Kaip jaukiai įsirengti standartinį įstiklintą balkoną: paprastai įgyvendinama idėja

Ką čia slėpti, ne vienam iš mūsų daugelį metų balkonai buvo vien sandėliukai (tikriausiai ne vienam ir iki šiol), kuriuose laikoma galybė nereikalingų daiktų, tušti stiklainiai, seni laikraščiai, kiti rakandai. Taip pat dažnai balkonus „puošia“ slidės, rogutės, net dviračiai. Todėl nėra ko stebėtis, – kai vienoje mažytėje erdvėje prikrauta visokiausių daiktų, labai sunku palaikyti tvarką. Užtat ilgainiui balkonas ir virsta sandėliu, pilnu prigrūstų daiktų, prie kurių kartais net sunku prasibrauti ir dar sunkiau ką nors atrasti.

Įstiklintas balkonas – puiki vieta poilsiui


Nedideliuose butuose visada trūksta erdvės, kurioje galima būtų tvarkingai susidėti daiktus, pailsėti, išgerti kavos puodelį. Todėl, jei turite įstiklintą balkoną ar patys jį įsistiklinote, vertėtų gerai apgalvoti, kaip funkcionaliai išnaudoti jo erdvę ir tuo pačiu sukurti papildomą ir jaukią oazę.


Taigi yra daugybė dizaino sprendimų, kaip gražiai ir jaukiai įsirengti balkoną. Pirmiausiai įstiklintas balkonas – tai puiki vieta poilsiui. Užtenka pastatyti nedidelį stalelį, dvi kėdes, paimti į rankas mėgstamą knygą ar kavos puodelį ir plačiai atvėrus balkono langus mėgautis ankstyvo rugpjūčio ryto gaivia šiluma.


Šis stačiakampio formos net 6 metrų ilgio ir 1,25 metrų pločio įstiklintas balkonas yra viename daugiaaukščiame monolitiniame name Vilniuje (nuotr.). Balkono įrengimui buvo panaudotos šios medžiagos: putoplastis, drėgmei ir ugniai atsparus gipso kartonas, tinkas, glaistas, dažai, žalios spalvos sintetinė grindų danga, primenanti žolę. Kadangi balkonas ganėtinai ilgas, reikėjo jį kažkaip „sutrumpinti“. Todėl viename jo gale buvo pastatyta 60 cm gylio spinta, kurioje sukrauti lagaminai, palapinė, įvairiausio dydžio dėžės su daiktais. Virš spintos įmontuotas šviesos diodų šviestuvas. Taškinis apšvietimas įmontuotas ir po balkono langu.


Tuo tarpu kitame balkono gale – dvi skrynelės, ant kurių užtiestas užtiesalas, ir dekoruotos suderintų spalvų pagalvėlėmis. Ant šio „minkštasuolio“ galima ne tik prigulti ir nusnausti, bet vėsesnę dieną, įsisupus į antklodę, išgerti karštos mėtų arbatos puodelį. O vakare uždegtos aromatingos žvakės ant palangės suteikia šiai nedidelei erdvei romantiškumo ir intymumo. Nes balkone netrūksta ir gyvų gėlių vazonėlių. Pakabintos ant sienos paveikslų reprodukcijos arba vaikų piešti paveikslėliai suteiks balkono interjerui savitumo ir dar daugiau jaukumo.Balkonuose kuriamos ir oranžerijos


O jei planuojate sukurti balkone vietą, kur ketinate praleisti nemažai laiko visais metų laikais, reikėtų iš anksto apgalvoti, kaip apšiltinti sienas ir grindis. Mat be šilumą sulaikančių medžiagų čia gali būti pakankamai šalta. Tai ypač svarbu, jei balkonas – šiaurinėje namo pusėje. Užtat vasarą galima papuošti įstiklinto balkono langus lengvomis užuolaidomis ar roletais, kur įdienojus padėtų pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių. Be to, sukurtų vėsumos iliuziją, o taip pat ir poilsio kurioje nors egzotiškoje šalyje pojūtį.


Neretai balkonuose įrengiamos ir oranžerijos su daug lentynų ir laikiklių gėlėms. Būtent dėl gaivaus oro ir pakankamai daug šviesos balkonuose gėlės auga kaip ant mielių. Net ir visai nedidelį balkoną galima paversti funkcionalia papildoma patalpa su teisingai sustatytais baldais: įmontuotomis spintomis, taip pat skryniomis, komodomis, kuriose galima laikyti reikalingus ir greitai pasiekiamus daiktus.


Ne kiekvienam vasarą pavyksta ištrūkti į gamtą. O taip norisi anksti ryte ar vakare pasėdėti ir pasvajoti „gamtoje“ su arbatos puodeliu ar vyno taure rankoje ir įkvėpti gaivaus vasariško oro gurkšnį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis