167 kv. m. namo įspūdingas interjeras, užburiantis savita stilistika

Dzenbudizmo estetikos ir neseniai išpopuliarėjusios vabi sabi dizaino krypties filosofija teigia, kad grožį galime įžvelgti netobuluose dalykuose, kurių patrauklumą ir unikalumą kuria ne nugludinta išvaizda, o istorija, nelygumai ir neįprastumai – tai, ką kiti pavadintų trūkumais. Tokia pasaulėjauta įkvėpė ir šių namų interjerą, užburiantį savita stilistika ir ypatingu jaukumu.

Objekto dosjė:


Tipas – privatus gyvenamasis namas.


Plotas – 167 m².


Gyvenamoji erdvė: bendra svetainės ir virtuvės erdvė, du miegamieji, du vonios kambariai, drabužinė.


Gyventojai – dviejų asmenų šeima.


Projekto autorė – interjero dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, studija „Habitas“.


Bendra svetainės ir virtuvės patalpa – itin erdvi, lubos čia siekia daugiau nei šešis metrus. Namuose viskas suplanuota taip, kad būtų estetiška, patogu, elementai neužgožtų vieni kitų ir neapsunkintų erdvės.


Namo koncepciją įkvėpė netobulo grožio estetikos samprata – japonų filosofija vabisabis, mokanti priimti netobulumą ir gyvenimo laikinumą. Ji nulėmė tiek interjero medžiagų ir spalvų pasirinkimą, tiek namo eksterjero sprendimus – lauko apdailai naudota deginta mediena tarsi suminkštino griežtą pastato formą ir suteikė namui autentiškumo. Šis tradicinis medienos apdorojimo būdas kildinamas iš Japonijos, apdeginimas medienai suteikia ne tik savitą išvaizdą, bet ir sustiprina atsparumą aplinkos veiksniams. Moderni namo architektūra atskleidžia atviro plano gyvenamąją erdvę, kurioje viskas suplanuota patogiam gyvenimui, o pagrindinė interjero stilistikos kryptis paremta posakiu „mažiau yra daugiau“, raginančiu praplėsti savo grožio suvokimo ribas.



167 m² namo fasadas
167 m² namo fasadas
Jevgenija Žukova - Černova



Šiuose namuose virtuvės zona itin svarbi tiek funkcine, tiek estetine prasme, todėl visas namų ūkis telpa dviejuose ilguose segmentuose, kuriančiuose stilingo baro įspūdį.


Išskirtiniu pirmojo aukšto erdvės akcentu tapo juodo marmuro plytelėmis dekoruota virtuvės siena – ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas, užmaskavęs gartraukį.


Moderni namo architektūra atskleidžia atviro plano gyvenamąją erdvę, kurioje viskas suplanuota patogiam gyvenimui, o pagrindinė interjero stilistikos kryptis paremta posakiu „mažiau yra daugiau“.


Interjere dera skirtingų stilių ir laikotarpių elementai: grubesni statybinio betono laiptai, stalelis iš seno ąžuolo storlentės ir kiti rankų darbo daiktai darniai sugyvena su moderniais, preciziškai pagamintais baldais, „japandi“ ir „mid-century“ stiliaus detalėmis. Pagrindinės pirmojo aukšto patalpos viduryje suformuota erdvi tuščia zona, kurią iš vienos pusės rėmina baro tipo virtuvė, iš kitos – minkštoji svetainės dalis ir greta esanti valgomojo zona. Interjere harmoningai suderintos skirtingos medžiagos, faktūros ir tekstūros – nuo medžio, betono, akmens ir stiklo iki odos, veliūro ir pintų elementų. Pasak projekto autorės, šiuose namuose nėra atsitiktinai atsiradusių daiktų, visi jie vienaip ar kitaip susiję su čia gyvenančiais žmonėmis ir atspindi jų pasaulio suvokimą.



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Paveikslai į naujus namus atkeliavo kartu su šeimininkais, dauguma jų buvo parsivežti iš kelionių. Svetainės poilsio zonoje kabantis paveikslas „Samurajus vedžioja šarvuotą katiną“ – prisiminimas iš Japonijos.


Pagrindinėje erdvėje vyraujančių rudų atspalvių ir tamsaus deginto medžio apdailos intensyvumas dėl saulės šviesos nuolat kinta, o žalios ir oranžinės kėdės įneša džiugesio, tačiau neišbalansuoja estetinės pusiausvyros.


Interjere harmoningai suderintos skirtingos medžiagos, faktūros ir tekstūros – nuo medžio, betono, akmens ir stiklo iki odos, veliūro ir pintų elementų. Čia nėra atsitiktinai atsiradusių daiktų, visi jie vienaip ar kitaip susiję su gyventojais ir atspindi jų pasaulio suvokimą.



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Šių namų koloritas ir medžiagos pasirinkti atsigręžus į gamtą ir Rytų harmoningos gyvensenos ir būsto sistemos fengšui pagrindus. Spalvų deriniai ramina ir padeda sukurti malonią atmosferą, todėl kiekvienoje namo erdvių tiesiog gera būti, nėra estetinės įtampos ar disharmonijos. Ypač rami atmosfera sukurta antrojo aukšto miegamajame, kuriame tėra vos pora baldų – lova, naktinės spintelės ir dekoratyvus rytietiško stiliaus arbatos stalelis. Neutralus tamsiai pilkų sienų fonas išryškina ne tik juodą stalelį, bet ir žalvarinius šviestuvus. Iš miegamojo patenkama į minimalistinį vonios kambarį, kuriame vyrauja pilkas marmuras, vienintelis ryškesnis šios patalpos akcentas – rytietiškais piešiniais marginta juoda komoda. Vienas antrojo aukšto kambarių skirtas drabužinei, jos įrengimas atskiroje erdvėje leido kitose gyvenamosiose zonose išvengti baldų pertekliaus. Kaip sako šių namų šeimininkas: „Galime užmegzti santykį tik su ribotu daiktų skaičiumi, todėl įrengiant savo namus protingiau būtų rinktis tik labai patinkančius daiktus. Kitaip žmogus pradeda tarnauti daiktams, nesukurdamas su jais jautraus ryšio.“



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Miegamajame išlaikyta visam buto interjerui būdinga stilistika ir spalvų gama. Neutraliame pilkų sienų fone išryškėja žalvariniai šviestuvai ir rytietiškas arbatos stalelis.



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Abu namuose esantys vonios kambariai – itin minimalistiniai, pilko marmuro raštai juose dera su tamsiu medžiu, baltais ir juodais elementais.



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Interjere parinkti spalvų deriniai ramina ir padeda sukurti malonią atmosferą. Tiek koloritas, tiek medžiagos pasirinkti atsigręžus į gamtą ir Rytų harmoningos gyvensenos bei būsto sistemos fengšui pagrindus.



167 m² namo interjeras
167 m² namo interjeras
Jevgenija Žukova - Černova



Visą interjerą peržvelkite nuotraukų galerijoje:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis