10 namų dekoravimo triukai, kurių galite būti nežinoję

Kartais stengiesi kaip įmanydamas, tačiau kambarys nejaukus ir nors tu ką. Tokiu atveju labai greitai netenkama noro apskritai ką nors daryti. Vis dėlto, jeigu norite išspręsti šią problemą, tiesiog atsitraukite ir pasistenkite surasti problemos esmę. Tai gali būti bet kas, pradedant blogu baldų išdėstymu ar natūralios šviesos trūkumu, ir baigiant per žemomis lubomis.

Išsiaiškinus priežastį, metas rasti problemos sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu nejauku dėl neveiksmingo baldų išdėstymo, geriausias sprendimas – pagalvoti apie naują variantą. Pirmiausia atsižvelkite į kambario funkciją ir atmosferą, kurią norite jame sukurti.


Kitas sprendimas, kuris gali išspręsti problemą – naujas dėmesio centras. Kambario išplanavimas gali atrodyti nepatogus ar nepatrauklus, jeigu niekas jame neatkreipia dėmesio, arba dėmesį kausto netinkamas objektas. Taigi, išanalizuokite situaciją ir išsiaiškinkite, koks geriausias interjero akcentas tiktų kambariui.


Labai dažnai nejaukių kambarių priežastimi tampa faktas, kad dekoras yra nuasmenintas ir kambaryje nėra nieko prasmingo, kas galėtų sukurti namų atmosferą. Sprendimas tokiu atveju paprastas ir akivaizdus: papildykite interjerą daiktais su istorija, kurie jums kažką reiškia.Natūralios šviesos stygius taip pat gali būti problema. Šviesūs ir erdvūs kambariai visada yra jaukesni ir patrauklesni. Ir jeigu negalite kambaryje įrengti papildomo lango, teks pasitelkti visą išmonę. Pavyzdžiui, kartais vien langų išvalymas gali duoti nemenką rezultatą. Taip pat turėtumėte išbandyti šviesias spalvas ir veidrodžius.


Taip pat neretai jaukumo suteikia ne interjero pildymas naujais daiktais, o, priešingai, senų daiktų atsikratymas. Pasirodo, problema gali slypėti tame, kad kambaryje per daug daiktų. Žinokite, kad mažindami daiktų kiekį galite lengviau išsiaiškinti, ko trūksta.


Dėmesį sutelkite į tai, ką mėgstate erdvėje, o ne tai, kas jums joje nepatinka. Neabejotinai galima rasti kažką, kuo jūs mėgaujatės. Pamąstykite, kodėl jums patinka kažkoks konkretus interjero bruožas ir tuomet naudokite jį likusioje namų erdvėje.


Kažkas netikėto suteiks jūsų erdvei išskirtinumo. Pavyzdžiui, galite iš kito kambario atsinešti kokį baldą ar rasti kažką ypatingo parduotuvėje. Tai neprivalo būti labai brangus ar ekstravagantiškas daiktas.


Kartais padeda toks triukas, kaip erdvės fotografavimas ir nuotraukų analizavimas. Pabandykite atsiriboti nuo visų asmeninių jausmų, kuriuos jums kelia tas kambarys, kad galėtumėte būti kaip įmanoma objektyvesni. Nuotraukose taip pat galite žymėtis pastabas ar kažką pasibraižyti.


Rinkitės neutralias spalvas ir žemės atspalvius. Paprasti ir minimalistiniai interjerai nereikalauja labai sodrių spalvų paletės ar daugybės skirtingų medžiagų. Jų grožis slypi natūraliame dizaino elementų grožyje.


Taip pat galite suklysti nesilaikydami darnos principo. Turite stengtis kažkokiu būdu susieti kambarius. Tai gali būti daroma renkantis panašią spalvų paletę visoms erdvėms ar įtraukiant elementus, kurie panašūs forma, medžiaga ar kitomis detalėmis. Jeigu šio principo nesilaikysite, namai gali dvelkti karštligišku chaosu.Tuščių erdvių neįtraukimas į savo dizainą yra dar viena interjero klaida. Turite palikti akims galimybę pailsėti, kitaip visa erdvė taps varginanti ir viskas atrodys ne taip malonu, kaip jums norisi.


Dekoruodami savo namų erdvę turite būti atsargūs rinkdamiesi apdailą ir medžiagas. Jeigu pasirinksite netinkamus dažus, tai gali sutrikdyti pusiausvyrą. Jeigu norite užtikrinti, kad tai nenutiks, galite, pavyzdžiui, sušvelninti kažkokius blizgius paviršius matine apdaila.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis