Gyvenimo kokybės pagerinimas naudojant garsoizoliaciją. Akmens vatos privalumai

Dėl triukšmo iš gretimų patalpų ir išorės mažėja susikaupimas ir darbingumas atliekant kasdienes užduotis. Tokiose patalpose gyvenantys žmonės susiduria su pablogėjusia savijauta. Sužinokite, kaip pagerinti akustinį komfortą pastate.

Kaip užtikrinti akustinį komfortą?


Yra daugybė būdų, kaip pagerinti akustinį komfortą namuose ir butuose. Galite įrengti garso nepraleidžiančias duris, pakabinamas lubas arba patalpose įrengti akustines plokštes, kurios sugeria garsą. Tokie sprendimai naudojami ir gyvenamuosiuose pastatuose, ir biuruose. Tačiau ar yra dar geresnis būdas kaip užtikrinti akustiką namuose? Vienas geriausių – naudoti akmens vatą.


Izoliacinės medžiagos pasirinkimas turi didelę įtaką patalpos akustikos kokybei. Kuo didesnis garso sugerties koeficientas (αw), vadinasi tuo geresnė garso izoliacija. Akmens vatos atveju šis parametras svyruoja nuo 0,8 iki 1,0 ir duoda labai gerus rezultatus.


Akmens vata ir patalpų garso izoliacija


Akmens vata pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Ji taip pat puikiai izoliuoja garsą. Kiti šios medžiagos privalumai – nedegumas ir vandens neįgeriamumas. Tačiau kodėl akmens vata taip gerai sugeria garsą? Taip yra daugiausia dėl jos plaušinės struktūros. Akmens vatos struktūra leidžia sulaikyti triukšmą, taip pat slopina bet kokią vibraciją ir aidą. Dar daugiau, jei ši medžiaga naudojama kaip stogo izoliacija, lietaus garsas patalpose bus daug mažiau girdimas.


Akmens vata gali būti naudojama pastatų perdangoms ir pertvaroms izoliuoti. Jos dėka galima sumažinti:

  • Išorinį triukšmą,
  • ore sklindantį triukšmą,
  • pastato techninės įrangos keliamą triukšmą,
  • smūginį triukšmą.


Kodėl yra svarbus akustinis komfortas?


Nuolatinis triukšmas namuose gali neigiamai paveikti gyventojų psichinę sveikatą. Laikui bėgant žmonės, nuolat veikiami tokių sąlygų, pradeda jaustis pervargę. Taip pat atsiranda apatija ir net gali išsivystyti žema savivertė. Be to, neretai triukšmingų pastatų gyventojai nesugeba atlikti kasdienių užduočių, pavyzdžiui, vaikai nenoriai ruošia namų darbus, nes negali susikaupti. Negalime pamiršti ir tų, kurie dirba nuotoliniu būdu ir negali susikaupti atlikdami savo profesines pareigas. Kuo ilgiau pastate trunka triukšmas, tuo labiau jo gyventojai nesijaučia pilnaverčiais pastato gyventojais.


Norint jaustis ramiai ir patogiai savo namuose, pravartu pasirūpinti gera garso izoliacija jau statybos etape. Efektyvus ir patikimas sprendimas yra akmens vata, kuri puikiai sugeria visų rūšių garsus. Be to, ši medžiaga pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, o tai lemia mažesnes sąskaitas už šildymą.Užsakymo nr.: PT_84527

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis