Patarimai, kaip taupyti šilumos energiją namuose

Jei pradėsite taupyti energiją namuose, ne tik prisidėsite prie išteklių išsaugojimo, bet ir išeikvosite mažiau pinigų komunalinėms paslaugoms. Naujuose namuose dažniausiai jau būna įdiegtos bene pačios moderniausios energiją taupančios sistemos ir technologijos, o senesniuose namuose galima daug ką atnaujinti remonto metu, siekiant padidinti energijos panaudojimo efektyvumą.

Tam neprireiks daryti kapitalinio remonto – kai kurios pasiūlytos idėjos gali būti įgyvendintos tiesiog per laisvą savaitgalį. Ir kiekviena idėja padės jums sutaupyti pinigų ilgalaikiame laikotarpyje.

Sandarinkite ir apšiltinkite. Dauguma namų jau turi įdiegtą apšiltinimą, tad namų savininkai dažnai apie apšiltinimą paskui jau nepagalvoja. Apšiltinimo atnaujinimas arba papildomas apšiltinimas padidins jūsų namų energijos suvartojimo efektyvumą, padedant išlaikyti temperatūrą namuose. O tai reiškia – ir sumažinti sąskaitas.

Užsandarinti oro nutekėjimo vietas. Užsandarinti oro nutekėjimo vietas aplink langus ir duris yra vienas greičiausių ir pigiausių būdų jūsų namus padaryti labiau energiją taupančius. Langai senuose namuose gali turėti tarpelius ir plyšelius leidžiančius orą. Net įtrūkęs stiklas gali leisti orą ir taip jūsų namų energijos suvartojimą padidinti keliais šimtais litų. Pradėkite daryti sandarinimo darbus naudojant specialias durims ir langams sandarinti putas. Pakeiskite gumeles visose judančiose langų vietose.

Pakeiskite langus. Jei jūsų namuose įrengti seni mediniais rėmais langai, pakeiskite juos naujais ir energiją taupančiais langais, kurie jums padės sutaupyti iki pusės tūkstančio litų per metus.

Įrenkite vandens šildytuvą reguliuojamą pagal poreikius. Vienas iš energijos vartojimo netaupančių įrenginių yra vandens šildytuvai. Taip, kaip veikia standartinis vandens šildytuvas, jis turi pakaitinti ir išlaikyti šilumą beveik 400 litrų vandens, kad būtų galima jį naudoti bet kuriuo metu. Netgi tada, kai nenaudojate vandens, vandens šildytuvas energiją vartoja. Vandens šildytuvas reguliuojamas pagal poreikius kaitina vandenį būtent tada, kai jums reikia ir maždaug nuo 2 iki 5 litrų per minutę. Pakeitus vandens šildytuvą, energijos galite sutaupyti netgi daugiau nei 30 procentų.

Atnaujinkite vandens maišytuvus. Dauguma virtuvių ir vonių vandens maišytuvai gali išskirti maždaug 2,2 litrų per minutę, o dušo galvutės vandens gali išleisti ir 10 litrų per minutę. Pakeiskite vandens maišytuvus į labiau vandenį taupančius ir vandenį leidžiančius 1, 5 litro per minutę. Tokie maišytuvai jums padės sumažinti vandens suvartojimą net 30 procentų.

Atnaujinkite tualeto bakelį. Senieji tualetų bakeliai turi mygtuką, kuris iš bako išleidžia net 6 litrus vandens, o ekonomomiškesni - apie 3 litrus vandens. Naujos kartos, eko draugiški bakeliai sunaudoja tik 1,28 litro vandens vienam nuleidimui. Toks bakelis jums gali sutaupyti net 24 tūkstančius litrų vandens per metus!

Užsakymo nr.: PT_63426552

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis