6 neįprasti valymo būdai su kolos gėrimu

Manote kola tinkama tik gėrimui? Ne! Taip pat ja galite valyti namus. Pateikiame 6 neįprastus valymo būdus pasitelkus šį gėrimą.

1. Rūdžių naikinimui

Šis gaivusis gėrimas – tikras rūdžių siaubas. Jeigu namuose susikaupė nemenkos atsargos nedidelių rakandų, kuriuos norėtumėte išvalyti nuo rūdžių, paprasčiausiai nakčiai juos pamerkite kolos gėrime, o ryte gerai nušveiskite šiukščia šluoste. Gėrimo savybės padeda veiksmingai skaidyti rūdžių daleles, tad jos žymiai lengviau pasiduoda valymui. Kola taip pat puikiai tinka ir nuo rūdžių valyti chromuotus paviršius – šiek tiek gėrimo užpilkite ant švelnaus audinio skiautelės ir sukamaisiais judesiais nuvalykite.

2. Švariems langams

Kaip ir rūdžių valymo atveju, koloje esanti citrinos rūgštis – puiki valymo priemonė. Net ir langų. Šiuo gėrimu ypač patariama valyti automobilio langus, kurie neretai nepasiduoda įprastoms valymo priemonėms. Tiesiog pilkite gėrimą tiesiai iš skardinės ar butelio ant lango ir trinkite skudurėliu ar šluoste. Po tokios procedūros langus reikia nuvalyti drėgna šluoste, kad neliptų nuo gaiviajame gėrime esančio cukraus. Tai puiki ir pigi alternatyva visiems citrinos rūgšties pagrindu veikiantiems valikliams, reklamuojamiems per televiziją.

3. Tviskantiems puodams

Kartais puodų dugnas laikui bėgant pajuoduoja, išvalyti praktiškai neįmanoma. Dažniausiai tokius spalvos pokyčius sukelia dažnas naudojimas arba rūgštus maistas. Norite, kad puodas vėl būtų kaip naujas? Tiesiog supilkite į puodą skardinę šio gaiviojo gėrimo (arba tiesiog tiek, kad gėrimas padengtų juodumą) ir pastatykite ant viryklės, įjungusios silpną ugnį. Po valandos puodas bus kaip naujas.

4. Skalbimui

Riebalų dėmės ant drabužių – dažnas namų šeimininkių galvos skausmas. Dėmių valikliai nepigiai kainuoja, o ir tikrai ne visada tinkamai atlieka savo darbą. Siūlome jums pigų, bet itin veiksmingą sprendimą: skalbiant supilkite stiklinę kolos ir įprastų skalbimo miltelių. Tokiu būdu lengvai pašalinsite ir kraujo dėmes. Be to, kola padeda panaikinti ir nemalonius kvapus.

5. Nemaloniems kvapams naikinti

Buvote žvejoti? Jeigu jūsų rūbai prisigėrė nemalonaus kvapo ir baiminatės, jog po savęs paliekate nosį suraukti verčiantį šleifą, vykite visus nuogąstavimus šalin. Čiupkite skardinę kolos ir panaudokite jos turinį skalbiant kartu su įprastais skalbimo milteliais. Šis gėrimas puikiai tinka naikinti nemaloniems kvapams.

6. Plytelių švarai

Kaip jau greičiausiai supratote, kola – nepakeičiamas valiklis. Pasirodo, ji puikiai tinka ir keraminėms plytelėms valyti. Tereikia užpilti šiek tiek šio gėrimo, palaukti kelias minutes ir nuvalyti. Nešvarumų kaip nebūta. Įsisenėjusias dėmes pašalinsite jas užpylusios kolos ir patrynusios šepečiu. Šis gaivusis gėrimas idealiai tinka ir kilimo dėmių naikinimui. Gėrimo užpilkite ant dėmės, palaukite kelias minutes ir nešvarią vietą patrinkite šepečiu. Valymo procesą baikite kolos likučius pašalinę muiluotu vandeniu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis