Kaip dekoruoti terasą? Dizainerės patarimai

Jūsų nuosavo namo vidiniame kieme įrengta pavėsinė – ideali vieta mėgautis ilgomis vasaros dienomis. Pasinaudoję keliais patarimais ir gudrybėmis galite padaryti ją dar patogesnę ir lengvai prižiūrimą.

Projektuodami pavėsinę – svarbiausią savo vidinio kiemo elementą – pirmiausia turėtumėte apsvarstyti, ką norėtumėte joje veikti.


„Labai svarbu, kas pavėsine naudosis. Tai esminis dalykas”, – sako dizaino studijos „Studio Plenty“ dizainerė ir interjero stilistė Anna Pirkola.


Skirtingų žmonių poreikiai skirtingi – pora greičiausiai norėtų didelio vakarėliams tinkamo stalo, o vaikų turinti šeima turbūt pageidautų vietos žaidimams. Jei Jums patinka sodininkystė, ko gero, norėsite, kad pavėsinėje stovėtų daugybė augalų vazonų, o gal net sumanysite joje auginti prieskonines žoleles ir daržoves, kad galėtumėte jų pasiskinti vakarienei.


Derinkite pavėsinę prie namo


Pirkola nurodo dar vieną dizaino gairę – gana dažnai pavėsinės spalva derinama prie namo spalvos. Taip pat kartais pageidaujama, kad namo interjeras ir pavėsinė sudarytų darnią visumą.


Nors ir pravartu apie tai pamąstyti, Pirkola nesiūlo laikytis griežtų taisyklių. „Deja, dažnai atsisakoma ryškesnių apdailos elementų, nes bijoma, kad jie nederės prie namo ar pasirinkto stiliaus. Manau, neturėtumėte atsisakyti to, kas Jus džiugintų“, – sako Pirkola.Derinkite pavėsinę prie namo
Derinkite pavėsinę prie namo
Tikkurila nuotr.Suteikite pavėsinei jaukumo


Jei pavėsinė nedidelė, vertėtų naudingai panaudoti visą jos erdvę. Ant sienų arba pastogėje pakabinkite lentynų, žibintų ir gėlių vazonų – pavėsinė taps žymiai jaukesnė. Be to, žibintai ir lempučių girliandos tamsiems besibaigiančios vasaros vakarams suteiks dar daugiau žavesio.


Ko gero, pats svarbiausias pavėsinės elementas yra sofa, kušetė arba krėslas – patogi vieta nusnūsti ir pasimėgauti vasaros dienomis. Pavėsinei ypač tinka lengvi baldai, nes panorėjus juos lengva perkelti į kitą vietą, pvz., iš saulėkaitos į šešėlį.


Pirkola pataria pagalvoti, kaip būtų galima pritaikyti pavėsinei senus baldus. Jei turite gerą, bet pabodusį stalą, galbūt galite jį perdažyti arba atnaujinti padengdami spalvintu medienos aliejumi. Senas suolas puikiai tiks gėlių ir prieskoninių augalų vazonams pastatyti.Suteikite pavėsinei jaukumo
Suteikite pavėsinei jaukumo
Tikkurila nuotr.Atmosferos poveikiui atsparios medžiagos apsaugos nuo rūpesčių


Norint išvengti rūpesčių pravartu atsižvelgti į tam tikrus praktiškus dalykus. Pavyzdžiui, pasirinkus atmosferos poveikiui atsparias medžiagas nereikės nerimauti dėl lietaus. Mediniams elementams visada reikia šiek tiek priežiūros – šiam reikalui puikiai tinka terasų aliejus „Tikkurila Valtti“. Pavyzdžiui, lauko baldus ir terasą galite atnaujinti spalvintu lauko medienos aliejumi „Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil“ (3 iš anksto paruoštos spalvos) arba „Tikkurila Valtti Plus Wood Oil“ (spalvinamas 48 spalvomis). Vandeniui nelaidūs sėdmaišiai ir pagalvėlės – ne tik patogūs, bet ir suteikia jaukumo, be to, jų nereikia uždengti lietui lyjant.


Jei norite, kad pavėsinė būtų Jūsų poilsio vieta, pasistenkite, kad ją prižiūrėti būtų kuo paprasčiau. Jei pernelyg daug laiko teks skirti augalams ir tvarkos bei švaros palaikymui, ji gali Jūsų nebedžiuginti.


„Malonumas turi būti pirmoje vietoje!”, – sako Anna Pirkola.


Terasos aliejavimo instrukcija:
Ekspertų konsultacijos dažymo klausimais 8 800 00018.


El. parduotuvė

Užsakymo nr.: PT_68255

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis