Patarimai renkantis geodezinius, kadastrinius matavimus atliekančią įmonę

Ne paslaptis, kad Lietuvos rinkoje tarp geodezinius darbus atliekančių įmonių konkurencija yra didelė, o kaip žinia, didelė konkurencija skatina nesąžiningą verslą. Taigi keletas patarimų, kaip iš didelės pasiūlos išsirinkti tinkamą įmonę.

1. Įsitikinkite (paprašykite, kad pateiktų), ar toje įmonėje dirbantys matininkai, turi galiojančias licencijas. Tik atestuoti specialistai gali šiuos darbus atlikti profesionaliai ir būti už juos atsakingi. Tai Jums garantuos darbų kokybę. Licencija taip pat parodo, kad matininkas turi mažiausiai 3-jų metų darbo patirtį.

2. Nesusigundykite Jums pasiūlyta maža kaina, nes šie darbai nėra pigūs - jiems atlikti patiriamos nemažos išlaidos. Pasirinkę mažiausią kainą Jūs rizikuojate, kad darbai bus atlikti nekokybiškai.

Šiame versle yra tokia praktika, kai matininkai nesivargina ir nevažiuoja į sutartą objektą, tačiau sugeba parengti Jums reikalingus dokumentus. Geodezinių darbų pagrindas yra kamerialiniai (lauko) darbai, todėl matininkas būtinai turi važiuoti į vietą ir užfiksuoti esamą situaciją. Jei turite galimybę, dalyvaukite patys, kai bus matuojamas Jūsų sklypas.

3. Jei Jūsų žemės sklypas ribojasi su kaimynų sklypais, kurie dar nėra pasidarę geodezinių matavimų, pasiūlykite jiems užsisakinėti darbus kartu, toje pačioje įmonėje. Tuomet Jums visiems kainos bus žymiai mažesnės. Tuo pačiu ateityje išvengsite konfliktų su kaimynais, nes visi kartu dalyvausite nustatant savo sklypų ribas.

4. Rinkdamiesi įmonę, surinkite paieškos sistemoje raktinius žodžius „geodeziniai matavimai atsiliepimai“, ir rinkitės iš tų įmonių, prie kurių rasite daugiau teigiamų atsiliepimų, nei neigiamų.

5. Netikėkite, kai Jums matininkas žada padidinti žemės plotą. Geodezininkai žemės plotų nei prideda, nei atima, jie tik fiksuoja esamą situaciją vietovėje, remdamiesi pirminiais dokumentais ar kita kartografine medžiaga.

6. Pasiteiraukite, ar toje įmonėje, kur žadate užsisakyti geodezinius matavimus, dirba specialistai turintys teisinių žinių, kurie galėtų Jums tinkamai išaiškinti, kokias procedūras reikia atlikti užsakant vienus ar kitus darbus, ir kokias procedūras jie gali atlikti vietoj Jūsų, tam, kad būtų pasiektas optimalus galutinis rezultatas.

7. Norintiems sutaupyti, darbus geriausia užsisakinėti šaltuoju metų laikotarpiu. Nors žiemos metu matininkams darbas yra sudėtingesnis, tačiau kainos būna šiek tiek mažesnės.

8. Jei norite dalinti žemės sklypą į kelias ar daugiau dalių, tai prieš tai pasidarykite sklypo geodezinius (kadastrinius) matavimus, tam kad iki padalijimo būtų nustatytas tikslus sklypo plotas ir ribos. O jei dar turite įtarimą, kad Jūsų bendrasavininkai gali persigalvoti dėl sklypo padalinimo, tuomet apsidrauskite ir savo susitarimą patvirtinkite notarų biure, ir tik tada užsisakykite žemės sklypo padalinimo projektą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis