutę nudažiau tamsiai žalia spalva, truputį įmaišius geltonos, kad būtų vos vos šiltesnė.

Dėžutei išdžiūvus, vietomis įtryniau senu žvakigaliu – tai toks sendinimo metodas. Paskui paaiškinsiu, kas iš to išeis.

Dabar susimaišiau švelniai žalsvas dažus, vėl pašiltinusi geltonu atspalviu ir dar sykį nudažiau dėžutę. Šita spalva dėžutę dažiau ir iš vidaus.

Kai šis dažų sluoksnis visiškai išdžiūvo, švitrinio popieriaus gabalėliu aptryniau visą dėžutę. Tos vietose, kur buvo įtrinta vašku, pasirodė apatinių tamsiai žalių dažų sluoksnis. Dėžutė akivaizdžiai „paseno“.

Iš dekupažinio popieriaus iškirpau ir sukomponavau aguonas. Tada jas pamerkiau į vandenį, kad popierius gerai sudrėktų. Paskui išėmusi lengvai nusausinau popieriniu rankšluosčiu, ištepiau klijais ir užklijavau ant dėžutės.

Dabar atėjo eilė nedideliems įtrūkimams. Keliose vietose, kur man atrodė reikalinga, patepliojau sendinančiu laku – pirmiausia vienu, jam išdžiūvus – kitu, kad gautųsi įtrūkimai. Jiems atsiradus ir gerai išdžiūvus, tas vietas įtryniau tamsiai žaliais dažais. Tos vietos dabar atrodo tarsi suskilinėjusios nuo laiko, o pati dėžutė „apsitrynusi“, tarsi ištraukta iš močiutės palėpės.

Dėžutę beliko nulakuoti, tačiau viskas nesidaro taip greitai, tad pateikiu tokį „pusiau žalią“ variantą – šitos terlionės labai malonios, bet užima daug laiko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis