180 m² namo Užupyje interjeras: akį glostančios art deco“ detalės

Šįmet daugiau laiko praleidę namuose supratome, kad norisi ne tik jaukios, stilingos, bet ir saugios erdvės – vietos, kurioje kurtume savo taisykles, puoselėtume kūrybiškumą ir galėtume bent minutei atitrūkti nuo pasaulio negandų. Kviečiame apsilankyti namuose, į kuriuos vos įžengus apima ramybės, tikrumo jausmas, o akį glosto dekadentiškojo art deco detalės.

Objekto dosjė:


Tipas – sublokuotas renovuotas namas Užupyje.


Plotas – 180 m².


Gyvenamoji erdvė – 5 kambariai.


Gyventojai – keturių asmenų šeima.


Projekto autorė – interjero dizainerė Monika Noreikienė (studija „Menas gyventi“).


Kūrybiškame Užupio rajone esančių namų interjere persipina moderni klasika ir art deco stilius. Šviesius pastelinius atspalvius lydi kontrastingas riešutmedžio tamsumas, kambarius vienija aukso spalvos detalės, prabangos įspūdį kuriantis veliūras ir geometrinių formų žaismas. Šis namas išsiskiria nestandartinėmis erdvėmis – antrajame aukšte nėra nė vieno taisyklingos formos kambario. Pirminis projektas buvo visiškai pakeistas, vietoje planuotos bendros erdvės su suapvalinta laiptų anga antrame aukšte įrengti trys gyvenamieji kambariai ir du vonios kambariai, o laiptai perkelti. Iš nenaudojamos stogo terasos suprojektuotas atskiras vaiko kambarys su vonios kambariu ir drabužine. Šeimininkų noras buvo gyventi šviesiuose, erdviuose ir jaukiuose namuose, tačiau jie neatsisakė ir spalvingesnių detalių. Kad būtų išsaugotas erdvaus būsto įspūdis, sienoms parinkta balta spalva, išryškinanti melsvą, žalsvą bei rusvą baldų gobeleną, užuolaidas ir dekoro elementus.


Bendrosiose erdvėse visa išdėstyta taip, kad tiek virtuvėje, tiek svetainėje pakaktų vietos laisvai susėsti keturių asmenų šeimai. Dalis svetainės skirta poilsio zonai, o kita – valgomajam, papildoma valgomojo zona įrengta ir virtuvėje. Svetainėje pasteliniais atspalviais ir minkštu veliūru sukurta rami atmosfera, papildomos romantikos jai suteikia didelis marinistinis paveikslas, kabantis sieninės spintos nišoje. Poilsio zonoje suderinti skirtingų formų, tačiau harmoningai atrodantys baldai, juos jungia ne tik pastelinis koloritas, bet ir plonėjančios kojelės. Pasak projekto autorės, skirtingų baldų komplektavimas suteikia daugiau laisvės rinktis įvairesnius kitus dekoro elementus – nuo kavos stalelių, šviestuvų iki vazų. Svetainėje esantis valgomasis stalas skirtas priimti svečiams ir giminėms, kad tilptų visi, jame integruota praplėtimo funkcija. Ir stalas, ir kėdės pagaminti iš riešutmedžio, tai itin patvari medienos rūšis, o jos atspalvis šiame interjere puikiai dera su melsvais ir pilkais audinių tonais. Prie stalo, kaip ir poilsio zonoje, nuspręsta derinti skirtingus baldus – parinktos keturios riešutmedžio ir dvi metalinės sendinto aukso spalvos kėdės.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Svetainę puošiantį marinistinį paveikslą nutapė jauna menininkė Elena Streckytė, kurios specializacija – sienų tapyba, tad iš pradžių ketinta ištapyti visą nišą. Visgi nuspręsta nišą dengti sienai kontrastinga tamsia baldine plokšte ir joje kabinti didelę drobę.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Vienoje svetainės sienų įrengta talpi spinta, o jos viduryje palikta lengvumo suteikianti atvira niša. Pakabinus marinistinį paveikslą, ši zona tapo pagrindine viso kambario puošmena. Patogu ir tai, kad nišoje galima pasidėti daiktus ar, panorus, papildomai ją dekoruoti kitomis detalėmis.


Kokybiškas veliūras – ne tik elegantiškas, bet ir praktiškas audinys, jį paprasta prižiūrėti, lengva valyti. Šiame interjere priderintos ir minkšto veliūro užuolaidos, kurių sunkus, klostėmis vilnijantis kritimas puošia didelius langus.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Namų virtuvė – beveik visa balta, ši spalva tarytum užmaskuoja spintelių eiles ir suteikia patalpai papildomo erdvumo. Stalviršiui parinktas praktiškas, tačiau elegantiškai atrodantis natūralus akmuo, jo paviršiuje žaidžiantys šviesos atspindžiai kuria dar didesnės erdvės ir lengvumo įspūdį. Prie lango įrengta baro ir valgomojo zona, kurioje šeima susėda kasdien, tad čia sukurta ypač jauki atmosfera. Vienoje apskrito stalo pusėje stovi kėdės, o kitoje įrengtas minkštasuolis su aukšta minkštu veliūru aptraukta atrama. Projekto autorė šią idėją parsivežė iš vieno viešbučio restorano Niujorke – tokia atrama ne tik puošia, bet ir yra labai patogi. Greta esančioje indaujoje įmontuotas televizorius, tad virtuvės valgomajame dažnai įsitaiso mažieji, laukiantys animacinių filmukų. Grakšti interjero detalė, pasikartojanti ne tik virtuvėje, bet ir kitose erdvėse, – aukso spalvos metalo konstrukcijos. Valgomojo stalui pritaikyta stilinga kūgio formos metalinių grotelių koja, o grotuota art deco stiliaus arka puošia ir baro stalą.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Šeima dažnai susirenka virtuvėje, todėl čia šviesiomis spalvomis ir minkšta namų tekstile sukurta rami ir jauki nuotaika. Balti atspalviai tarytum užmaskuoja spintelių eiles ir suteikia virtuvei papildomo erdvumo, o akmens stalviršyje žaidžiantys šviesos atspindžiai kuria dar didesnį lengvumo įspūdį.


Po virtuvės baru esančią metalinę detalę įkvėpė art deco arkų elementai iš filmo „Didysis Getsbis“, tokių arkinių motyvų paties Getsbio namuose buvo apstu.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Šeimininkai pageidavo natūralių šokolado atspalvio ąžuolinių grindų, kurios derėtų prie tamsių langų rėmų – tokie langai sumontuoti visame šio sublokuoto namo kvartale.


Šeimininkų miegamajame sukurta intymi, Rytų ramybės persmelkta erdvė, kurioje modernus interjeras paįvairintas rytietiškais akcentais. Kadangi miegamojo lubos šlaitinės, aukščio užuolaidoms nepakako – vietoje jų pakabintos medinės žaliuzės, primenančios Balio vilų langines. Ryškiausia kambario detale tapo didelė spalvingu apklotu ir pagalvėlėmis puošta lova, jos melsvus atspalvius subtiliai atkartoja rytietiško stiliaus kilimas. Itin aukštas, pilku audiniu aptrauktas galvūgalis tarsi sujungia lovą su lubomis, tokiu dizaino sprendimu projekto autorė siekė sukurti dar aukštesnės pagrindinės miegamojo sienos įspūdį. Kaip ir kituose kambariuose, šiame pritaikyti art deco laikotarpiui būdingi aukso spalvos elementai – nuo metalinės kėdės, mažyčio stalelio iki sieninių šviestuvų.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Išskirtinis sprendimas šeimininkų poilsio erdvėje – lubas siekiantis minkštu veliūru aptrauktas lovos galvūgalis. Juo siekta sukurti dar aukštesnės pagrindinės miegamojo sienos įspūdį.


Kadangi miegamojo lubos šlaitinės, aukščio įprastoms užuolaidoms nepakako – vietoje jų pakabintos medinės žaliuzės, primenančios Balio vilų langines.


Vaikų kambarių išplanavimą padiktavo namo konstrukcija, pagal kurią buvo sprendžiama, kur ir ką įrengti. Mergaitės kambaryje itin aukštos lubos, todėl čia suformuota antresolė su zona žaidimams. Kadangi kambarys aukštas, tačiau siauresnis, spinta sumaniai įrengta po laiptais – taip sutaupyta vietos. Mergaitės karalystėje vyrauja šviesus koloritas, o akcentams parinkti žalsvi ir rožiniai atspalviai. Berniuko kambaryje spalvos santūresnės – tamsiomis grindlentėmis išklotos ne tik grindys, bet ir dalis sienos, priderinti pilkšvi ir melsvi tonai. Kambarys perdarytas iš anksčiau šioje vietoje buvusios terasos, todėl vienoje sienų išliko gili anga. Kad visa erdvė būtų išnaudota, nuspręsta angą atverti ir joje sukurti papildomą žaidimų zoną.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Prieš įrengdami vaiko kambarį, paieškokite nestandartinių sprendimų, kaip būtų galima sukurti daugiau aktyvios veiklos zonų. Galbūt rasite, kur pakabinti laipioti tinkamą tinklą, gal verta pagaminti spintą-laiptus arba, kaip šiuose namuose, prie sienos pritvirtinti laipiojimo sienelės akmenis?


Kadangi mergaitės kambario lubos buvo itin aukštos, čia įrengta antresolė su zona žaidimams, o spinta, taupant vietą, sumontuota po laiptais.


Kad visi šeimos nariai turėtų asmeninę erdvę, namuose įrengti keli vonios kambariai. Juos stilistiškai vienija marmuro raštas, kiekviename kambaryje derinamas su vis kitu papildančiu akcentu. Mergaitės vonios kambaryje pilką marmurą pagyvina gėlėmis ir paukščiais marginta siena, berniuko – melsvi atspalviai, o tėvų – auksiniai akcentai. Aukso spalva aktuali ir artėjant žiemos šventėms: jeigu jūsų namuose irgi yra auksinių detalių, tokių kaip šviestuvai ar baldų kojelės, interjero dizainerė pataria eglutę taip pat puošti aukso spalvos žaisliukais. Pasirinkę kalėdines dekoracijas, atkartojančias interjero spalvas ar medžiagas, sukursite ne tik šventišką nuotaiką, bet ir paversite puošmenas interjero detale. Šįmet ypač madingi auksiniai, balti ir juodi kalėdiniai žaisliukai, o jeigu tradicinės eglės įsigyti neketinate, dizainerė siūlo šventes pasitikti eglės šakas pamerkus aukštoje vazoje.



180 m² namo interjeras
180 m² namo interjeras
Leonas Garbačauskas ir Benas Šileika



Šeimininkų vonios kambaryje estetinė pusiausvyra sukurta šviesaus ir tamsaus marmuro kontrastu. Elegancijos erdvei suteikia aukso spalvos akcentai: šviestuvai, vandens maišytuvai, kėdė ir gyvatukas.


Projektuojant vonios kambarius svarbiausia buvo praktiškumas ir funkcionalumas, todėl kiekvienas šeimos narys turi privačią erdvę, kurioje gali patogiai laikyti savo daiktus.


Nebijokite tradicinio dekoro pritaikyti netikėtose erdvėse. Viename vonios kambarių minimalistinis interjeras pagyvintas gėlėmis ir paukščiais margintais tapetais. Nors tapetų raštas intensyvus, jį švelniai nuslopina pilkas marmuras ir subtilų raibuliavimo įspūdį kuriančios geometrinės plytelės.


Peržvelkite daugiau būsto interjero vaizdų nuotraukų galerijoje:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis