Kaip pataisyti sugedusį čiaupą?

Čiaupo taisymas - tai vienas dažniausiai pasitaikančių remonto darbų namuose. Sutaisyti varvantį čiaupą be profesionalų pagalbos gana lengva, tiesa, tai priklauso nuo to, kokį čiaupą turite.

Pirma, atjunkite vandens tiekimą. Dažniausiai šalia čiaupo būna įtaisytas ventilis. Jei nėra, galite trumpam išjungti vandenį visame name ir vėliau vėl įjungti.

Čiaupai su slėgiu valdomu vožtuvu yra gana dažni, todėl aptarsime būtent šios rūšies čiaupų taisymą. Jei nežinote, kokį turite čiaupą, paieškokite gamintojo pavadinimo ant paties čiaupo. Dauguma gamintojų turi savo internetinius puslapius, kuriame pateikiama informacija apie čiaupus bei keičiamas jų dalis.

Čiaupo keitimo instrukcija:

1. Atsukite čiaupo laikiklį ir nuimkite jį.

2. Nuimkite apsauginį dangtelį. Tam jums prireiks replių.

3. Atsukite sklendės stiebą ir atjunkite jį nuo stovo.

4. Išimkite sraigtą, kuris laiko čiaupą.

5. Nuimkite čiaupą ir atidžiai jį apžiūrėkite.

• Nuimkite veržlę ir atidžiai ją apžiūrėkite, jei jos būklė nėra visai prasta, galite ją panaudoti kaip pavyzdį ieškant naujos detalės. Jei veržlė subyrėjo į šipulius, kai ją išėmėte, tada apžiūrėkite sklendę, kad bent įsivaizduotumėte kokio dydžio veržlės reikės. Apžiūrėkite sklendės lizdą, esantį apačioje, tam, kad nustatytumėte, kokia veržlė tiks, tiesi, ar kampuota. Jei nustatėte čiaupo modelį ir gamintoją, galėsite rasti ir tinkamą veržlę.

• Paieškokite naujos veržlės namų apyvokos prekių ar santechnikos parduotuvėse. Parduotuvėje turėtumėte rasti veržlių rinkinius, kuriuose sudėta įvairiausių formų ir dydžių veržlių. Naudinga turėti tokį rinkinių, jei netikėtai vėl prireiktų tvarkyti santechniką.

• Radę tinkamą veržlę, darykite viską atvirkščiai nei darėte, kai išiminėjote seną detalę.

Dažniausiai čiaupas ima varvėti, kai sugenda veržlė, tačiau kartais net ir pakeitus veržlę vanduo vis dar gali lašėti, tikėtina, todėl, jog susidėvėjusi kita čiaupo dalis. Vis dėlto dažniausiai sugedus čiaupui, reikėtų pirma patikrinti veržlę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis