Kaip užkirsti kelią buitinėms alergijoms

Atėjus alergijų sezonui ypač svarbu namuose užtikrinti švarų orą, kuris sumažins alergijos simptomus ir leis šeimos nariams lengviau kvėpuoti. Jeigu turite vaikų, tai dar svarbiau, kadangi jie pagal savo kūno dydį įkvepia proporcingai daugiau oro, taigi, gauna daugiau dulkių ir teršalų nei suaugę žmonės. Sužinokite, kuriomis savo namų vietomis privalote ypač pasirūpinti ir kaip jas lengvai išvalyti.

Naudokite kilimėlius

Labai paplito klaidingas įsitikinimas, kad pasirinkus kieto paviršiaus grindis, kaip alternatyvą kilimams, namai tampa švaresni. Tačiau iš tikrųjų dulkės ir purvo dalelės nusėda ant šių plikų paviršių ir vėl pakyla į orą, taip keliaudamos į namų gilumą. Kuo namuose didesnis judėjimas, tuo aktyviau šis procesas vyksta. Nedideli kilimėliai (ypač prie lauko durų) atlieka filtrų funkciją: absorbuoja purvą, alergenus ir bakterijas. Šios nesveikos dalelės juose įstringa ir būna ten tol, kol ateina laikas pasidarbuoti su siurbliu.

Švarūs kilimai

Jeigu norite prailginti kilimų gyvenimą ir pagerinti jų išvaizdą, siurbkite juos kartą per savaitę. Taip išvalysite ten susikaupusias dulkes ir purvą. Geriausia tam naudoti siurblio maišelius su filtrais, tačiau bakterijų, alergenų ir gyvūnų pleiskanų kilimo pluošte vistiek gali likti. Gilesniam išvalymui prireiks profesionalaus kilimų valymo, kuris būtinas mažiausiai du kartus per metus. Galite paprašyti, kad kilimą valydami panaudotų medžiagą, maksimaliai pašalinančią bakterijas. Profesionalai taip pat gali padengti jūsų kilimą priemone, kuri leis jį išlaikyti švarų kaip įmanoma ilgiau.

Minkštų baldų siurbimas

Dauguma žmonių nemažai laiko praleidžia sėdėdami ant sofų ir foteliuose, tačiau tik nedaugelis reguliariai juos valo. Minkštų baldų apmušalus (ypač dažnai naudojamus, pavyzdžiui, stovinčius svetainėje) būtina išsiurbti – taip surinksite ten susikaupusį purvą, dulkes ir alergenus. Taip pat rekomenduojama bent kartą per metus pasinaudoti profesionalų pagalba, kurie išvalys giliau susikaupusį purvą ir alergenus.

Stalviršių valymas

Panašiai kaip ir kieto paviršiaus grindys, virtuvės stalviršiai taip pat renka ore skraidančias dulkes, bakterijas ir alergenus. Švelniu valikliu nuvalysite nešvarumus, tačiau iš granito ar kitų panašių medžiagų pagaminti stalviršiai dažnai padengti sluoksniu, kuris ilgainiui nusivalo. Tokiems paviršiams valyti reikia naudoti valiklius, skirtus apsauginiam sluoksniui atnaujinti – tai užkirs kelią bakterijų prasiskverbimui į porėtas stalviršio vietas.

Oro filtrų keitimas

Kitas svarbus vidaus oro kokybės gerinimo būdas – reguliariai keisti šildymo katilo filtrus, ypač pasibaigus žiemos mėnesiams. Tai neleis dulkėms ir purvui plisti po namus. Ore esančių alergenų skaičių sumažinti padės ir ortakių bei orlaidžių nuvalymas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis