Kaip pačiam pasigaminti tradicines langines?

Neries regioniniame parke šį rudenį naujomis spalvomis dabinasi ne tik didžiausias Lietuvoje ąžuolynas ir įspūdingas Neries upės slėnis, bet ir Šilėnų etnokultūrinis draustinis. Nuo šiol žavesio šiam kaimui suteiks ne tik akmenimis grįstos gatvelės ir jauki liaudies architektūros bažnyčia, bet ir penkios naujai pasidabinusios medinės pirkios. Jų langus papuoš dar dažais kvepiančios langinės, langų apvadai ir karūnos, o po stogu ornamentais sumirgės vėjalentės bei karnizai.

Senąja kaimo dvasia alsuojančiuose, tačiau nuo sostinės vos 15 km nutolusiuose Šilėnuose birželio 1 d. prasidėjęs projektas „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“ į savo veiklas įtraukė ne tik vietos gyventojus, bet ir vilniečius, moksleivius, dešimtį savanorių iš įvairių Europos šalių, bei neįgaliuosius.

langai
langai
Organizatorių nuotr.

Visų jų ir įstaigos „Lobių dirbtuvės“ meistro rankose gimė devyniolikos langų puošyba ir trejos vėjalenčių ir karnizų poros. Pirmąją rudens savaitę jos „nutūps“ ant penkių Šilėnų kaimo pirkių ir ten pasiliks – džiuginti vietos gyventojų ir turistų akis.

langai
langai
Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 6 d. 12 val. centrinėje kaimelio aikštėje vyksiančiame renginyje bus galima pasigrožėti šio projekto rezultatais, pasiklausyti architektų, kultūros ir tautinio paveldo specialistų paskaitų bei sudalyvauti 5 kilometrų ekskursijoje po įspūdingas kaimelio apylinkes.

langai
langai
Organizatorių nuotr.

12.15 val. architektė dr. doc. Aistė Andriušytė aptars Lietuvos pietrytinės dalies tradicinės kaimo architektūros bruožus ir puošybą. 13 val. į pasivaikščiojimą po Šilėnus pakvies menotyrininkė dr. Rasa Bertašiūtė, kuri skatins gyvai diskuoti apie tradicijos ir modernumo dermės galimybes.

langai
langai
Organizatorių nuotr.

O 13.45 val. senųjų dailidystės bei stalystės amatų puoselėtojas Romualdas Valantis supažindins su medžiu – jo „charakteriu“, ypatybėmis ir apdirbimo technologijomis.

langai
langai
Organizatorių nuotr.

Viso renginio metu veiks atviros medžio dirbtuvėlės, kur norintys galės pasigaminti tradiciniais šių vietovių ornamentais padabintą puošybos elementą.

14.30 val. Neries regioninio parko gidas pakvies į 5 km ilgio žygį – pasigrožėti puikiomis apylinkėmis ir aplankyti mitologinius šaltinius, regyklą, Naujosios Rėvos piliakalnį ir rudenį pasitinkantį Neries upės slėnį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis